Красивий дизайн стелі 2022 — Модні Інтер’єри (85 фото)

При виборі загального стильового рішення приміщення важливу роль відіграє оформлення стелі. Дизайнери пропонують різноманітні варіанти, що дозволяють створювати завершений елегантний образ сучасного інтер’єру. Концепція 2022 базується на використанні при обробці стельових площин інноваційних декоративних елементів, цікавої фактури, витончених форм.

 

Модні віяння у дизайні стель 2022 (фото)

Потрібно відзначити, що в тренді сезону 2022 року спостерігається багато цікавих варіацій обробки стельових площин.

Не втрачають актуальності натяжні і підвісні конструкції, що все більш удосконалюються. У цьому напрямі базовою особливістю виступає не хитромудрість змін, як це було модно кілька років тому, а оригінальне розміщення світлових джерел, що створює нестандартний яскравий ефект.

Цікаві варіанти отримують при підборі для монтажу ламп різних кольорів. Вони розцвічують різними тонами стельову площину, а також відтворюють фантазійні візерунки, що зачаровують.

красивый дизайн потолка фото 2

красивый дизайн потолка фото 3

красивый дизайн потолка фото 4

Ще одна сучасна тенденція — це зонування приміщень за допомогою багаторівневих підвісних стельових конструкцій. В ідеалі візуальні межі повторюються у вирішенні полового покриття.

Не втрачають популярності натяжні стелі, причому в моді білі полотнища, але доповнені 3D-елементами, підсвічуванням.

красивый дизайн потолка фото 5

красивый дизайн потолка фото 6

красивый дизайн потолка фото 7

Стильний дизайн стелі 2022 для дому та квартири можна виконати у таких варіантах:

  • Дзеркальний ефект. Щоб отримати оригінальний декоративний антураж, елемент не потрібно робити всю стелю дзеркальним. Досить укласти сріблясті елементи, що відбивають, на якусь невелику ділянку стельової площини.

красивый дизайн потолка фото 8

красивый дизайн потолка фото 9

красивый дизайн потолка фото 10

красивый дизайн потолка фото 11

  • Різьблена стеля. Чудово виглядає оригінальне рішення стельової поверхні за допомогою ажурного або строгого геометричного різьблення. Такий елемент інтер’єру вносить в атмосферу кімнати унікальну нотку, роблячи її сучасною та стильною.

красивый дизайн потолка фото 78

  • Текстиль. Подібне незвичайне рішення може прийтись до смаку людям з динамічним мисленням, що прагнуть неординарних варіацій в оформленні власного житла. Затишні тканинні стелі завжди привертають увагу.

красивый дизайн потолка фото 12

  • Геометрія. Сміливий варіант оформлення передбачає використання на верхній площині лаконічних чітких ліній та строгих геометричних фігур. Такий дизайн чудово поєднується з таким динамічним революційним стильовим напрямком, як лофт.

красивый дизайн потолка фото 14

красивый дизайн потолка фото 15

красивый дизайн потолка фото 16

  • Вікна. Такий варіант обробки характерний для мансардних стель. Він завжди користується популярністю при створенні інтер’єру заміських будинків. Вікна частіше розташовують на скатах. За бажання їх доповнюють напівпрозорими повітряними завісами або роблять отвори у формі люка, ілюмінатора.

красивый дизайн потолка фото 17

красивый дизайн потолка фото 18

красивый дизайн потолка фото 19

  • Розпис. Це дуже цікавий варіант декорування поверхонь для стель, але для отримання очікуваного естетичного ефекту важливо довіряти таку дію професіоналам, що володіють спеціальними навичками художні розписи.

Порада! Самостійно можна оформити невелику ділянку, використовуючи готові трафарети. Така робота вимагає акуратності та не терпить поспіху. Комбінує розпис часто з додатковими декоративними елементами — об’ємними або плоскими, які посилюють загальне сприйняття.

красивый дизайн потолка фото 20

  • Фотодрук. Використовується ця технологія з безліччю варіацій на натяжних стелях. Зображення можна вибирати в каталозі виробника або замовляти самостійно. Завдяки високій якості друку, візерунки відрізняються реалістичністю, соковитістю відтінків.

При грамотному підборі стеля з фотодруком вносить у простір відчуття неймовірної свіжості, комфорту та домашнього затишку. Найбільш популярною тематикою є зображення хмарного або зоряного неба, а також квіткові мотиви.

Цікаво виглядає орнамент, що переходить із стельової площини на частину стіни. Таке рішення дозволяє елегантно зонувати простір, вносячи до нього незвичайний декоративний елемент.

