Види укладання плитки на підлогу: сучасні ідеї дизайну на фото

Які вимоги висуваються до покриття підлоги коридору?

Надійне та неймовірно міцне покриття

Коридорна плитка для підлоги повинна не тільки добре доповнювати загальний вигляд кімнати, але і відповідати ряду вимог:

 • Зносостійкість. Важливий критерій для будь-якого покриття для підлоги, а не тільки до плитки. Підлога в коридорі часто піддається пересуванням на підборах, перетягуванню предметів, включаючи важкі. З 5 категорій міцності до коридору слід вибирати не менше 3 класу.
 • Механічні пошкодження. Підлоги в коридорах найчастіше піддаються впливу вуличного бруду, агресивних речовин і речовин, що чистять.
 • Водостійкість. Кераміка для підлоги в коридорі, володіючи низьким ступенем пористості та високою щільністю, практично не вбирає та не пропускає воду. Для передпокоїв цей показник має бути не більше 3% у багатоповерхових квартирах та не вище 6% у приватному домоволодінні. Інакше матеріал скоро втратить свій товарний вигляд.
 • Коефіцієнт тертя. Для плитки для підлоги в коридорі він повинен становити, як мінімум 0,75 і не менше. Тільки за таких показників плитка не буде ковзною. Глянець для коридору та передпокою не підходить.
 • Твердість. Оцінюючи цей показник згідно з шкалою Мооса, оптимальним буде вважатися 6 або 7 балів.
 • Зовнішній вигляд. Відтінок та кольоровість теж важливий критерій вибору. Наприклад, світла підлога в коридорі видаватиме сліди забруднення відразу після їхнього нанесення. На занадто темній виразно проглядатиметься пил і подряпини, навіть найменші.

Підлоги піддаються найпотужнішим навантаженням

Найкраще для коридору купувати плитку холодної палітри, тим більше, якщо він ще на додаток і невеликий.

Переваги та недоліки – чого більше?

Експлуатаційні характеристики роблять плитку безперечним лідером, у плані:

 • Міцності. Плитка, призначена для підлоги, витримує великі навантаження та механічні впливи.
 • Витривалість. Матеріал стійкий до впливу миючих засобів та впливу інших агресивних матеріалів.
 • Гігієнічність. На ній не утворюється пліснява або грибок.
 • Вологостійкі. Цей показник дуже високий. Плитка для підлоги не боїться вологості, води, навіть у моменти затоплення.
 • Довговічність. Якісний матеріал, правильно укладений, прослужить у середньому 50 років без втрати товарного вигляду.
 • Декоративність. Світ плитки для підлоги широкий. А значить можливість вибору кольору, фактурності дуже велика, що дозволяє створювати у передпокої різний дизайн підлог.
 • Гігієнічність. Матеріали виготовляються із природних компонентів, а отже, не несуть небезпеки здоров’ю людини.
 • Пожежостійкість. Плитка не горить, не плавиться, не розповсюджує вогонь.
 • Зовнішній вигляд. Підлога, оброблена плиткою завжди виглядатиме красиво, а інтер’єр коридору — завершеним.
 • Простота у ремонті. При пошкодженні однієї із пластин, її можна просто, швидко та легко замінити цілою.

Зносостійкий матеріал

Недоліки:

 1. Кахель – матеріал холодний та досить жорсткий. Босоніж ходити некомфортно. Виправити ситуацію можна пристроєм теплої підлоги. Якщо дозволяє площу, можна одну частину кімнати облицьовувати плиткою, другу — будь-яким іншим покриттям.
 2. Ковзання. Високий коефіцієнт ковзання має глянцеву плитку. Тому краще купувати для коридору матову. Вона трохи шорстка на лицьовій стороні, тому й коефіцієнт ковзання має менший.
 3. Плитка з борозенками і опуклостями швидко мажеться і збирає пил, особливо біля вхідних дверей. Тому тут краще покласти темну, основну площу можна зробити світлою.

Технічні характеристики

Роблячи свій вибір, власники житлових приміщень повинні обов’язково враховувати її технічні характеристики. Пильну увагу слід приділити такому параметру як рівень антиковзання, який повинен змінюватись в діапазоні R10-R11. Не менш важливими вважаються такі технічні параметри для плитки у передпокої:

 • рівень вологостійкості плитки у передпокої має перевищувати 3,0%;
 • рівень зносостійкості повинен перевищувати або бути не більше 3 PEI;
 • плитка у передпокої повинна мати перший сорт;
 • коефіцієнт тертя може бути трохи більше 0,75%.

Плитка в передпокої може мати різні розміри, завдяки чому власники міської та заміської нерухомості легко підберуть кахель за своїми смаковими уподобаннями. Фахівці рекомендують купувати плитку для передпокою, виготовлену або в зарубіжних країнах, або на російських підприємствах, оскільки якість вітчизняного облицювання сьогодні не поступається європейському.

Основні засади вибору

Щоб плиткова підлога в передпокої довгі роки зберігала привабливість і не вимагала ремонту, підбирати плитку слід дуже уважно, орієнтуючись не тільки на дизайн, а й технічні характеристики матеріалу, що вказуються на упаковці.

