Модні кольори в інтер’єрі 2022 — Поради колориста (57 фото)

 

Кожен із нас мріє здійснити всі свої задуми під час роботи над дизайном приміщення. Правильно підібрати комбінації кольорів в інтер’єрі кімнат — особливо важливо. Адже вони впливають на наші емоції, які позначаються на психічному та фізичному самопочутті. Порада психологів говорить, що кольори потрібно використовувати з користю собі. Вченими було доведено, що відтінки здатні впливати як на емоційний стан, змінюючи наш настрій, а й у весь організм загалом, впливаючи працювати окремих систем життєзабезпечення. Таке відкриття почали використовувати з лікувальною метою. Тому варто виважено підійти до питання вибору модних кольорів для інтер’єру у 2022 році. Враховуйте рекомендації та поради фахівців. Кожне приміщення має своє призначення і відтінки повинні підбиратися з урахуванням цього. Такий підхід зробить ваше житло гармонійним.

Поєднання кольорів в інтер’єрі 2022 (фото)

Вся палітра кольорів умовно ділиться на три групи тонів. Це тепла, холодна та нейтральна група. Але існують ситуації, в яких один колір викликає або тепле або холодне відчуття. Тільки два кольори не піддаються такому перевтіленню – це холодний синій та теплий помаранчевий. Сині тони асоціюються з крижаними брилами, а помаранчеве тепло викликане асоціацією із сонцем. Зміна колірних комбінацій призводить до повного перетворення приміщення.

 

модные цвета в интерьере 3

Кухня

Визначитися з модним поєднанням кольорів 2022 року в інтер’єрі кухні набагато простіше. Оскільки це приміщення призначене для приготування та споживання їжі, то колірна гама має піднімати настрій та покращувати апетит.

У 2022 році при оформленні інтер’єру кухні варто подумати про використання наступних кольорів: жовтий, зелений, сірий, бежевий, помаранчевий. Їх можна комбінувати зі світло-блакитним, червоним та іншими. Важливо створити атмосферу затишку.

 

модные цвета в интерьере 28

модные цвета в интерьере 11

модные цвета в интерьере 12

модные цвета в интерьере 14

модные цвета в интерьере 15

модные цвета в интерьере 18

модные цвета в интерьере 19

 

Надто яскраві та насичені тони на кухні можуть негативно впливати на травлення та навіть знижувати апетит. Тому акуратно використовуйте колірні акценти. Хоча кожна людина по-різному сприймає кольори, тому керуйтеся своїми уподобаннями.

На замітку! Тонкостей при виборі палітри кольору 2022 — безліч. Один і той же колір може по-різному виглядати в різних кутах кімнати – в одному бути яскравішим, в іншому – менш насиченим.

Вітальня

Приміщення вітальні призначене для прийому гостей і просто сімейного відпочинку. Тому слід дуже уважно поставитися до вибору колірного рішення. Далеко не кожен буде комфортно почуватися в темній або занадто строкатій кімнаті.

Вибирайте нейтральні відтінки, які не викликатимуть подразнення. Фон зробіть світлим, м’яким, а окремі акценти та деталі можна зробити яскравими чи навпаки. У разі недостатньої кількості акцентів, бажаного пожвавлення інтер’єру досягти не вдасться.

 

модные цвета в интерьере 16

модные цвета в интерьере 2

модные цвета в интерьере 29

модные цвета в интерьере 30

Спальня

Переходимо до оформлення спальної кімнати. Оскільки це приміщення є особистою територією, то тут можна робити все, що заманеться, враховуючи лише свої смаки та уподобання. Колірна гама 2022 може змінюватись від чорного до червоного відтінку. Головне – особистий комфорт. Але оскільки спальня є місцем відпочинку, то певні рекомендації щодо вибору кольорів існують.

Для комфортнішого відходу до сну в дизайні спальні краще використовувати пастельні тони. Дуже гарний фіолетовий відтінок у спальній кімнаті. М’яка та спокійна атмосфера повинна обволікати спокоєм та затишком. Приміщення кімнати має асоціюватись із чистотою. Цього ефекту можна досягти, застосовуючи білий колір у поєднанні з блакитним.

 

модные цвета в интерьере 17

модные цвета в интерьере 20

модные цвета в интерьере 21

модные цвета в интерьере 22

модные цвета в интерьере 23

модные цвета в интерьере 24

модные цвета в интерьере 26

модные цвета в интерьере 27

 

Підбираючи модні кольори 2022 для свого інтер’єру, крім функціонального призначення приміщення слід враховувати площу кімнати. Велике просторе приміщення можна наповнити світлом і затишком за допомогою теплих тонів. Вони викликають позитивні емоції, створюють позитивний настрій.