красивый дизайн потолка фото 21

Різновиди сучасних стель для дому та квартири 2022

При підборі варіантів обробки стелі орієнтуються не лише на модні тенденції, але й функціонал приміщення, а також особисті переваги. Враховують, що є кілька типів цієї поверхні.красивый дизайн потолка фото 22

Біла або пофарбована стеля (фото)

Традиційна біла стеля не втрачає актуальності й у 2022 році. Для освіження поверхні використовують крейдяний, вапняний розчин або фарбу водоемульсійну. За бажання можна додавати колір.

красивый дизайн потолка фото 23

красивый дизайн потолка фото 24

красивый дизайн потолка фото 25

красивый дизайн потолка фото 26

красивый дизайн потолка фото 27

красивый дизайн потолка фото 28

Шпалери на стелі (фото)

Приваблює стеля зі шпалерами можливістю без застосування складних операцій вирівняти поверхню. Вибравши однотонні шпалери під фарбування, можна за бажання змінювати їхній відтінок.

красивый дизайн потолка фото 29

красивый дизайн потолка фото 30

Дерев’яна стеля (фото)

Органічно вписується практично у будь-який інтер’єр. Особливо добре поєднується із стилем кантрі, лофт, рустик, еко. Модна дерев’яна стеля 2022 у добре підібраній кольоровій гамі доречно виглядатиме в скандинавському стилі.

красивый дизайн потолка фото 31

красивый дизайн потолка фото 32

красивый дизайн потолка фото 33

красивый дизайн потолка фото 34

красивый дизайн потолка фото 35

красивый дизайн потолка фото 36

красивый дизайн потолка фото 76

Натяжна стеля (фото)

Служить чудовим варіантом, що приховує будь-які дефекти стельової поверхні. Натягнуті полотнища створюють ідеально рівну площину.

красивый дизайн потолка фото 37

красивый дизайн потолка фото 38

красивый дизайн потолка фото 39

Касетна та рейкова стеля (фото)

Перший варіант обробки стелі є каркасною конструкцією, яку в певному порядку заповнюють спеціалізованими панелями. Рейкова стеля прикрасить кімнати з високими стелями.красивый дизайн потолка фото 43

Підвісна стеля (фото)

Облаштовується спочатку каркас із металу або алюмінію, що обшивається листами гіпсокартон. Щоб зробити гарну стелю 2022 року з підвісних конструкцій знадобляться певні будівельні навички.

красивый дизайн потолка фото 44

красивый дизайн потолка фото 45

красивый дизайн потолка фото 46

Модний дизайн стелі 2022 – вибір матеріалів

Для практичного та елегантного стельового оформлення будівельний ринок пропонує широкий асортимент сучасних матеріалів із високими декоративними характеристиками. Їхній вибір базується на обліку особливостей приміщення. При достатній висоті можна використовувати натяжні, рейкові, панельні конструкції.

Для кімнат з низькими стелями перевагу варто надавати варіантам оздоблення, які не зменшують об’єм приміщення. Це може бути фарбування, обклеювання шпалерами, побілка.

красивый дизайн потолка фото 47

красивый дизайн потолка фото 48

Вибираючи гарний дизайн стель 2022, звертають увагу на матеріали, які постійно відзначаються в переліку модних сучасних оздоблень.

Водно-дисперсійна, водоемульсійна фарба

Цей матеріал є екологічно безпечним. Він приваблює невисокою ціною, легко наноситься, дозволяє урізноманітнити колірний спектр покриття. Серед мінусів зазначається нетривалий термін експлуатації. Через 2-3 роки необхідно стельові поверхні забарвлювати заново.

красивый дизайн потолка фото 49

красивый дизайн потолка фото 50

Гіпсокартон

Чудово нівелює будь-які шорсткості, нерівності та перепади висот. Вибирати необхідно варіанти з вініловим або полімерним покриттям, що надає вологостійкі якості.

Матеріал екологічно безпечний, але після монтажу потрібно нанесення шпаклівки на стики та проведення фарбування. Кріпиться на каркас, тому не підходить для низьких стель.

красивый дизайн потолка фото 73

Натяжне полотно

Використовують полотнища із щільної міцної ПВХ плівки. Можна підібрати варіант із сітчастого матеріалу, який просочується полімерами. До переваг натяжних стель відносять отримання ідеально рівних площин, можливість легко замаскувати дефекти чорнової стелі.

На замітку! Натяжні стелі мають стійкість до вологи, хорошу звуко- і теплоізоляцію, тривалий експлуатаційний термін. Серед мінусів зазначається досить висока вартість.

красивый дизайн потолка фото 52

Пінопластові плити

Приваблюють такі панелі легкою вагою, можливістю монтажу на клейовий шар. Вони зносостійкі, мають хороші теплоізолюючі характеристики, не деформуються при температурних перепадах. Серед недоліків відзначають недовговічність та низький показник паропроникності.