Зносостійкість. На підлогу передпокою випадає максимальне навантаження через високу прохідність. Саме сюди заноситься пил і бруд з вулиці, яка виступає як абразив і сприяє швидкому стирання підлогового покриття. Плитка для підлоги передпокою повинна мати міцний зовнішній шар та бути стійкою до стирання. Рекомендується вибирати матеріали вищих класів зносостійкості P.E.I.-III, IV та V.

Водонепроникність. На підлогу передпокою з одягу, взуття та парасольок регулярно потрапляє дощова волога та сніг. Низька пористість плитки для підлоги дозволяє вберегти будівельні конструкції від руйнування під впливом вологи і виключити ризик появи грибка. При обробці приватного будинку допускається використовувати плитку для підлоги, коефіцієнт водопоглинання якої не перевищує 3%. Для багатоквартирних будинків цей показник може становити до 6%.

Хімічна стійкість. Підлога не повинна руйнуватися або змінювати відтінок кольору під впливом агресивних середовищ. Підлога в передпокої доводиться мити особливо часто, у тому числі застосовуючи звичайні засоби для миття або спеціалізовані суміші для чищення плитки, що містять хімічно активні речовини. Крім того, в зимовий час із взуття на плитку потрапляють агресивні реагенти, які використовуються для боротьби із зледенінням доріг та тротуарів. Для передпокою слід вибирати плитку з маркуванням А або АА, яка позначає найвищий ступінь хімічної стійкості.

Жорсткість покриття. Тяжкі предмети, включаючи меблі та побутову техніку, в першу чергу потрапляють у передпокій і можуть пошкодити підлогу при неакуратному переміщенні. Також покриття може постраждати від металевих набійок на підборах. Тому жорсткість плиткового покриття для підлоги в передпокої повинна досягати 6 — 7 балів із 10 за шкалою Моосу.

Коефіцієнт тертя. Рекомендований показник – щонайменше 0,75. Плитка для підлоги в передпокої, на яку часто потрапляє волога, не повинна бути слизькою, оскільки це травмонебезпечно. Перевагу варто віддати матеріалу з шорсткою рельєфною фактурою зовнішнього шару, опуклим малюнком або спеціальною поверхнею, що ковзає.

Крім вищезгаданих параметрів слід враховувати:

 • Формат і забарвлення плитки — важливо, щоб покриття підлоги поєднувалося з інтер’єром і створювало необхідний візуальний ефект.
 • Зручність у догляді – покриття для підлоги з рельєфною поверхнею складніше відмивається, для очищення доводиться застосовувати щітку і спецзасоби.

Різновиди плитки для підлоги в передпокоях

Асортимент плитки для підлоги представлений в декількох варіантах. Кожна позиція наділена своїми експлуатаційними характеристиками, перевагами та недоліками. А також дизайнерські можливості.

Кахель – матеріал холодний та досить жорсткий

Керамічна

Найпоширеніша, причому не лише для коридорів. Її можна зустріти на кухні, санвузлах, холах і так далі. Виготовляється з глини методом випалу. Це наділяє її міцністю, надійністю та довговічністю. При дуже сильних механічних впливах її все ж таки розбити можна.

Керамічна плитка

Секрети вибору

Кераміці не страшні температурні коливання. Керамічна плитка для підлоги свій звичайний (холодний) стан зберігає практично завжди. Ходити босоніж по ній некомфортно. Але завдяки різновиді форм, кольорів, фактурності та візерункам, з нею можна втілювати будь-які дизайнерські ідеї.


Керамічна — найпоширеніший варіант

Керамограніт

Цей вид покриття належать до категорії екстра-класу. Матеріал має підвищені показники міцності. Виробляють його із спеціальної сировини на основі гірських порід, глини дуже високої якості, природних барвників.

Керамограніт — низько пористий матеріал, тому вологу він практично не вбирає. Складність монтажу, порівняно з керамікою, не відрізняється. Іншим вимогам до покриття підлоги відповідає повністю. Щоправда, вартість у нього набагато вища.

Керамограніт — екстра-клас

Кварцвінілова

Удосконалена плитка, яка має досить високі показники стійкості до впливу хімічних речовин (миючі засоби). Чи не боїться температурних перепадів. Складається з:

 • кварцу;
 • стабілізаторів;
 • вінілу;
 • пігментів.

Завдяки такому складу матеріал виходить міцним та пластичним. Належить до екологічно чистих матеріалів. З недоліків: масивність, необхідність вирівнювання поверхонь, на яких її планують укладати.

Кварцвінілова має досить високі показники стійкості.

Вікторіанська плитка

У нашому салоні представлений багатий асортимент вікторіанської плитки, яка ідеально підійде для підлоги в передпокої. Колись вона застосовувалася виключно у старовинних будинках або для створення історичного інтер’єру, проте останніми роками позначився тренд на ширше використання вікторіанської плитки, і тепер цю традиційну, у певному сенсі, класичну плитку часто можна побачити в сучасних будинках.

