Красиві паркани для приватного будинку (60 фото)

Для самостійного виготовлення огорож дерево залишається найбільш відповідним матеріалом. Виглядає така огорожа престижно і вишукано, при цьому можна підібрати цікаві варіанти, що органічно вписуються в загальний ландшафтний стиль.

красивый деревянный забор фото 1

Плюси та мінуси дерев’яного паркану

При виборі матеріалу для спорудження огорож люди все частіше перевагу віддають природним матеріалам. Деревина завжди користувалася високою популярністю, тому дерев’яний паркан для приватного будинку – будь-коли буде актуальним.

Переваги дерев’яних парканів:

 • натуральність та екологічна безпека;
 • хороші декоративні характеристики, що дозволяють дерев’яним конструкціям органічно вписуватися в
 • різні стильові напрямки ландшафтного дизайну;
 • доступність матеріалу;
 • легкість обробки;
 • можливість спорудження мобільних невеликих огорож, які за потреби легко монтуються та переміщуються на інше місце;
 • нескладний догляд, що передбачає використання при втраті декоративних характеристик лаку або фарби різних декоративних елементів;
 • нескладний монтаж, що дозволяє встановлювати дерев’яні конструкції огорож без залучення фахівців;
 • широкий асортимент різних конфігурацій огорож;
 • органічне поєднання дерева з будь-якими іншими будівельними матеріалами – каменем, цеглою. Бетоном, металом, пластиком;
 • можливість заміни одного пошкодженого фрагмента паркану або проведення повного ремонту самотужки.

красивый деревянный забор фото 2

красивый деревянный забор фото 3

красивый деревянный забор фото 4

красивый деревянный забор фото 5

Недолік паркану з дерева:

 • Серед мінусів дерев’яних огорож відзначають горючість матеріалу, схильність до гниття і можливість пошкодження гризунами або комахами. Але з цими недоліками можна впоратися, застосовуючи спеціальні суміші від горіння та руйнування деревини;
 • Деяких не влаштовує нетривалий експлуатаційний термін огорож, який навіть із просоченням становить близько 10 років. Але при постійному оновленні покриття та проведенні ремонтних операцій дерев’яна огорожа простоїть набагато довше.

Основні функції паркану для приватного будинку

Забір на ділянці переважно виконує дві функції – декоративну та захисну. Встановлюють огорожі не лише по периметру всієї присадибної чи дачної території. Часто за допомогою огорож виділяють палісадник, місце відпочинку, дитячий майданчик, квітники та клумби, господарські будівлі або вольєри для тварин.красивый деревянный забор фото 6

красивый деревянный забор фото 7

Види дерев’яних огорож (фото)

Підбирають різновид огорожі залежно від його основного функціоналу. Існує безліч варіантів, аналіз яких допоможе грамотно визначитися, яким саме буде дерев’яний паркан для приватного будинку.

Частокіл

Передбачає встановлення строго вертикальної лінії загострених колів або дощок. Така гарна огорожа виконується захист ділянки, тому що перебиратися через гострі поверхи досить складно.

Для довговічності роблять стрічковий фундамент. Можна використовувати бамбуковий варіант частоколу, який легше монтувати, але він служить менше, ніж дерев’яний аналог. Можна придбати готовий рулонний частокіл.

красивый деревянный забор фото 53

красивый деревянный забор фото 54

красивый деревянный забор фото 8

Зроблене з колод мощення

Така огорожа є колодами, щільно укладеними в горизонтальному або вертикальному напрямку. Для зручності матеріал з великим діаметром розпилюють на дві частини центральної поздовжньої лінії.

Штакетник

Цей традиційний варіант не втрачає популярності. Створюється огорожа вертикально розташованих дощечок з проміжками між ними. Різноманітність досягається зміною ширини плашок та інтервалів, покриттям дерева фарбою, лаком, морилкою.

красивый деревянный забор фото 9

красивый деревянный забор фото 10

красивый деревянный забор фото 55

красивый деревянный забор фото 11

Суцільний паркан

Вважається одним із найкрасивіших видів дерев’яного паркану. Для забезпечення надійного захисту ділянки дошки монтують без проміжків, розташовуючи їх у горизонтальному або вертикальному напрямку.

Під такий паркан попередньо обладнають стрічковий фундамент. Можна фіксувати окремі частини огорожі між цегляними, металевими, кам’яними, дерев’яними стовпами.

красивый деревянный забор фото 12

красивый деревянный забор фото 15

красивый деревянный забор фото 14

Ялинка

Це ще один вид оригінального огородження, що виконує захисну функцію. Дошки фіксуються внахлест та горизонтально, імітуючи сайдинг. Часто такий сучасний паркан для приватного будинку називають американкою або драбинкою. Він устоїть під сильними різкими поривами вітру.

красивый деревянный забор фото 16

красивый деревянный забор фото 17

красивый деревянный забор фото 18

Плетінь

Виготовляється широко поширена декоративна плетена огорожа з гнучкого матеріалу, як часто використовують довгі рівні гілки і прути верболозу, лісового горіха. Для горизонтального паркану плетіння ведеться між вкопаними кілками. Якщо тин виконують у вертикальному напрямку, то попередньо на стовпах зміцнюють три горизонтальні перекладини.

красивый деревянный забор фото 19

Ґрати

Ажурна конструкція ґратчастого паркану виглядає дуже декоративно. Мають у своєму розпорядженні планки в прямому напрямку або похило. Другий варіант надає конструкції незвичайну легкість. Поруч часто висаджують кучеряві рослини, які утворюють елегантну композицію.

