Додатковий простір: 6 нестандартних місць зберігання на кухні

Навіть на самій маленькій кухні знайдеться достатньо місця для всіх речей і приладдя, якщо підійти до питання зберігання з розумом. Ми зібрали 6 оригінальних ідей для організації простору, які допоможуть вам компактно розмістити на кухні все необхідне.

Біля вікна

У більшості випадків, вікна на кухні практично не використовуються для зберігання, не рахуючи декількох квіткових горщиків, що стоять на підвіконнях. Але якщо ви хочете організувати кухонний простір максимально ефективно, закріпіть на широких віконних укосах або прямо поперек самого вікна кілька полиць. Також для цієї мети підійде невеликий стелаж. Головне, щоб вибрані пристосування не перегороджували вікно повністю, тому що в іншому випадку в кухню практично не буде потрапляти денне світло.

На стінах шаф

Для зовнішніх поверхонь підвісних кухонних шаф також можна придумати практичне застосування. Наприклад, нагорі поставте металеві кошики для різноманітного начиння, на бічних поверхнях закріпіть невеликі стелажі для спецій, а нижню частину використовуйте для гачків, на які буде зручно вішати чашки, лопатки, Ополоники та інші приналежності. Якщо всередині шафки багато вільного простору, то на його дверцятах можна закріпити магнітний лист або гачки, щоб було зручніше зберігати кришки.

Над раковиною

На стіну над раковиною найвигідніше повісити ще один шафка, тому що в нього буде зручно складати посуд прямо під час миття. Але якщо така шафа у вас вже є, то простір між ним і мийкою можна зайняти рейлінгами. На них легко повісити кілька гачків і використовувати їх для кухлів, поварешек, друшляка та інших кухонного приладдя.

Над холодильником

Якщо ваш холодильник не надто високий, то на нього можна поставити стелаж або полицю для зберігання баночок з зимовими заготовками, рідко використовуваними речами і дрібною побутовою технікою. До речі, такі великі прилади, як мультиварка, можуть розташовуватися на холодильнику навіть без додаткових кріплень.

У кутку

Багато господарів забувають про кути, хоча вони можуть приносити користі не менше, ніж звичайні стіни. Тому самим логічним і корисним рішенням буде розмістити там кутову полицю, яка, до речі, може вміщати в себе стільки ж речей, скільки і звичайна. При цьому така поличка займає мало місця і стильно виглядає.

На стіні

На стіні або будь-який інший горизонтальній поверхні в кухні завжди можна закріпити рейлінги, гачки або полички. Всі ці пристосування підходять для зберігання рушників (в тому числі і паперових), миючих засобів, баночок, спецій та інших необхідних речей. Головне, вибирайте для кріплення таке місце, до якого буде зручно дотягнутися. Якщо ж у вас є стілець-трансформер, легко перетворюється в невелику драбину, то для розміщення рейлінгів і полиць можна вибирати будь-яке місце. Такий спосіб зберігання дозволить вам використовувати практично будь-який доступний ділянку стіни на кухні.

На кухні, особливо маленької, потрібно ефективно використовувати буквально кожен сантиметр простору. І тепер ви знаєте, як це найкраще зробити. Спробуйте використовувати запропоновані в цій статті поради саме так, як вони описані, або адаптуйте їх під себе.