Як вибрати плитку для маленької ванної: 5 порад від експерта

Що необхідно врахувати, вибираючи плитку для ванної?

Розмір плитки

Вибирайте плитку середнього розміру. Занадто великі елементи в маленькому приміщенні будуть виглядати негармонійно і громіздко. Крім того, для великої плитки потрібно точніше вирівнювати стіни – це віднімає додатковий простір.

А маленький кахель може візуально «з’їсти» простір, особливо якщо для швів використовується контрастна затирка. Мозаїчна плитка виглядає виграшно в маленькій ванній, якщо вона зовсім дрібна і не дуже контрастна: тоді вона створює загальний фон і практично не впливає на візуальну геометрію.

Колір

Світлі тони плитки в маленькій ванній – відмінне рішення, але не єдина альтернатива. Якщо ви прихильник класичних варіантів, сміливо вибирайте бежеву, молочну, голубувате плитку.

А якщо хочеться чогось більш цікавого – зовсім не обов’язково викладати всю ванну бежевим кольором. В приміщенні без природного світла ефект світлих тонів не дуже помітний. Тому ви можете урізноманітнити плитку орнаментом або вибрати більш темні або яскраві відтінки.

Матова або глянсова?

Зробіть вибір на користь глянцевих текстур. Гладка і блискуча, дзеркальна плитка за рахунок відблисків зробить простір маленької ванної трохи легшим. Найкраще вона буде виглядати в якості смужки, але не по всьому периметру, а по одній або двох стін.

Тут лише одне «але»: плитка з глянцевою текстурою вимагає трохи більш частого догляду, так як на ній помітний наліт від води або відбитки рук.

Однотонна або з візерунком?

Малюнки і орнаменти в рамках однієї плитки будуть виглядати виграшно навіть в маленькій ванній.

Малюнок ж, зібраний з декількох плиток за принципом панно, буде забирати на себе занадто багато уваги і як би зводити все приміщення до однієї точки, що невигідно для маленької ванної. Такий прийом краще використовувати тільки у вузькій і витягнутою ванній, щоб скорегувати геометрію. Також в якості орнаменту підійде не дуже контрастна вертикальна смужка.

Спосіб укладання

У невеликих ванних кімнатах найчастіше зустрічається найпростіший спосіб укладання – прямий, без зміщення. Така зачіска підходить для будь-яких приміщень, але з дизайнерської точки зору, це нудно.

Укладаючи плитку діагонально або вразбег (зі зміщенням наступного ряду наполовину), можна добитися глибини простору, але скоріше це стосується саме підлогової плитки. Якщо ви використовуєте прямокутну плитку, кладіть її вертикально: незважаючи на те, що в горизонтальному варіанті вона може злегка «розсунути» стіни ванної кімнати, в реальності це буде виглядати не дуже гармонійно.