Меблі для школяра для дому: правильно вибираємо найнеобхіднішу

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Яку купити меблі для школяра для дому
 • Які характеристики повинна мати меблі для школяра для будинку
 • Якого кольору повинна бути Меблі для школяра для будинку
 • Як розставити меблі для школяра для дому

Шкільне навчання відіграє провідну роль в житті будь-якої дитини старше 8 років. На це йде величезна кількість часу як в стінах освітнього закладу, так і в домашніх умовах. Тому велике значення мають меблі для школяра для дому. Важливо організувати комфортну обстановку, щоб ваш учень міг спокійно займатися. У нашій статті ми детально розповімо про те, як правильно підібрати підходящу для нього меблі.

Яку купити меблі для школяра для дому

Для виконання уроків і творчих занять кожній дитині потрібен свій куточок школяра, його домашній «кабінет». Таке робоче місце повинно бути відведено учневі в кожному будинку. Все, що необхідно, — це грамотно спланувати простір. Потрібна для цих цілей меблі (наприклад, стіл, полиці, тумбочки і крісло) повинна бути з комфортом розміщена в певному місці, характер оформлення якого залежить від особливостей планування будинку і фантазії дизайнера.

Вибір меблів для облаштування навчального місця визначається рядом факторів. В першу чергу, це планування будинку, наявність у дитини власної кімнати, а також кількість дітей в сім’ї. Універсальним варіантом, який добре вписується практично в будь-який інтер’єр, є окремо стоїть стіл з підвісними полицями або настільними модулями для зберігання. У той же час, сучасні меблі дозволяє реалізувати будь-яку ідею, що прийшла в голову.

Меблі для школяра, що встановлюється будинку, повинна відповідати певним критеріям, так як дитина буде використовувати її досить довго. Якщо для шкіл набувають Спеціалізовані меблі, то в умовах будинку ви можете встановити те, що сподобається і підійде саме вам і вашій дитині.

Головне, щоб меблі були зручні, якісні та безпечні, а цікавий декор її предметів доставить дитині додатковий привід для радості.

Основні параметри вибору меблів для школяра для дому:

 • Безпека. Меблі для школяра повинна бути зроблена з екологічно чистих матеріалів. Ця вимога пов’язана з тим, що ДСП може виділяти формальдегід в атмосферу будинку, а це небезпечно для здоров’я. МДФ визнаний безпечною сировиною для виготовлення меблів для дому. Кращим варіантом буде натуральна деревина, хоча вартість такого виробу може бути досить висока.
 • Функціональність. Практичні меблі можуть містити багато корисних модулів і систем зберігання. Велике значення має економія простору, так як не завжди в будинку є достатньо місця для організації окремого куточка школяра.
 • Відповідність розміру. Для школяра зростанням до 120 см стіл повинен бути не вище 50 см, якщо дитина вже вище цієї межі, то стіл повинен бути не менше 60 см заввишки.
 • Ергономічність. Навчальна зона повинна бути розташована правильно.

Якщо всі перераховані вище критерії дотримані, то далі вже можна замислюватися про дизайн і колір меблів для школяра для будинку. Бажано враховувати при цьому думку дитини, так як саме йому належить нею користуватися.

При будь-яких розбіжностях у виборі меблів можна прийти до компромісного рішення, коли учень вибирає колір і систему зберігання, а батьки визначають розміри і безпечний варіант шкільних меблів для дому. У будь-якому випадку вона повинна подобатися дитині, тоді і займатися він буде з радістю.

Хорошим варіантом для будинку стануть модульні системи, які об’єднують в собі всі необхідні меблі: спальне місце, полиці для іграшок та одягу, а також навчальну зону. У дівочій кімнаті можна розмістити самі незвичайні конструкції, наприклад, рожевий замок або повністю білий комплекс з яскравими колірними акцентами. Сині і сірі відтінки, тема піратського корабля або гоночних машин більше підійде для оформлення кімнати для хлопчика. Навіть в маленькій дитячій такі конструкції з меблів будуть вельми функціональні і дозволять реалізувати багато побажань учня.

