Гарний паркан для приватного будинку: кращі проекти (+50 фото)

Огорожа навколо будинку і ділянки робиться не тільки заради безпеки або бажання усамітнитися. Гарний паркан-це візитна картка власників будинку, саме він справляє перше враження на перехожих або гостей, і саме по ньому судять про домоволодіння в цілому і про самих господарів. Якщо потрібно просто умовно приховати будинок від сторонніх очей, то буде досить декоративного дерев’яного паркану або красивою живоплоту, але коли будинок знаходиться в місті, в місці, де шумно, то до паркану зазвичай пред’являються вже більш серйозні вимоги.

Зеленые насаждения украшают собой приусадебный участок

Зелені насадження прикрашають собою присадибну ділянку

Дерев’яні паркани

Переваги дерева для спорудження огорожі, в першу чергу, полягають в широких можливостях при установці паркану. Завжди є можливість створити оригінальний паркан нестандартної конструкції і складної структури.

Цей природний матеріал легко обробляти, тому тут виникає можливість і для домашньої творчості. Паркан може бути не тільки суцільним, але і ажурним, високий або низький, будь-якої конфігурації і дуже складного дизайну.

На замітку! Дерев’яні паркани для приватного будинку найчастіше фарбують, але іноді залишають в природному вигляді, просочивши спеціальними складами або просто оліфою.

Деревянный забор с шахматным рисунком

Дерев’яний паркан з шаховим малюнком

Интересное оформление забора с горизонтальной укладкой реек

Цікаве оформлення паркану з горизонтальною укладанням рейок

Дерев’яний паркан, трохи поступається по своїй міцності і терміну служби кам’яному, бетонному або цегляному огорожі, однак у нього більш низька ціна і його завжди можна замінити.

Як матеріал можна використовувати не тільки дошки або паркан, а й різні рейки, кілки, цілі колоди і навіть гілки. Все в основному залежить від стилю вашого будинку, від того, який обраний ландшафтний дизайн на присадибній ділянці, від вашої фантазії, і то того, які цілі ви переслідуєте.

Белоснежный забор из деревянного штакетника

Білосніжний паркан з дерев’яного паркану

Такой вариант ограждения несет декоративный характер

Такий варіант огорожі несе декоративний характер

Деревянный забор переходящий в живую изгородь

Дерев’яний паркан переходить в живопліт

Деревянная лестница к дому в одной цветовой гамме с изгородью

Дерев’яні Сходи до будинку в одній колірній гамі з огорожею

Комбінований паркан з дерева

 • Комбіновані паркани-це дуже поширений варіант огорожі. Фундамент таких парканів роблять з самих різних матеріалів, найкраще його вирішити в тому ж ключі, як і будинок. Фасад будинку і підстава паркану повинні гармонійно поєднуватися між собою. Однак також можна» прив’язати » паркан до елементів ландшафтного дизайну ділянки.

Всупереч загальноприйнятій думці, паркани з дерева дуже гармонійно виглядають не тільки на дачі і в сільській місцевості, але і в міському приватному секторі, особливо, коли під огорожею з дерева є кам’яне, бетонне або цегляна підстава.

Варіанти комбінованого дерев’яного огородження

 

 • Комбінувати дерев’яний паркан допустимо з сучасними будівельними матеріалами, скажімо, листами з полікарбонату. Таке огорожу буде виглядати сучасно і унікально, а по своїй міцності не поступиться традиційному споруді з дерева.
 • Огорожа з паркану виглядає дуже естетично. Тут дуже багато заздрості від того, як саме ви вирішили розташувати паркан: по — горизонталі, строго вертикально, роблячи простий орнамент з дощок.
 • Дуже добре, якщо огорожу навколо всієї ділянки гармонує з невеликими декоративними парканчиками, які вписані в ландшафтний дизайн ділянки.
 • З паркану, такого-ж,як і на паркані, добре зробити невелику альтанку, лавочку, обгородити клумбу або дитячий майданчик. У підсумку вийти дуже гармонійний, цілком закінчений варіант дизайну, привабливий зовні.
 • Дерев’яні перелази в сільському стилі добре поєднуються з одягненими на стовпчики керамічними глечиками, посадженими поруч високими квітами, статуетками гномів і тварин. Добре розмістити поруч з перелазом віз, велике колесо, скриню. У будь-якому простому матеріалі є як функціональність, так і декоративні властивості.
 • Прекрасно поєднуються з комбінованим парканом в сільському стилі — високі Соняшники, кілька мітелок сорго або кукурудзи, плодові дерева, лава, виготовлена з цілих пнів. Все це підкреслить красу невеликого паркану і естетичний смак господаря будинку.

