Як клеїти вінілові шпалери самостійно

Вінілові шпалери з’явилися на магазинних полицях не так давно, і відразу ж стали популярними. Не варто думати, що вінілові вироби під силу тільки професіоналам: знаючи особливості обклеювання, можна впоратися самостійно. Вироби з вінілу зарекомендували себе як міцна обробка для стін. Висока стійкість до вологи, легкість зняття бруду з поверхні, антигрибкові компоненти в складі – це основні характеристики вінілових шпалер. Отже, ви купили вінілові шпалери: як клеїти їх на стіну?

Серед різних видів вінілових шпалер можна виділити вироби на флізеліновій або паперовій основі. Також існують шпалери під фарбування. Найдовговічнішими вважаються шпалери на флізеліні, так як вони володіють водонепроникністю і легко клеяться. До речі, полотна можна використовувати для корекції нерівних стін: завдяки особливим властивостям, шпалери приховують дефекти. Клей наноситься прямо на стіну, тому процес обклеювання не так складний.

Шпалери на паперовій основі менш довговічні, ніж бамбукові. Проте, в порівнянні з багатьма різновидами шпалерної продукції, відрізняються високою міцністю. Вінілові паперові шпалери можуть мати рельєфну або гладку текстуру. Шпалери під фарбування можуть бути і флізеліновими, і паперовими. Фарбування створює певний захист для покриття, тому такі шпалери можуть прослужити досить довго. Крім того, їх можна перефарбовувати кілька разів.

Коли основна площа кімнати заклеєна шпалерами, перевірте ще раз щільність прилягання полотен до стіни близько плінтусів. При нерівності кутів виробляють надрізку і додатково проклеюють фрагменти шпалер. За батареями опалення дуже складно виконати обклеювання вінілових шпалер. В якості альтернативи можна запропонувати фарбування стіни за батареями у відповідний колір. Приклеюючи шпалери, не «розтягуйте» їх, а просто розгладжуйте валиком.

Як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі грамотно?

Перед тим, як поклеїти вінілові шпалери, традиційно готували стіни. Суху клейову суміш для вінілових виробів розводять водою, як в інструкції. Стіни грунтують клеєм або ґрунтовкою глибокого проникнення. Шпалери досить важкі і не дуже добре пропускають повітря, тому стіни попередньо можна обробити фунгіцидним розчином: так можна захистити стіни від появи цвілі під полотном. Коли клей висох, беруть нитку з вантажем і набивають на стіні вертикальну лінію, яка стане орієнтиром для поклейки шпалер.

Не можна клеїти шпалери з вінілу на старе покриття. Широкі рельєфні вінілові шпалери клеять тільки на вирівняну поверхню, тому тріщини зашпакльовують заздалегідь. Сухість стіни можна перевірити за допомогою простого способу. Шматочок целофану приклеюють до стіни малярським скотчем. Якщо вранці на внутрішній частині утворився конденсат, значить, стіни ще недостатньо сухі.

Звичайний скотч-ідеальний спосіб перевірки міцності покриття стін. Шматок скотча наклеюють на стіну і різко здирають. Якщо на вивороті скотча є частинки фарби або штукатурки, то стіна ще не готова до обклеювання вінілом. У кімнаті, де проходить ремонт, слід виключити протяги. Вентилятори, відкриті вікна, кондиціонери — під забороною! Тільки після того, як наклеєні полотна повністю висохли, можна провітрювати приміщення.

Рулони розрізають на однакові смужки з припуском близько десяти сантиметрів. При наклеюванні флізелінових шпалер клей наноситься на стіни. Коли приклеюють паперові вінілові шпалери, шаром клею покривають самі шпалерні смуги. Як приклеїти вінілові шпалери акуратно? Дотримуючись вертикальної лінії, розміщують перше полотно. Краще клеїти шпалери удвох: тоді один зможе прикладати верхню частину полотна, а інший – контролювати нижню.

Далі кожне полотно вінілових шпалер клеять впритул один до одного. Якщо на шпалерах є малюнок, то слід керуватися поєднанням фрагментів в єдине зображення. Щоб розгладити «бульбашки» на приклеєних шпалерах, скористайтеся валиком. Особливо ретельно прокочують шви. Виявивши відходять ділянки, промажте їх клеєм. Надлишки внизу і вгорі шпалер обрізають за допомогою ножа. Не використовуйте затуплені ножиці, інакше існує небезпека зіпсувати шпалерне полотно і порвати його.

Поради професіоналів: Як правильно клеїти вінілові шпалери

Важливим моментом в процесі обклеювання є точний розрахунок потрібної кількості матеріалу. Для цього необхідно визначити висоту приміщення і периметр підлоги. Зробити це досить просто. Сума сторін підлоги множиться на висоту, а потім від цієї цифри віднімається площа дверей і вікон. Залишок залишилося розділити на площу шпалерного рулону. Отримане число краще округлити в більшу сторону, щоб вистачило з запасом. Якщо ви вибрали для інтер’єру кімнати шпалери з квітковим малюнком, то кількість матеріалу збільшиться, так як доведеться підганяти полотна по зображенню.

Скільки клею необхідно для вінілових шпалер? Однією пачки масою 250 грамів в принципі повинно вистачити на двадцять квадратних метрів, але іноді витрата збільшується. Як правильно клеїти шпалери вінілові, ви вже знаєте. Тепер залишилося завчасно підготувати необхідні інструменти і матеріали, які стануть в нагоді в роботі. Не обійтися без лінійки, рівня, щітки для клею і маленької кисті. Надлишки клею прибирають з шпалерних полотен губкою або м’якою ганчіркою.

Основною складністю при обклеюванні стін вініловими шпалерами є обробка стиків і кутів. Шпалери клять внахлест, щоб виключити появу зазорів і швів. Паперове полотно захоплює близько п’яти міліметрів, а флізелінове — не більше двох міліметрів. Дійшовши до кута кімнати, багатьох господарі просто не знають, що робити. Дійсно, така ситуація для новачка просто тупикова. Кут слід намазати клеєм дуже густо, а полотно краще обрізати, щоб воно зайшло на сусідню стіну приблизно на кілька сантиметрів.

Обклеювання кутів цілим шматком-складне завдання, з якою ви навряд чи впораєтеся самостійно. Після того, як кут заклеєний, продовжуйте приклеювати полотна внахлест. Приклеюючи шпалери з малюнком, можна попередньо зробити заготовки полотен з збігами. Смуги складають малюнком вниз. Зручно обклеювати стіни шпалерами, ширина яких не більше метра: так можна мінімізувати проблему з підбором зображення і розрізанням.

Під час ремонту краще знеструмити всі розетки і вимикачі, щоб займатися обробкою в повній безпеці. Після того, як обклеювання буде закінчено, все електроприлади можна повернути на місця. Місця примикання шпалер до стелі можна прикрасити галтелями. Купуючи шпалери, звертайте увагу на серійний номер партії, інакше можуть бути розбіжності за кольором полотен.

Працюючи з клеєм, будьте уважні, щоб не забруднити лицьову сторону шпалер. Клей повинен добре розбухнути, до того, як ви почнете наносити його на поверхню. Поспіх призведе до нещільного приклеювання полотен і появи «бульбашок». На рулоні вінілових шпалер завжди міститься інформація про те, куди треба наносити клей: буває, що слід покрити і стіни, і шпалери клеїть речовиною.