Вікторіанська керамічна плитка допоможе створити ефектні стильні поверхні в будь-якому приміщенні, а в контексті передпокою у неї є навіть ряд переваг. Як і керамограніт, така плитка надзвичайно довговічна і водостійка, що робить її ідеальною для зон, що активно використовуються (для місць, де багато і часто ходять). Вікторіанська плитка відрізняється великою різноманітністю декоративних візерунків, які допоможуть створити яскравий образ.

Додаткові особливості

Передпокій чи коридор – це перша кімната, до якої заходять не лише господарі, а й сторонні люди. А значить кожна деталь, кожна дрібниця створює спочатку думку про смаки мешканців квартири чи будинку.

Колірне оформлення

Плитка для підлоги має широкий асортимент кольорів. У цьому плані автор обмежується виключно особистими смаковими та естетичними показниками.

Щоб візуально збільшити коридор, виберіть світлі відтінки. Бежевий, горіх, пастель, сірий – усі вони відносяться до нейтральних та теплих тонів, поєднуються з іншими відтінками. Щоправда, на них відразу видно забруднені ділянки, а вони можуть з’являтися щодня і часто.

Бруд та подряпини будуть помітні і на чорній плитковій підлозі. Темні кольори явно підкреслюватимуть розмір кімнати. Якщо вона невелика, то вибирати темну плитку для підлоги не варто.

Має широкий асортимент кольорів

ПорадаВибирайте приглушені тони з візерунками та неоднорідною текстурою. Такий варіант виграшно вписується в інтер’єр, виглядає гармонійно, не здається нудним.

Але обережно поставтеся до вибору холодної палітри – вона може візуально віддаляти предмети та меблювання. Світла – навпаки, здатна наближати їх.

Плитка з малюнком та монотонна – яка краще?

Фото, візерунки або картини на плитку для підлоги нанести не можна, та й недоречні вони, в такому затишному приміщенні. Етнічний або флористичний візерунок, орнамент, проста геометрія, виконана в різнокольорових тонах, виглядатимуть у коридорі гідно та естетично. Якщо приміщення великого розміру, прикрасити його можна дрібним малюнком, він додасть йому затишку. Декором плитки для підлоги можна врівноважити яскраві відтінки, скомбінувавши його з однотонним покриттям.

Гарне поєднання кольорів

Текстурні варіації

Любителі неординарних рішень можуть замовити підлогову плитку з рельєфним малюнком. Але нею буде дуже незручно пересуватися, особливо босоніж. Тому цією можливістю люди часто нехтують. Асортимент підлогової плитки наскільки різноманітний, що необхідність замовляти рельєф відпадає сама собою:

 1. Глянсова. Рідко використовується в маленьких приміщеннях, незважаючи на те, що візуально розширює простір за рахунок дзеркального відображення предметів. На глянці відразу видно подряпини та сколи.
 2. Матова. Нековзна, на її поверхні не так виразно видно забруднення та подряпини. Краще передає світлові потоки за рахунок низької відбивності.
 3. Структурна. Це дешевша альтернатива плитці з натуральною природною фактурою. Структурна плитка на підлогу імітує натуральний камінь та деревину.
 4. Сатинова. Плитка з мікрорельєфом на лицьовій стороні. На такій поверхні світлові потоки переливаються м’якше, наголошуючи на декорі.

Текстурний варіант

Оптимальний вибір — матова або сатинова плитка для підлоги. Більше виграшно виглядає на тлі інших різновидів.

Форми та розмір

Можливості плитки для підлоги потенційно обмежені. Наприклад, безшовного покриття з неї не вийде. Тим не менш, різноманітність в інтер’єр, з її допомогою, можна внести.

Для великих коридорів та передпокоїв купіть великі блоки – це підкреслить масштаб приміщення. Середні добре виглядатимуть у маленьких і середніх кімнатах. Мозаїчні блоки вважають декоративним прийомом і використовуються дуже рідко.

Існують різні форми та розміри

Альтернативою традиційним квадрату та прямокутнику може виступити:

 • ромбоподібна;
 • шестикутна;
 • кругла;
 • трапецієподібна плитка для підлоги.

Для створення візуальних ефектів у одному приміщенні комбінують відразу кілька видів.

Текстура плитки для передпокою

Плитка для підлоги — це не тільки ідеально гладкий глянець. Насправді вона представлена ​​у різних текстурах, які абсолютно по-різному грають в інтер’єрі.

Глянсова кераміка

Це найпростіша та універсальна класика, головна перевага якої – візуальне збільшення приміщення, властиве всім глянцевим покриттям. У маленькому передпокої без вікон це особливо доречно, але глянець доведеться постійно мити.

Матова текстура

Стильне та елегантне рішення не так вибагливо у догляді. На матовій поверхні не залишаються розлучення та потіки від найдрібніших бризок. А до того ж її складніше подряпати чи пошкодити меблями, підборами, важкими речами.

Сатинова текстура

Сатин – це проміжний варіант між матовою та фактурною поверхнею. Дрібнозерниста структура створює цікаву гру світла та кольору у передпокої.