 

На замітку! Для того, щоб продовжити термін служби огорожі з дерева, потрібно покривати дошки паркану спеціальним захисним лаком по дереву або оліфою.

Красивый комбинированный забор из дерева и камня

Гарний комбінований паркан з дерева і каменю

комбинированный забор из дерева

комбинированный забор из дерева

Плетений паркан

 • Тин (або тин) – це скоріше декоративний паркан. Простір, який утворюється між кілками, вбитими на рівній відстані один від одного, туго заплітають вербовими свіжими і тонкими гілочками. Рідше використовують горіхові і липові гілки. Такий екологічний сільський стиль сьогодні дуже модний, а якщо будинок і сад виконаний в стилі прованс, то тин майже обов’язковий.

Декоративний паркан, по всій видимості, не зможе захистити подвір’я від вторгнення хуліганів, але якщо ви живете в спокійному місці, не варто відмовлятися від можливості блиснути перед сусідами і гостями неповторним «креативним» видом огорожі, особливо, якщо він буде зроблений акуратно і прикрашений.

Плетеный забор на дачном участке

Плетений паркан на дачній ділянці

Паркани з металу

Паркани, виконані з різних металевих конструкцій, профілю або профнастилу популярні в першу чергу через свою надійності, хоча вони набагато дорожче коштують, і менш естетично виглядають, в порівнянні з дерев’яними парканами.

Такі моделі, як правило, монтуються з різних елементів кування або збираються з листів металевого профілю, який встановлюється на каркаси з подібного матеріалу. Для надійності і довговічності такий паркан ставлять на грунтовний фундамент з каменю або бетону.

Варіанти металевих парканів для приватного будинку

 • Огородження з металевої сітки-чудово виглядають, і прослужать набагато довше, якщо їх поставити на підставі з бетону або залізобетону.

Якщо при цьому фундамент зробити високим, облицювати його плиткою, більш бюджетним пластиком або іншим матеріалом, то паркан не тільки прослужить довго, але і виглядати буде добре.

Сетка "Рабица" может стать центром внимания на вашем участке

Сітка » Рабиця» може стати центром уваги на вашій ділянці

Самый распространенный и доступный вариант изгороди

Найпоширеніший і доступний варіант огорожі

Прочный и надежный металлический забор красного цвета

Міцний і надійний металевий паркан червоного кольору

Интересный дизайн изгороди из металла

Цікавий дизайн огорожі з металу

 • Ковані паркани-по праву вважаються найкрасивішими і елегантним варіантом огорожі з металу. Мереживні візерунки, виготовлені з металу, можуть стати основною прикрасою всього домоволодіння. До того ж паркани з кування міцні, і служать десятиліттями.

Але у них є істотний недолік — вони не захищають ділянку з будинком від цікавих очей з вулиці. Ідеальне рішення в цьому випадку висадити з боку будинку декоративний чагарник, який через кілька років перетворитися в густу живопліт.

Кованные элементы всегда привлекают к себе особое внимание

Ковані елементи завжди привертають до себе особливу увагу

Опытный мастер сможет воплотить все ваши пожелания

Досвідчений майстер зможе втілити всі Ваші побажання

Самое удачное комбинирование материалов - кирпич и металл

Найвдаліше комбінування матеріалів-цегла і метал

Хорошая идея для украшения кирпичного забора

Гарна ідея для прикраси цегляного паркану

кованый забор для дачи

забор для частного дома из кованого металла

 • Огорожа з металевого профілю-надійно, як скеля. Такий паркан досить міцний і безпечний, до того ж він повністю приховує ПРИВАТНЕ подвір’я. Даний вид огорожі надовго забезпечить повну ізоляцію всього домоволодіння, але само собою служить він не так довго, на відміну від кам’яного або цегляного паркану, так як металеві листи при сильному контакті схильні до деформації.

Навіть невеликі подряпини і маленькі відколи здатні стати істотною причиною появи іржі, вона значно скорочує терміни служби всієї конструкції огорожі. Такий паркан надійно захистить ваше житло від поглядів з вулиці, і прикрасить ділянку, так як він дуже гарний.