До оформлення в будинку куточка для школяра підліткового віку слід підходити вже з інших позицій. Прийнятним варіантом стане використання таких меблів, як хромоване ліжко-горище з навчальним місцем під нею, строгий лаконічний стіл біля вікна або комп’ютерний, який також може служити місцем для занять.

Для спального місця можна підібрати вже не ліжко, а диван, особливо якщо в кімнаті розміщується не одна дитина. Слід використовувати більш функціональну і практичну меблі для школяра, наприклад, кутовий стіл.

Якщо у вашому будинку не знайшлося окремої кімнати для дитини, то відповідними меблями для організації робочого місця вашого учня може стати стінка або модульна конструкція. У ній письмовий стіл доповнений відсіками для зберігання книг і зошитів, де простір досить функціонально і продумано. Секретери з відкидною кришкою дозволять значно заощадити простір.

Які параметри повинна мати меблі для школяра для будинку

Стола

Безумовно, найголовнішим предметом меблів для школяра є стіл, який одним своїм виглядом вже має на увазі будь-які заняття. Даний предмет меблів для учня може бути різної форми, хоча у молодших школярів більш популярний стіл квадратної форми, а у старших – прямокутної.

Існують певні стандарти для подібних столів:

 • Поверхня столу повинна бути трохи нижче, ніж груди дитини.
 • Правильну висоту столу можна визначити так: руки встановити ліктями на стільницю, кисті вгору. Якщо середній палець розташований на рівні очей, то це відповідна висота.
 • Поверхня столу повинна бути достатньою, щоб комфортно розташувати лікті дитини.
 • Для учнів молодших класів вистачить стільниці розміром 600х600 мм.
 • Старшим школярам вдома зазвичай потрібен для навчання комп’ютер, тому необхідно вибирати стіл з достатньою глибиною (не менше 700 мм).

Подовжений варіант стільниці підійде для сімей, в яких кілька дітей ділять одну кімнату в будинку. За нею можна розмістити відразу як мінімум двох школярів. Деякі встановлюють в своєму будинку кутовий варіант столу. Для економії простору можна використовувати навісну систему зберігання для підручників і книг.

Крісло або стілець.

Так як крісло може чинити серйозний вплив на здоров’я, то для школяра слід вибирати ту модель даного предмета меблів.

Вона повинна відповідати всім необхідним вимогам:

 • Жорстка спинка з вигином, що імітує вигин хребта.
 • Тверде сидіння.
 • Модель повинна бути стійкою (моделі з коліщатками небезпечні).
 • Без підлокітників.
 • Висота повинна відповідати зростанню школяра (при сидінні тазостегновий, колінний і гомілковостопний суглоби повинні представляти прямий кут, а стопа стояти на підлозі).

Якщо ви вибираєте спеціальний стілець для школяра, то в цілому він повинен відповідати тим же вимогам, що і крісло. Тоді дитині буде комфортно сидіти на ньому, і він зможе виконувати завдання тривалий час, не напружуючи спину.

При наявності достатніх фінансових можливостей ви можете придбати в будинок спеціальне ортопедичне крісло для школяра. Ідеальна форма даного предмета меблів запобіжить будь-які порушення опорно-рухового апарату і допоможе зберегти зір.

Модульні конструкції

Якщо у вашому будинку куточок для школяра обмежений за площею, то слід розглянути модульні конструкції. Така функціональна меблі значно економить простір і в той же час дозволяє на невеликій площі розташувати навчальну зону, місце для сну і систему зберігання. Різні фото меблів для школяра для будинку, розміщені в Інтернеті, допоможуть функціонально розставити наявні модулі. Зазвичай там представлені найбільш зручні варіанти обстановки.

Для модульних дитячих меблів характерні менші розміри, ніж для звичайної корпусної конструкції для дитячої кімнати, а також менша вага. Модулі для будинку можуть бути як корпусними, так і вбудованими.

Вибирати дитячу модульну меблі потрібно дуже уважно. Меблі для школяра для дому повинна бути:

 • безпечний;
 • красивий;
 • функціональний.

Якість меблів, що встановлюється в будинку, повинно мати визначальне значення. Вона повинна бути добре зібрана, без неприємного запаху і видимих дефектів. Тому бажано купувати конструкції для будинку там, де є можливість їх помацати і перевірити.