Безшовна плитка

Головний її плюс у передпокої – відсутність рельєфних швів, у яких може накопичуватися бруд та волога. Друга перевага безшовного покриття для підлоги в тому, що воно візуально розширює простір.

Фактурна плитка

Хоча об’ємні текстури більш вимогливі до прибирання та догляду, вони однозначно виграють під час імітації інших матеріалів. Зі звичайною плиткою можна майже досконало відтворити фактуру натурального дерева, але при цьому покриття буде довговічнішим і практичнішим.

Дизайн плитки для підлоги

Визначившись із матеріалом, можна переходити до дизайну. Тому що плитка для підлоги відрізняється не тільки кольором і фактурою, але і формою, розміром, конфігурацією в цілому. Наприклад пропонуємо кілька популярних трендів.

Неоднорідний колір

Нарочито зерниста неоднорідна фактура особливо гарна саме для передпокою. На ній не так помітна бруд, пил, крейда плями і сліди. Тому в передпокої така плитка акуратніша і невибаглива.

Візерунки

Квіткові, геометричні та інші мотиви не тільки вписуються в різні стилі інтер’єру, а й візуально змінюють простір: коригують форму, пропорції, візуально розширюють кімнату.

Плитка Котто

Це цегляна плитка без емалі на глинистій основі. Її особливість – пориста фактура, яка перешкоджає ковзанню, але потребує регулярного догляду. Особливо ефектно така плитка виглядає у грубих промислових стилях, на кшталт лофта чи гранжу. Це такий самий виразний елемент, як гола цегляна кладка на стіні.

Монокоттура та бікоттура

Пресована глазурована фактурна плитка відрізняється підвищеною міцністю та низьким водопоглинанням. Її можна використовувати навіть для облицювання фасадів, тому навантаження передпокою вона точно витримає. Монокоттура обпалюється один раз і відрізняється високою щільністю, а бікоттура обпалюється двічі і, по суті, ідентична класичній кераміці.

Альтернативні матеріали

Для облицювання підлоги в передпокої підійде плитка з натурального каменю, пробкова плитка з підвищеними ізоляційними властивостями, зносостійка та пружна гума різних кольорів. Рідше використовується килимова плитка, тому що вона потребує складного догляду для підтримання чистоти.

Дизайн передпокою 2022: свіжі ідеї та тренди (90 фото)

Стилеві рішення
Основні стилі для оформлення підлоги в коридорі:

 • Класичний.
 • Сучасні.
 • Скандинавський.
 • Лофт.
 • Хай тек.

Серед них є 3 «загальні»: класичний, сучасний та хай-тек. Сканді та лофт, у свою чергу, підходять для оформлення оригінального тематичного житла. Що стосується основоположних прийомів використання кахлю для прикраси коридору/передпокою, то можна виділити 4 основні напрямки. Перший підхід – стандартний. Вибирається плитка прямокутної або квадратної форми, одного або кількох відтінків. При цьому колір узгоджується з інтер’єром приміщення та всього житла загалом. Другий варіант — створення малюнків у вигляді якихось абстрактних форм. У чомусь схожий і третій спосіб укладання, що передбачає наявність малюнка певного типу на кожній плитці. Найоригінальніше рішення полягає у використанні плитки з певною текстурою або принтом. У тому числі, під дерево, камінь, дзеркальну поверхню, текстиль, метал. Передачу кожного стилю можна посилити плиткою з текстурною поверхнею.

Класичний

Класичний стиль включає поняття традиції, розкоші та історичних мотивів. Дорогий інтер’єр виглядає безглуздо в тісному коридорчику. За інших випадках спроби стоять зусиль. Для класичного дизайну вибирають глянсову плитку, керамограніт, а також візерунчасті елементи. Оформлення на сучасний манер має на увазі світле або червоне облицювання з помірною кількістю декоративних прийомів. Створення замкнутої геометричної фігури темного кольору на світлій плитці якраз один з таких. Як додатковий варіант можна навести візерунок, що повторюється, на світлому або темному тлі, причому в другому випадку краще вибрати коричневий, зелений або червоний колір. Вартість плитки для реалізації класики буде в рази вищою, ніж для простого інтер’єру. До глянсової поверхні плитки необхідно успішно підібрати освітлювальний прилад.

Сучасний

Стиль нового часу ґрунтується на красі практичних рішень. Для відповідності стилістиці потрібно дотримуватися загальної форми та концепції приміщення. Перевагу віддають лише найзручнішим матеріалам. Звичайну керамічну плитку можна розбавляти маленькими вставками. Головні блоки підбирають або монотонні, або з простим геометричним малюнком. Світлий і чорний варіанти оформлення підлоги гарні по-своєму, але другий більш виправданий. Істотних обмежень за кольором все ж таки немає. Підійде практично будь-який із найпопулярніших кольорів. У сучасному дизайні є місце і для експериментів, що суперечать нормам. Дрібна світла плитка в оточенні темних стін, повністю чорна підлога при білих стінах, різнобарвна мозаїка, монотонність, різкі контрасти та інші варіанти прийнятні при виконанні одного головного правила — виходити з практичності. Серед матеріалів підійде практично будь-хто.