Оформление крыши дома и забора должны быть в едином стиле

Оформлення даху будинку і паркану повинні бути в єдиному стилі

Забор "Жалюзи" в темном цвете

Паркан » жалюзі» в темному кольорі

Строгий и солидный вид металлического ограждения частного дома

Строгий і солідний вигляд металевої огорожі приватного будинку

 • Дуже сучасно і модно виглядає конструкція з габіона, вона недавно з’явилася у деяких власників приватних будинків. За своєю суттю вона представляє незвичайну і сучасну техніку монтажу: в металеву сітку закладають камені.

Важливо! Монтаж потрібно проводити за суворими правилами, але виглядає вона чудово, особливо, якщо на ділянці є великі дерева, недалеко ліс. Дуже доречний такий паркан наприклад, якщо ваш будинок побудований в стилі шале.

Насыпной забор из камня набирает большую популярность в России

Насипний паркан з каменю набирає велику популярність в Росії

Вместо бетонных столбов для ограждения, можно использовать конструкцию с насыпным камнем

Замість бетонних стовпів для огорожі, можна використовувати конструкцію з насипним каменем

Красивый декоративный забор в светлом тоне

Гарний декоративний паркан в світлому тоні

Красивый декоративный забор в светлом тоне

Імпровізація з парканом з насипного каменю

Цегляні паркани

Важко уявити собі щось більш надійне і довговічне, ніж цегляний паркан. Власники цих монументальних огорож цілком можуть перебувати в цілковитій безпеці.

Цегляна кладка паркану гармонійно виглядає на тлі будівлі з аналогічного матеріалу. Для спорудження такої огорожі потрібно закладати фундамент, коштує він недешево, і крім практичності, ще й виглядає дуже виграшно.

Забор из кирпича - это наиболее практичный вариант ограждения, поэтому он широко распространен в частном домостроении

Огорожа з цегли — це найбільш практичний варіант огорожі, тому він широко поширений в приватному житловому будівництві

 

Паркани з цегли можуть бути різної товщини, різної висоти (від півметра до трьох метрів). Якщо стіни огорожі товсті, то ділянка захищена надійно, але при цьому навантаження на фундамент дуже великі, тому він повинен бути надійним.

Слід подумати і про естетику: наприклад, паркан з цегли у вигляді суцільного полотна кладки стомлює погляд, тому для його додаткової декоративності через рівні відстані формують невеликі стовпчики.

Необычная кладка кирпичного забора

Незвичайна кладка цегляного паркану

Дуже красиві паркани роблять поєднуючи цегла з елементами ковки і кам’яної кладки. Така огорожа прекрасно вписується в будь-який ландшафт, прикрашає ділянку.

На замітку! Більш декоративно виглядають цегляні паркани, якщо кладка викладена у вигляді візерунка, простого орнаменту. Деякі цеглинки можна злегка висунути, розмістивши симетрично, або урізноманітнити монотонну поверхню невеликими прорізами.

Низкая ограда из кирпича с деревянной решеткой

Низька огорожа з цегли з дерев’яними гратами

Высокий и мощный забор из изящного красного кирпича

Високий і потужний паркан з витонченого червоної цегли

Бетонний паркан

Паркани з бетону надійні і міцні, термін їх служби менше, ніж у цегляних парканів — кілька десятиліть, але зате вони і менш витратні. Найбільш доцільно придбати для облаштування паркану вже готові блоки з бетону.

Блоки випускають різними, наприклад, вони бувають як повнотілими, так і порожнистими, з додатковою декоративною обробкою на одній стороні. Колірна гамма бетонних блоків також різна, все залежить від ваших індивідуальних переваг.

На замітку! Бетонний паркан ставлять на фундамент, інакше конструкція може втратити свою міцність. Монтаж огорожі виконується порівняно швидко.

Красивый комбинированный забор из бетонных блоков и металла

Гарний комбінований паркан з бетонних блоків і металу

Бетонная стена с красивой подсветкой

Бетонна стіна з красивою підсвічуванням

Стильное и современное ограждение из бетона в светло-сером исполнении

Стильне і сучасне огорожу з бетону в світло-сірому виконанні

Вінілові огорожі

Огородження з вінілу стали робити порівняно недавно, і вони відразу завоювали популярність. Вініл за своєю суттю — морозостійкий і досить міцний матеріал, схожий зовні на пластик.