Системи зберігання

Для того щоб розмістити канцелярські предмети і книги учня, використовують спеціальні системи зберігання, передбачені в шкільних меблів. Ними можуть бути ящики письмового столу, один з модулів меблевого гарнітура, навісна полиця або комод. Цікаві варіанти пропонуються для зберігання речей молодших школярів. Оригінальний відкритий стелаж, прозорий контейнер або спеціальний дерев’яний ящик можуть вмістити в себе велику кількість необхідних книг і дрібниць.

Щоб система зберігання була зручною, можна скористатися наступними порадами:

 • Полки повинні розташовуватися в зоні досяжності руки школяра.
 • Краще щоб полку була відкритою, ніж закритою (прибратися набагато легше).
 • Використання спеціальних підставок для файлів і папок, встановлених на письмовому столі, допоможуть школяреві правильно організувати порядок на ньому.
 • Різні канцелярські лотки і органайзери допоможуть розподілити необхідну для учня канцелярію (папір, зошити, картон, ручки і олівці).
 • Рейлінг, закріплений над столом, дозволить розмістити додаткові підставки для дрібниць, а також лампи для освітлення.

Сучасні виробники меблів для школяра для дому пропонують величезну кількість систем зберігання на будь-який смак.

Меблі для школяра для дому не будуть функціональними без правильного освітлення

У будь-якому будинку провідну роль відіграє освітлення, тим більше воно важливо в тому місці, де займається дитина. Очі школяра під час уроків піддаються значній напрузі, тому бажано, щоб у нього була можливість відволіктися і подивитися вдалину.

У зв’язку з необхідністю хорошого освітлення письмового столу, слід розташовувати даний предмет меблів біля вікна. Це не тільки дозволить використовувати природне освітлення для робочого місця, але і дасть можливість школяреві періодично переміщати погляд на далекі предмети.

Прекрасно, якщо у вашому будинку вікна кімнати школяра виходять на південний схід. Це дозволить отримати оптимальне природне освітлення. Якщо ж вікна дитячої знаходяться з південного боку будинку, в ясні дні краще прикривати їх прозорими шторами, щоб не перенапружувати очі дитини.

Буває, що вікна дитячої в будинку виходять на північну сторону, тоді знадобиться підвищити рівень денного світла за рахунок використання відображають поверхонь і обробки приміщення в світлих тонах. Якщо кошти дозволяють, можна розширити віконний отвір, що також дасть необхідний рівень освітленості.

Стіл школяра краще розташовувати збоку від вікна, тоді світло, що падає на зошити, буде більш м’яким і розсіяним. Якщо такої можливості немає, то слід хоча б трохи відсунути стіл від вікна в будинку, що також пом’якшить освітлення.

Безумовно, необхідно буде продумати штучне освітлення. Для школярів зазвичай використовують настільні світильники, положення яких можна регулювати. Встановіть його з того боку, де знаходиться провідна рука дитини. Не варто вкручувати в нього найяскравішу лампу, так як це дасть зайве навантаження на очі учня. Найкращим варіантом буде використання лампочки на 40-60 Вт.

Забарвлення абажура для настільної лампи необхідно вибирати не тільки виходячи з уподобань школяра, а й керуючись рекомендаціями фахівців. Діти зазвичай хочуть що-небудь яскраве, але психологи радять використовувати молочно-білу гаму, більш корисну для очей дитини.

Якщо ви обмежені в просторі робочого місця, то необхідно ретельно вибирати розмір абажура і спосіб його кріплення. Лампу на підставці можна встановлювати і переміщати в різні частини столу, світильник на кронштейні практично не займе місця, а довга регульована штанга у такої моделі дозволить направляти світло в будь-яку точку.

Максимально економним щодо простору є використання вбудованих світильників. Вони абсолютно не займають робочий простір і дають необхідний рівень освітленості. Але буває досить складно вбудувати їх в наявні меблі. Тому найчастіше такий варіант підходить для тієї, що виготовлена на замовлення.

Вибираючи подібний метод освітлення робочого місця, придивіться до світильників, які можна регулювати під різним кутом. Ця особливість конструкції дозволить змінювати кут падіння світла в міру зростання дитини.