Скандинавський

У власника житлоплощі зазвичай залишається два шляхи. Скандинавська стилістика, з одного боку, нормально поєднується зі світло-коричневою підлогою, а з іншого вимагає якомога більше білих поверхонь з мінімальним зміщенням у бік якогось відтінку. Відповідно, вибір знаходиться між двома варіантами. Регіон походження стилю позбавлений сонячного світла 150—200 днів на рік, і тому важливе зорове освітлення завдяки поверхням та штучним об’єктам. Біла глянсова плитка, монотонна або з невеликими геометричними елементами в яскравому кольорі — варіант для максималістів. Таке покриття добре розсіює сонячне світло та підійде, зокрема, для маленьких передпокоїв. Таким чином, передається вся суть стилю сканді. Найбільш очевидний і далекоглядний метод вирішити квартирне питання — обробка плиткою, що імітує дерево. У такому дусі можна оформляти не тільки підлогу, але й одну зі стін, наприклад, за комплектом меблів. Вийде колірне розмежування по діагоналі.

Лофт

Стилістика користується популярністю абсолютно заслужено, адже дозволяє компенсувати частину недоліків, а деякі з них — перетворити на переваги. Стилю притаманні темні та брудні тони, саме такі, які потрібні для приховування плям. Крім цього, в стилістиці лофт обов’язково присутні виразні текстури. Якщо у мешканців є стара плитка, то при загальному оформленні під лофт вона набуде актуального та сучасного вигляду. Ідеально підійде кахель, що імітує натуральні та промислові матеріали. Для обробки застосовують один або кілька видів покриття – стилістика такий підхід не забороняє. Графітову плитку, наприклад, застосовують для відтворення кольору асфальту. Більше «м’яке» виконання — плитка під дерево. Якщо в першому випадку йдеться про «кричучий» дизайн, то в другому — про домашній затишок, «ламповість».

Хай тек

У стилістиці переважають суворі тони. Сам напрямок в першу чергу уособлює прагнення до технологічних можливостей та відповідного за духом дизайну. Вітаються сучасні та традиційні методи оформлення. Підійде в тому числі матова та глянсова плитка глибокого кольору. На папері можна випробувати варіант із поєднанням плитки різного розміру. Найпростіша альтернатива пошукам оригінального дизайну – великі однокольорові елементи. Монохромна гама лише на перший погляд полегшує завдання оформлення передпокою. Виходячи з принципів стилістики, потрібні сучасні матеріали та повна гармонія з об’єктами інтер’єру та стінами. Будь-який варіант спочатку здасться краще, ніж є насправді, адже плитку знадобиться поєднати з металами, дзеркалами, склом та різними панелями. Інтер’єр у стилі хай-тек складний у виконанні, тому не завадить допомога знавця.

Роль кольору та фактури на загальний вигляд інтер’єру

Кахель — матеріал, який найчастіше використовується для укладання на підлогу в коридорі, кухні, ванній та туалеті. Виробники кахлю намагаються щороку випускати нові форми, текстури, комбіновані варіанти. Верхній шар блоків буває рельєфним, гладким, шорстким. Все це дозволяє створювати в квартирах різні дизайнерські проекти. Розглянемо, як виглядатиме на підлозі в коридорі плитка різних фактур.

Під камінь

Тут можна використовувати блоки різної форми та фактурності. Це добрий варіант вибору при оформленні приміщення під стиль класика або кантрі. Плитка під камінь може передавати погляду різні види фактури, маючи характерний малюнок:

 • базальту;
 • сланцю;
 • граніту;
 • кварциту.

А оздоблення підлоги під мармур передасть блискучу, привабливу фактуру оніксу, мармуру та агату.


Можна використовувати блоки різної форми та фактурності

У продаж надходить цей матеріал різних відтінків від монотонних до відтінків, що включають різні вкраплення. Деякі різновиди блоків під камінь виготовляються з керамограніту, отже мають шорстку поверхню. Для підлоги в коридорі — це дуже хороша якість, так вона не вважатиметься ковзною.

У зоні входу в квартиру виглядає природно. Решту площі підлоги можна оформити у вигляді:

 • розеток;
 • цілих орнаментів;
 • панно.

Добре виглядатимуть і декоративні бордюри з плінтусами.

Під деревину

Дерево в будь-якому виконанні, наповнює будинок природністю, додає затишку та комфорту. У продажу є плитка, що імітує дерево різних порід.

 • дуб;
 • сосна;
 • бук;
 • венге.

Кожне дерево має власний, унікальний у своєму роді малюнок. Надати елітарності кімнаті можна саме цією плиткою, вдало підібравши фактуру та відтінки. Матеріал простий у догляді, при укладанні створює ефект безшовності.

Наповнює будинок природністю

Прикрасити кімнату можна декоративним бордюром, блоки розмістити у вигляді ялинки, плетінки (подібно до паркету) або в розбіжку. Одним словом, будь-яких обмежень в оформленні підлоги плиткою під дерево немає. Тут автор сам має право вибирати спосіб укладання та прикраси. А також вид малюнка на плитці та колір.