Особливість цього матеріалу ще і в тому, що вініл здатний приймати саму що ні на є незвичайну форму. Матеріал цей не тільки зручний в монтажі, але і вельми практичний під час експлуатації.

Виниловое ограждение в дизайне стандартного деревянного штакетника

Вінілове огорожу в дизайні стандартного дерев’яного паркану

Белоснежный забор выглядит аккуратно и элегантно

Білосніжний паркан виглядає акуратно і елегантно

Паркан з вінілу не треба фарбувати, легко чистити, а служити він буде порівняно довго. До всіх цих переваг варто додати довгий термін експлуатації і стійкість по відношенню до агресивного впливу навколишнього середовища. Вініловий паркан простий в монтажі, а ідей для дизайнерських втілень так багато, що їх неможливо перерахувати в одній статті.

Необычный и интересный дизайн забора загородного дома

Незвичайний і цікавий дизайн паркану заміського будинку

Красивый и простой в исполнении забор из камня и виниловых реек

Красивий і простий у виконанні паркан з каменю і вінілових рейок

Виниловая ограда не требует особого ухода

Вінілова огорожа не вимагає особливого догляду і додаткових обробок

Жива огорожа-природний природний паркан

Наймодніший тренд сьогодні при організації ландшафтного дизайну — це жива стіна, жива огорожа, барвисті панно з вічнозеленої рослинності і квітів. Жива огорожа, беручи до уваги те, що ми все більшого значення надаємо природності і екологічності, стає все більш актуальна.

Природний паркан завжди неповторний, двох однакових по виконанню варіантів, за замовчуванням, не буває. Можна поєднувати традиційні паркани і живоплоти. Вище ми вже згадували про можливості поєднувати живопліт і кований паркан. Але і цегляну кладку, бетон можна прикрасити зеленню, швидкозростаючими ліанами, такими, як дикий виноград, плющ. Все це прекрасно буде виглядати, і додасть вашому житлу таємничий ореол.

Креативный подход к строительству забора - живая изгородь с миниатюрными кирпичными колоннами

Креативний підхід до будівництва паркану-жива огорожа з мініатюрними цегляними колонами

Порада! Якщо потрібно захистити невелику ділянку, добре висадити по всьому периметру дерева і кущики, що володіють потужною кореневою системою. При посадці» живоплоту » слід поставити стійки, між ними натягнути ряди дроту. Рослини висаджують з обох сторін натягнутого дроту.

Якісна жива огорожа вимагає не тільки вміння обрізати такий паркан, але і хоча-б елементарного агрономічного знання при її вирощуванні. Якщо ви чітко вирішили облаштувати таку огорожу, потрібно вивчити це питання. Слід бути уважним з відбором рослин, оцінити їх природну густоту, час скидання листя.

Украсить ограду из металлопрофиля можно при помощи зеленых насаждений, таких как туи или пихты

Прикрасити огорожу з металопрофілю можна за допомогою зелених насаджень, таких як туї або ялиці

Симпатичный забор с аркой из декоративных растений

Симпатичний паркан з аркою з декоративних рослин

На закінчення хочеться нагадати, що навіть найскромніший паркан буде краще виглядати, якщо його додатково прикрасити. Якщо паркан з кування в додаткових прикрасах не потребує, ТО паркани з каменю краще трохи «оживити».

 

До дуже високій огорожі з каменю підійде величезний валун, який буде спочивати біля воріт, а також зростаючий віддалік ряд з декількох ялин, паркан, зроблений з суцільного монолітного бетону найкраще прикрасити різноманітною мозаїкою, відповідно до загальної стилістикою будинку і ділянки.

Камень - считается самым долговечным материалом для строительства

Камінь-вважається самим довговічним матеріалом для будівництва

Изгородь в стиле хай-тек с насыпью из крупных камней

Огорожа в стилі хай-тек з насипом з великих каменів

Интересное решение организации внутреннего двора, на фото видно, что дерево является объектом всеобщего внимания

Цікаве рішення організації внутрішнього двору, на фото видно, що дерево є об’єктом загальної уваги

Варіантів різних матеріалів сьогодні для виготовлення огорож безліч, рівно так само, як і варіантів їх оригінального комбінування і прикраси готових конструкцій.

Гарний паркан-це дзеркало вашого будинку, показник ставлення до свого житла, тому він завжди повинен бути охайним, акуратним, сучасним і модним, незалежно від того, з якого він матеріалу виготовлений.