красивый деревянный забор фото 52

Шахматка

Являє собою паркан зі штакетника, який прибивають до основи з обох боків. Така конструкція, що має чудовий декор, забезпечує надійний захист від сторонніх поглядів.

красивый деревянный забор фото 20

красивый деревянный забор фото 21

красивый деревянный забор фото 22

красивый деревянный забор фото 23

Ранчо

Паркан з гарним дизайном, що імітує огорожі загонів для худоби, споруджується з горизонтально орієнтованих дерев’яних дощок, що кріпляться до стовпів. Їх також іноді доповнюють вертикальними планками.

красивый деревянный забор фото 24

Декор дерев’яних парканів — цікаві ідеї

Деревина відноситься до різновидів матеріалів, які легко декоруються, що дозволяє перетворювати паркан на оригінальний елемент ландшафту. Варіантів зробити дерев’яний паркан для приватного будинку красивим – існує багато.

Найбільш простим і доступним прийомом перетворення дерев’яних огорож для приватних будинків будь-якої конструкції служить фарбування або застосування лаку. Відтінок вибирають, орієнтуючись на загальне колірне рішення всієї ділянки.

красивый деревянный забор фото 25

Плашки часто обпалюють за допомогою пальника. Така обробка не тільки служить захистом деревини від пошкодження комахами, а й надає огорожі ексклюзивного казкового вигляду.красивый деревянный забор фото 26

Престижно виглядають паркани з дерев’яних конструкцій, укладених між цегляними чи кам’яними стовпами.
Чудово відтіняють натуральну елегантність деревини ковані або литі металеві елементи.
Оновити старий паркан і надати йому незвичайне та дуже виразне декоративне звучання допоможуть різноманітні об’ємні елементи. Використовують кашпо з квітучими та зеленими культурами, іграшки з непридатного матеріалу та інші предмети.

красивый деревянный забор фото 27

красивый деревянный забор фото 28

красивый деревянный забор фото 29

Швидко перетворити паркан, що втратив красу, для приватного домоволодіння і приховати недоліки дозволить фотосітка. Це сучасна технологія, що полягає у нанесенні візерунків на полімерну сітку. Достатньо прикріпити її на огорожу і ділянку набуде чудового яскравого звучання. Малюнок підбирають, орієнтуючись на загальний дизайн ландшафту та фасаду будинку.

Зруби з колод зможуть стати оригінальним варіантом для маскування пошкоджень на дерев’яній огорожі. За допомогою цих деталей за бажанням створюють на основі готового ажурного паркану суцільне полотнище.

красивый деревянный забор фото 30

красивый деревянный забор фото 31

красивый деревянный забор фото 51

Оригінальний та стильний паркан із дерева для заміського будинку вдається отримати, комбінуючи дерев’яні елементи з пергонами чи габіонами.

Умільці, які володіють навичками різьблення, здатні зробити чарівні об’єкти, які не тільки слугуватимуть огорожі території, а й стануть центральним декором усього ландшафту.

красивый деревянный забор фото 32

красивый деревянный забор фото 33

красивый деревянный забор фото 34

Красиво і незвичайно виглядає штакетник, в якому виконані отвори різної форми та розміру. Розташовують їх у різному порядку, що надає динамічності та стильності.

Цікавий художній ефект виникає за доповнення дерев’яних деталей вставками зі скла, мармуру, дзеркальних плиток. Сонячні промені, що відбиваються в них, змушують паркан іскритися, надаючи йому привабливого вигляду.

красивый деревянный забор фото 35

красивый деревянный забор фото 36

красивый деревянный забор фото 37

Залежить якість, довговічність, вигляд огорожі від сорту деревини. Соснові деталі завдяки смолистим виділенням добре протистоять зовнішнім атмосферним впливам.

 • Модрина має високу твердість. Вона витримує високі навантаження. При контакті з водою характеристики цієї деревини лише покращуються.
 • Використовують для спорудження парканів ясен, дуб, шовковицю. Підійде вільха, осика. Не рекомендується застосовувати березу, що швидко розтріскується.

Як зберегти красу паркану з дерева

Для тривалого збереження декоративних характеристик дерев’яного паркану потрібно дотримуватись кількох правил:

Перед початком роботи просочують усі дерев’яні деталі антисептичними складами.

красивый деревянный забор фото 39

красивый деревянный забор фото 40

красивый деревянный забор фото 41

По всій довжині майбутньої огорожі перевіряють відсутність мурашників. При їх виявленні вживають заходів щодо усунення комах, які швидко приводять дерево у непридатність.

При можливості над дерев’яними прольотами та опорними стовпами монтують полікарбонатні, металеві, скляні козирки. Фарбування паркану для заміського будинку оновлюють кожні 2-3 роки.

красивый деревянный забор фото 38

Монтаж парканів із деревини проводять у суху погоду. Важливо забезпечити проміжок від ґрунту до нижньої лінії огорожі. Це оберігає дерево від швидкого гниття.красивый деревянный забор фото 42

красивый деревянный забор фото 43

красивый деревянный забор фото 44

красивый деревянный забор фото 45

красивый деревянный забор фото 46

красивый деревянный забор фото 47

красивый деревянный забор фото 48

красивый деревянный забор фото 49

красивый деревянный забор фото 50

Дерев’яні паркани з гарним дизайном ніколи не втратить своєї популярності. Вони приваблюють нескладними прийомами обробки матеріалу, можливістю створювати оригінальні конструкції, застосовуючи на практиці власні творчі задуми та навички.