Порада! Збільшити візуально маленьку кімнатку можна, застосувавши холодні світлі тони. Запам’ятайте просту істину: темний колір зменшує простір, а світлий збільшує.

Дитяча

Спочатку слід визначити функціональне призначення житлового приміщення, тільки після цього приступати до відбору відтінків. Наприклад, психологами доведено, що дитячу кімнату краще оформляти у спокійних, м’яких тонах.

Жовтий колір впливає концентрацію уваги, підвищує творчі здібності дитини. Червоні відтінки в інтер’єрі пробуджуватимуть енергійність і рухливість малюка, але надлишок емоцій завадить йому спокійно заснути.

 

модные цвета в интерьере 4

модные цвета в интерьере 5

модные цвета в интерьере 6

модные цвета в интерьере 7

модные цвета в интерьере 8

модные цвета в интерьере 9

модные цвета в интерьере 10

Модні тенденції колірного оформлення 2022 року (фото)

Створити атмосферу комфорту та затишку можна, застосовуючи модні кольори 2022 та різні комбінації контрастних відтінків. Фон може бути виконаний у спокійних чи яскравих тонах. А далі до цього тла додавайте кольори іншої тональності. Наприклад, з червоним добре гармоніюватиме блідо-жовтий, теплий помаранчевий, бежевий колір.

Декоративні елементи можуть мати різноманітні колірні рішення. Важливо не переборщити і не перетворити свою кімнату на «феєрверк». Не варто використовувати всі кольори веселки одночасно.

 

модные цвета в интерьере 31

модные цвета в интерьере 32

 

Ще один підхід при оформленні приміщення – це використання контрастних кольорів. Кожен основний колір має протилежність. Вибудовуючи такі комбінації, можна отримати дуже добрий результат. Антиподами є: червоно-зелений, лайм-фіолетовий, бузково-жовтий, чорний-білий, салатовий-рожевий.

Існують відтінки, що погано уживаються один з одним. При оформленні стильного інтер’єру 2022 не варто використовувати одночасно теплі, темні та холодні світлі тони. Це стосується і комбінації світлого теплого з темним холодним кольором. Наприклад, бордо (чорний теплий) не товаришує з блакитним (світлий холодний), а жовтий (світлий теплий) не уживається з синім (чорний холодний).

Вчені довели, що такі поєднання негативно впливають психологічний стан людини. Але в сучасному світі прийнято поєднувати непоєднуване і на такі тонкощі іноді не звертають уваги. Але тепер ви розумієте про важливість вмілої комбінації відтінків і легко зможете втілити в життя будь-яке колірне рішення.

 

модные цвета в интерьере 25

модные цвета в интерьере 46

Які кольори будуть затребувані у 2022 – поради колориста

Люди в нашій країні звикли до інтер’єрів, оформлених у спокійних тонах, що ідеально поєднуються між собою. А найкращим варіантом вважається виконаний в єдиній колірній гамі інтер’єр, де речі один від одного відрізняються лише відтінками. Але є й інше, абсолютно відмінне від цього сприйняття.

Через відсутність певних знань звичайні обивателі не завжди можуть підібрати ідеально відповідні тони, хоча, можливо, внутрішньо вони розуміють, чого хочуть. Адже вони точно знівечили все місто в пошуках відтінків, що ідеально поєднуються, обзавелися різними каталогами лакофарбових матеріалів і по сто разів прикладали їх до стін і підлоги у своєму будинку. Саме в такі моменти допомогти може фахівець у галузі колірних рішень – колорист.

Здавалося б, що важкого у професії колориста – просто потрібно запам’ятати, який колір з яким найкраще поєднується, а які нізащо не можна використовувати разом. Але якби все було так просто, ми б з вами всі були ними.

 

модные цвета в интерьере 38

 

Азами колористики частково мають дизайнери інтер’єрного простору, декоратори, художники. Навіть у деяких будівельних магазинах можна професійно підібрати кольори. Але є і експерти в цій справі, звернувшись до яких ви будете точно впевнені, що ваш інтер’єр буде виконаний у майстерно підібраних модних відтінках у 2022 році.

Буде не зайвим познайомити спеціаліста з колоростики з предметами та аксесуарами, які найбільше дорогі вашому серцю. Тоді він буде мати уявлення про ваші смакові уподобання і стиль майбутнього приміщення. Це може бути будь що. Навіть килим, від якого ви не в силі відмовитися, улюблений диван чи фіранки. Це безцінна інформація для фахівця.