Дзеркальна

Дзеркальне відображення збільшує простір і предмети. Використання дзеркальної плитки, на підлозі в коридорі, можна відтворити багатогранний ефект. Продається з матовою кромкою, що нагадує дорогоцінні метали або тонована. Укладається квадратом чи ромбом.

Для створення декоративного ефекту, майстри часто обробляють кілька ділянок плиткою з крапленнями на малюнку. Непоганий як прикраса, виглядатиме вбудоване підсвічування.

Гарний передпокій у світлих тонах

Сіра

Сірий в оформленні підлоги надасть приміщенню холодності, простоти, стриманості.

Порада Однотонна сіра підлога рекомендується робити тим, хто цінує лаконічність в інтер’єрі та строгість. Часто таку підлогу розбавляють орнаментом або малюнком. Виглядає сіра плитка на підлозі коридорів природно.

Вдале поєднання сірого кольору із смарагдовим, білим, зеленим, дзеркальними вставками та фактурами під дерево. Сіра гама має безліч відтінків, тому плитку цього кольору можна використовувати як тло. Для створення класичного стилю сірий слід скомбінувати з темним.

Сірий — холодність, простота, стриманість

Бежева
Природний колір завжди актуальний у створенні дизайнерських проектів. Бежева підлога в коридорі – варіант практичного виконання. Прекрасно виглядає у дуеті з дерев’яними меблями, виготовленими в класичному дизайні або зі стінками, обробленими під деревину, природний камінь, просту або фактурну штукатурку.

Форма плитки в бежевій колірній гамі, виготовляється у вигляді витягнутого або рівностороннього прямокутника. Може бути однотонною, а може імітувати структуру деревини так звані дошки під паркет. Використовуючи коричневі, можна створювати у коридорі декоративні бордюрчики та візерунки. Способи укладання використовують будь-які:

 • у вигляді квадратів;
 • у розбіжність;
 • за типом укладання паркету.

А також поєднувати між собою різні форми та розміри плитки.

Природний колір завжди актуальний

Біла

Білий глянець виглядає елегантно та поєднується з будь-якими відтінками. Сяючий кахель відбиває світло і розширює простір. Але для коридору це надто слизьке покриття, а на виробах з шорсткою поверхнею та світлою затиркою бруд буде помітнішим.

На фото біла плитка біля входу, що поєднується зі стінами та світлим деревом.

Синя

Специфічний вибір, тому частіше зустрічається у двоколірній обробці підлог.

На фото контрастне синє окантування вигідно доповнює орнамент на білому тлі.

Червона

Цей колір у передпокої найчастіше використовується у поєднанні з білим, або у складі орнаментів приглушених тонів: рожевих, бордових.

Чорна

Коридор з чорною підлогою має бути досить просторим, інакше він ще більше звузить простір. На такій підлозі помітніше пошкодження. Тому чорну плитку часто поєднують із білою, укладаючи у шаховому порядку.

Коричнева

Цей колір на підлозі коридору буде виглядати нейтрально і дорого. Для того, щоб підкреслити благородство обробки на стінках або меблі з натурального дерева, можна використовувати коричневу плитку для підлоги. Такий інтер’єр буде виглядати досить респектабельно. Виготовляється та надходить у продаж у трьох варіантах: під деревину, під камінь або повністю однотонною.

 • Монохромну доцільніше поєднувати з декоративними деталями – акцентною вставкою, малюнком чи бордюром.
 • Коричнева під дерево доповнить інтер’єр теплом, затишком та комфортом.
 • Кам’яна створить ефект масивності, додасть приміщенню свіжості.

Виглядає нейтрально і дорого

Приклади діагонального укладання

Як відомо, діагональне укладання плитки для підлоги дозволяє дещо розширити приміщення. Так це чи не так? Давайте уважно розглянемо кілька варіантів.

Саме ця передпокій візуального розширення просто потребує. Побіжний погляд на укладену діагоналлю плитку дозволяє зробити висновок про часткове досягнення вищезазначеної мети. Однак приміщення дуже маленьке і вузьке, щоб можна було заявити про більш успішний результат.

Є таке правило: щоб створити природну колірну гаму в приміщенні, темніший тон на стіні повинен мати логічне продовження на підлозі. Ось чому в даному варіанті плитка для передпокою має темно-коричневе забарвлення, а не світле.

А ось у цьому прикладі діагональне укладання впоралося з візуальним розширенням приміщення повністю. Втім, не можна не відзначити і вивірений до дрібниць дизайн передпокою, а також успішно підібраний тон.

Дзеркальна шафа-купе, викладена на діагоналі плитка, розкішне декоративне панно з плитки в центрі приміщення. Господарі цієї передпокої явно не профани в дизайні приміщень і чудово обізнані про ті секрети, які за ним ховаються.