красивый дизайн потолка фото 53

Дерево

Цей екологічно безпечний матеріал ніколи не виходить із моди. Він дозволяє створювати в будь-якому приміщенні відчуття затишку і комфорту, має гарну звуко-і теплоізоляцію, приваблює надзвичайно естетичною структурою поверхні, що виходить. Серед достоїнств дерев’яних стель відзначається тривалий термін експлуатації. Підбирають матеріал, просочений спеціальними складами від загоряння та появи грибка.

красивый дизайн потолка фото 54

красивый дизайн потолка фото 55

красивый дизайн потолка фото 56

красивый дизайн потолка фото 74

красивый дизайн потолка фото 75

МДФ-плити

Будівельний ринок пропонує деревно-волокнисті листи високої міцності з різноманітними декоративними поверхнями, які можуть імітувати дерево, шкіру, камінь, мають широкий спектр забарвлення. Для монтажу необхідний каркас із дерева або металу.

красивый дизайн потолка фото 57

красивый дизайн потолка фото 58

Пластик

Цей матеріал приваблює невисокою вагою, гарною вологостійкістю. Він деформується при температурних коливаннях, довговічний. Його легко доглядати.

Освітлення стелі — сучасні напрямки 2022 року

Розміщення на стелі світильників слід продумати на попередньому етапі перед ремонтом. Це допоможе будь-якому помешканню надати сучасний елегантний неповторний образ. В арсеналі дизайнерів, що створюють трендові інтер’єри, є кілька найбільш актуальних світильників.

красивый дизайн потолка фото 59

Люстра

Цей класичний варіант рекомендується застосовувати у невеликих приміщеннях. Можна кріпити не тільки на стелі з побілкою або фарбуванням, але і на багаторівневих конструкціях. У сучасних інтер’єрах люстру розміщують не лише у центрі кімнати. Можна виділяти потоком світла, що ллється зверху, конкретний інтер’єрний акцент, наприклад камінну зону, обідній або робочий куточок.

красивый дизайн потолка фото 64

красивый дизайн потолка фото 60

Лампи спрямованого світла

Такі світильники монтують з метою освітлення частини кімнати, наприклад, встановлюють для виділення кухонної зони або підсвічування туалетного столика, зеленого куточка, місця відпочинку, робочого місця. Дизайн стелі 2022 з таким освітленням виглядатиме розкішніше.

красивый дизайн потолка фото 61

красивый дизайн потолка фото 62

красивый дизайн потолка фото 63

 

Точечні ліхтарики

Цей варіант надає приміщенню більше простору. Бувають зовнішні та вбудовані прилади. Їх монтують на підвісних та натяжних конструкціях. Порядок розміщення може бути найрізноманітніший, причому на стелі створюються незвичайні комбінації, що підкреслюють неординарність інтер’єрного рішення.

красивый дизайн потолка фото 65

Світлодіодна стрічка

Облаштовують за допомогою такого освітлювального елемента приховане освітлення стелі. Якщо змонтувати стрічку по периметру, то виходить ефект площини, що ширяє, що збільшує висоту кімнати. Можна укладати в шафах для підсвічування начинки. Використовують на кухні для виділення гарного фартуха. Варіантів може бути безліч, але стрічки не рекомендують застосовувати у ванній кімнаті за високої вологості.

красивый дизайн потолка фото 66

красивый дизайн потолка фото 67

красивый дизайн потолка фото 68

красивый дизайн потолка фото 69

красивый дизайн потолка фото 1

Основним критерієм підбору освітлювальних приладів є стельова конструкція. Якщо це підвісні стелі, то підходять точкові світильники, також люстри. Для натяжних полотен найчастіше застосовують точкові світильники, які не деформують плівку. Для люстри у разі спеціально виконується отвір, яке потім маскується спеціальної накладкою.

 

Гарна стеля 2022 – дизайнерські секрети

Завжди при підборі варіанта обробки стелі потрібно орієнтуватися на апробовані прийоми, які стають особливо модними наступного сезону.

Поради експерта

  • Нейтральні світлі відтінки на стелі візуально роблять приміщення більш просторим та високим. Якщо є бажання застосувати яскраві акценти, рекомендується концентрувати їх на невеликій ділянці, що не дозволить перевантажити кімнату зайвими кольоровими деталями.
  • Глянцева поверхня, що добре розсіює світло, створює дивовижний ефект нескінченного тривимірного простору.
  • Якщо прийнято рішення в приміщенні з високими стелями зробити їх на каркасі з гіпсокартону, рекомендується по периметру розташувати світлодіодні стрічки. Їхнє мерехтіння створює ілюзію збільшення загального обсягу кімнати.

 

красивый дизайн потолка фото 70

красивый дизайн потолка фото 71

красивый дизайн потолка фото 72

Від того, наскільки дизайн стелі 2022 буде модним і красивим, залежатиме завершеність загального стильового рішення кожного приміщення. Варто продумати до найдрібніших деталей усі декоративні елементи, якщо прийнято рішення зробити стельову площину неординарною, яскравою, сучасною та модною.