 

модные цвета в интерьере 39

 

Ще однією підказкою може бути, якщо ви покажете фото інтер’єрів, які вам найбільше сподобалися, вирізаних з журналів з дизайну або взяті з інтернету. Особливо це стосується власників нових будівель, в яких, крім голих стін, поки що немає нічого. Оскільки відправної точки немає, фото інтер’єрів, що сподобалися, будуть дуже доречними.

Звичайно, довіряти вибір кольору повністю колористу не варто. Ви повинні самі визначитися з кольоровою гамою приміщення, адже жити в ньому вам, а не колористу. Його завдання – направити вас у потрібне русло. Крім того, він в курсі останніх тенденцій та підбере відтінки з урахуванням запропонованих моделей.

 

модные цвета в интерьере 35

модные цвета в интерьере 36

модные цвета в интерьере 37

 

Не забувайте і про те, що вибрати колір – половина справи. Потрібно знайти актуальні відтінки протягом кількох найближчих років. Особливо це важливо для дитячої кімнати. Адже приміщення росте разом із малюком, доречні яскраві тони кімнати будуть ні до чого, коли він стане підлітком. Колорист у цьому випадку може порадити найбільш оптимальне поєднання кольорів для будь-якого віку.

Може статися і таке, що в результаті ви виберете відтінки, на які навіть не дивилися спочатку або вони взагалі не подобалися. Саме для того, щоб показати вам усі можливі варіанти поєднань, потрібна допомога колориста. Він допоможе вибрати найсміливіші дуети відтінків, які ідеально впишуться у ваш майбутній інтер’єр.

В ідеалі для будинку декор краще вибирати однотонний. Тобто всі двері, лутки, лиштви, замки, плінтуси повинні пов’язувати воєдино інтер’єр у всьому будинку. Відійти від цього принципу можна лише у деяких приміщеннях.

 

модные цвета в интерьере 33

модные цвета в интерьере 34

модные цвета в интерьере 41

 

У лакофарбових матеріалів є така особливість, як різний ступінь поглинання на різних поверхнях. Від цього їхня насиченість також змінюватиметься. Це варто враховувати при виборі оздоблювальних матеріалів. Особливо це стосується фасадної частини будівлі – площа фарбування велика, буде прикро, якщо після висихання фарба змінить колір кардинально. Папір, на який нанесена фарба в каталозі, не передасть реальний колір на матеріалі, адже обшивати фасад можна деревом, пластиком, покривати штукатуркою або обкладати цеглою. У всіх випадках фарба виглядатиме по-різному.

Допомогти може фарбування невеликого шматочка фасаду вибраним відтінком фарби. Дочекайтеся її висихання і остаточно визначтеся з кольоровою гамою. Знову ж таки, не варто забувати про світло, яке відбивається від кожної поверхні неоднаково.

 

модные цвета в интерьере 42

Як вибрати гарну фарбу для стін

На кожній упаковці фарби або лаку можна знайти спеціальний набір чисел і літер. Для початку, що таке лакофарбові матеріали? До таких у сучасному будівництві відносять склади у вигляді порошку або рідин, які на поверхнях надають плівці текстури або кольору. До лакофарбових матеріалів або ЛКМ, як їх скорочено називають, можна віднести різні ґрунтувальні суміші, емалі, фарби, лаки, антисептики та шпаклівки.

Лаки здатні утворювати прозору плівку, їх прийнято використовувати переважно для внутрішніх робіт. Шпаклівки «нероздільні» з ґрунтовками, адже одне без іншого не використовують. Ці матеріали є своєрідною основою для майбутнього шару фарби. Їхнє головне призначення – підготувати поверхню, вирівняти її. Антисептичні розчини наносять для захисту поверхні.

 

модные цвета в интерьере 43

модные цвета в интерьере 45

 

Корисно знати! Для того щоб було зрозуміло, які саме властивості має та чи інша фарба або грунтовка, виробниками прийнято наносити спеціальне маркування з літер і цифр, розшифрувавши яку можна отримати інформацію про необхідний товар.

Розшифрування буквено-цифрового маркування

Літери є позначенням основи:
Цифри означають таке:

ШЛ – лужні ЛКМ
1 – має підвищену атмосферостійкість

БТ – бітумні
2 – захищає від негативного впливу навколишніх факторів

УР – поліуретанові
3 – не боїться вологи

РП — нафтополімерні
4 – має стійкість до різних масляних сумішей.

КЧ – каучукові
5 – не боїться хімічних впливів


6 – проводить електрику


7 – стійкість до перепадів температур


8 – використовується для спеціальних покриттів