Скромно, але зі смаком. Плитка «Клермон» від російсько-італійського концерну Kerama Marazzi, що не потребує особливих уявлень

Любов нашого народу до різноманітних прикрас знаходить своє відображення в підборі плитки для підлоги, для передпокою в тому числі.

Гармонійність світло-бежевого і темно-бежевого тонів ніколи не скасує навіть найпопулярніша новомодна тенденція.

Приклади теплих тонів

Якщо хочете зробити ваш передпокій затишним, рекомендуємо використовувати більш теплі тони плитки для підлоги. Щоправда, вони мають і зворотний бік: вони зорово зменшують приміщення.

Підходящий варіант для передпокою, якщо господарі неодмінно хочуть бачити на підлозі малюнок. Плитка успішно стикується і утворює такий нехитрий, але дуже симпатичний візерунок.

Ви скажете, який це теплий тон? Насправді те саме ілюзорне «тепло» виходить тут від майстерно викладеного декоративного «килимка». Приємне панно в центрі передпокою радує око геометричною гармонією.

Витончений передпокій з деяким нальотом стерильності. У кращому значенні цього слова. Плитка для підлоги тут не блищить оригінальністю, виступаючи в ролі практичного доповнення інтер’єру. А чи потрібно більше? І знову мозаїка окреслює межі одного приміщення від іншого. Когось повертає від такої акцентованої сегментізації, а особисто нам подобається!

Непомітна, але зігріваюча підлога з декоративними вставками — запорука затишку в будь-якому приміщенні.

Приклади холодних тонів

А ось плитка для підлоги холодних тонів, навпаки, дозволяє вашу маленьку передпокій зробити просторіше.

Будьте обережні з кремовим відтінком — він іноді може зробити вашу підлогу надто холодною і неживою. Добре, якщо така плитка вдало розбавляється декоративними елементами колекції.

А тут обійшлися без керамічних декорів. Підлога не здається тьмяною за рахунок освітлення, та й розташоване в передпокої дзеркало вносить деяку різноманітність.

Плитка холодного тону, та ще й із глянсовою поверхнею. Коефіцієнт протидії ковзання у цієї плитки для підлоги високим не назвеш, зате деяку відчуженість холодного тону вдалося подолати за рахунок гри зі світлом, адже глянець успішно відображає промені і змінює свій початковий відтінок.

Приміщення, що дихає. Холодний тон плитки для підлоги в передпокої успішно «подружили» з теплим освітленням і високими дзеркалами. Рекомендуємо звернути увагу на використані вставки — поширений дизайнерський прийом, що дозволяє знівелювати тональні характеристики матеріалу для підлоги і домогтися від приміщення оптимальної виразності.

Варіанти нестандартних рішень

Вдала комбінація плитки та ламінату у передпокої. Терпіння майстру, який виконував укладання, варто позаздрити.

Дещо строкатий, але досить цікавий варіант для передпокою.

У плитки для підлоги мозаїчного типу солідний запас художньої виразності. Особливо добре її потенціал розкривається у правильному інтер’єрі.

Плитка під камінь, яка надає передпокою солідність та естетичну привабливість. Такий варіант не особливо поширений через складність укладання та відносної дорожнечі, але на які жертви не підеш заради почуття власного комфорту?

У прикладі передпокою на фото бачимо плитку для підлоги з досить незвичайним поєднанням візерунків. Відзначимо загальну аристократичність дизайну, проте це зовсім не означає, що подібний варіант неприйнятний для наших скромних квартир. Спробуйте – буде цікаво!

Висновок: Фото з плиткою для передпокою краще будь-яких слів відображають безмежну практичність цього варіанту, а існуюче розмаїтість колекційних рішень дозволяє втілити в реальність найсміливіші дизайнерські задуми. Не думайте про передпокій зверхньо — і вона обов’язково віддячить вам гармонією та затишком на довгі роки!

Дизайнерські секрети

Крім властивостей і якостей плитки для передпокою не варто забувати про оформлення (естетику), а також дуже важливий дизайн приміщення. Показаний на фото дизайн оформлення показує, що вибирати його можна довільно, використовувати готові заготовки або експериментувати зі стилем чи типом матеріалів.

Іноді, саме нестандартні рішення надають більшої гармонії та поєднання із загальним інтер’єром.

Для візуального збільшення простору варто звернути увагу на великогабаритну плитку (розрядження простору між стиками та об’ємний малюнок створять ілюзію великої кімнати).

Гладка поверхня та світлі тони лише посилять цей ефект.

Холодні монотонні тони також допоможуть збільшити обсяг. Варто відзначити, що чорний колір дуже добре поглинає світло і видає навіть найменші ушкодження та подряпини. Тому в подібних ситуаціях він не застосовується.

Для створення максимальної обстановки затишку застосовується плитка м’яких текстур (велика кількість напівтонів у зображенні, один колір перетікає в інший та інше). Досягнення більшого обсягу (глибини) можна здобути, керуючись додатковими хитрощами.

При діагональному укладання плитки візуально простір розширюється в довжину.

Це з тим, що відстань між кутів діагоналі ширше, ніж протилежних сторін. Створюється ефект «Просторового розширення».

Комбінація з іншими видами матеріалів (паркет, лінолеум, плитка різних розмірів та текстур) дозволяє більш витончено підійти до оформлення передпокою.

Але не слід забувати про функціональність окремих зон.

Місце для зберігання взуття і парадну частину краще облицьувати найміцнішою плиткою, тому що надалі ці області найчастіше контактуватимуть з різними речовинами (вода, бруд), відчуватимуть більш серйозні навантаження.

До того ж подібний поділ на окремі зони дозволить ушляхетнити приміщення та раціоналізувати його використання (при розробці дизайну варто це враховувати).

Для забезпечення більшого комфорту та затишності, на поверхні плиткової підлоги можна розмістити килимки, які, подібно до плитки, будуть підкреслювати обраний стиль і виконувати додаткову «практичну» функцію.

Перш ніж йти та купувати матеріали для оформлення передпокою, необхідно оцінити її габарити, розташування окремих частин (стіни, меблі, освітлення). Виходячи з цього і обліку особистих побажань — прикинути, якою кімната має стати.

 • Насамперед визначитися з кольоровою гамою та рівнем тіней та світла.
 • Після цього розробити свій дизайн, продумати окремі елементи, ведучи розрахунок на 2-3 варіанти, виміряти необхідні оновлення площ, переглянути фото приклади в журналах.
 • Тільки потім можна сміливо вирушати в магазин і підбирати потрібні матеріали, орієнтуючись на вимоги до якості, виду та ціни.

Якщо будете знати, як правильно укладати плитку для підлоги, то в процесі ніяких особливих труднощів виникати не буде. Ми з’ясували, що при дотриманні технології та інструкції виробника процес укладання виявиться таким складним, яким міг би здаватися на перший погляд!

Дизайн підлоги в коридорі: від простої до елітної

Ні для кого не секрет, що різні кольори та фактури здатні візуально змінити простір. Так, поперечний або діагональний візерунок підлогового покриття дозволить розширити вузький, витягнутий коридор, а темні відтінки допоможуть навпаки візуально зменшити велике просторе приміщення.

Маленький передпокій? Не біда! Використовуйте прохолодні відтінки сірого, блакитного, коричневого і ваша «приймальня», виглядатиме так, ніби в ній не 3 квадрати, а всі 5. Крім цього розширити вузький коридор можна за допомогою такого прийому: у місцях з’єднання коридору з іншими приміщеннями слід укласти однаковий матеріал.

Наприклад, якщо підлога в передпокої викладена плиткою, то на порозі кухні, ванної, вітальні або спальні повинна бути плитка. Такий перехід забезпечить той ефект, який у разі і необхідний.

Дехто йде ще далі і збільшує простір вузького коридору шляхом комбінування різних матеріалів. Керамічна плитка відмінно поєднується з ламінатом, а лінолеум із паркетом. Крім цього такий прийом дозволяє розбити приміщення на кілька функціональних зон: робоча зона для взуття та вішалок з одягом і парадна для прийому гостей.

Якщо ви вирішили скористатися прийомом комбінування, пам’ятайте: у робочій зоні потрібно використовувати максимально міцне покриття, таке як керамічна плитка або керамограніт, а в зоні прийому гостей більший акцент зробіть на естетичний початок.

Керамічна плитка та керамограніт – ідеальний варіанти обробки підлоги в коридорі та передпокої.

Вони міцні, добре чистяться, з гідністю витримують численні механічні дії. Щоправда, вибираючи плитку варто звернути увагу на її клас: А і B відрізняються підвищеною зносостійкістю і міцністю, а ось класи C і D менш міцні, а значить, можуть дати слабину.

І ще один момент: віддавайте перевагу матовим варіантам з шорсткою поверхнею — шансів підсковзнутися на такій підлозі практично немає.

Лінолеум, правда, не настільки міцний, як плитка, зате він простий у укладанні і коштує набагато дешевше. Міняти його можна хоч щороку, а якщо немає коштів, то не біда — навіть через 10-15 років таке покриття радуватиме вас своїм зовнішнім виглядом.

Однак, не все так безхмарно: деякі види лінолеуму мають низький коефіцієнт зносостійкості і можуть бути використані тільки в приміщеннях з малою прохідністю. Для коридору та передпокою бажано купити напівкомерційний лінолеум, який здатний витримати навіть нашестя слонів.

Це покриття досить міцне, а значить, його можна укласти не лише у зоні прийому гостей, а й біля входу.

Ламінат відноситься до тієї категорії підлогових покриттів, які гармонійно виглядатимуть і у передпокої, і у вітальні, і в спальні. Різноманітність кольорів та фактур дає можливість створити унікальний дизайн підлоги у коридорі.

Однак саме для цього приміщення рекомендується використання ламінату підвищеного рівня зносостійкості, здатного витримати щоденні, якщо не щогодини, навантаження.

Плитка для підлоги в коридорі — це презентація інтер’єру вашого житла. В очах своїх гостей ви виглядатимете людиною зі смаком, а оформлення житла буде модним та неповторним.