Важливою характеристикою є кольоровість ламп в світильниках. Найбільш підходящий для будинку колір світіння ламп в центральній люстрі-це нейтрально-білий (температурний Індекс 4000 кельвінів). Це щось середнє між теплим сонячним і холодним світлом блакитного неба. Для освітлення робочого місця дитини такий колір світіння ідеальний, так як він бадьорить і стимулює мозкову діяльність. Лампи теплого світіння з температурним індексом 2700 кельвінів краще використовувати в приліжкових бра і нічниках. Це світло допоможе заспокоїтися і розслабитися перед сном.

Як розставити меблі для школяра в будинку

Розташування меблів для школяра з урахуванням принципу зонування приміщення є оптимальним варіантом. Якщо навчальна зона буде відокремлена від інших, то це дозволить дитині сконцентруватися на заняттях і не відволікатися на сторонні справи. Хоча повністю позбавити його можливості пограти практично не вдається, тому краще відразу передбачити на столі місце для пари улюблених речей.

Кожне простір в будинку має бути грамотно організовано. Особливо це стосується тих приміщень, де кількість квадратних метрів обмежена. В такому випадку необхідно розглянути наступні практичні предмети меблів:

 • меблі-трансформер;
 • навісні полки;
 • шухляда.

Впорядкованість інтер’єру надає поділ кімнати школяра на наступні зони: навчальна, ігрова і спальна. Таке функціональний поділ дозволить чітко організувати життя дитини в просторі.

Ще один спосіб створити відчуття усамітнення за навчальним столом – просто оснастити його перегородкою, зворотну сторону якої можна використовувати як майданчик для малювання.

Цікавим варіантом організації місця для школяра в будинку буде розміщення грифельної дошки в дитячій кімнаті. Вона буде не тільки елементом декору, але і дозволить використовувати її в практичних цілях. Крім дошки, школяр може використовувати і інші аксесуари, що дозволяють організувати себе, наприклад, стікери або магнітики.

Якщо ви хочете помістити ігровий куточок в будинку, але боїтеся, що він буде відволікати дитину від занять, відведіть йому місце ззаду письмового столу або збоку. Тоді він не буде потрапляти в поле зору вашого учня.

Правильне розміщення меблів в кімнаті школяра відіграє велику роль. Наприклад, бажано не ставити ліжко на проході, так як від протягу дитина може застудитися. Тому і кондиціонер в дитячій кімнаті зазвичай не використовують, замінюючи його очищувачем або зволожувачем повітря.

Якщо у вашу дитячу кімнату не влазить достатня кількість меблів, то можна зупинити свій вибір на розкладному дивані. Двоярусне ліжко також допомагає заощадити простір в будинку.

В ігровій зоні зазвичай розміщують стелаж для іграшок. Він повинен бути такої висоти, щоб дитина могла спокійно дістати будь-яку річ. Добре якщо в даному місці буде спеціальне підлогове покриття, що додатково зонує простір. А якщо в дитячу помістити спортивний куточок, то будь-який школяр буде в захваті.

Якого кольору повинна бути Меблі для школяра для будинку

Колірна гамма обробки кімнати і предметів інтер’єру має велике значення для школяра. Дитина вдома проводить дуже багато часу, тому підбирати колір меблів і оформлення дитячої кімнати необхідно дуже грамотно. І нехай більшість дітей люблять яскраві відтінки, але жити в такому просторі дуже складно, вчитися важко і заснути нелегко. Тому дуже важливо знайти рішення, яке влаштує і вас, і вашого учня.

Вдалою ідеєю може стати оформлення кімнати в спокійних витриманих тонах і розміщення в інтер’єрі декількох яскравих акцентів у вигляді подушок, килима, Лампи та ін.

Для оформлення стін в дитячій використовуйте нейтральний колір. Цей прийом безпрограшний, якщо ви хочете оформити кімнату школяра на довгий термін. У міру дорослішання учня ви зможете оновлювати інтер’єр, не роблячи ремонт, а тільки змінюючи обстановку, штори або декор.

М’який білий колір є універсальним для оформлення стін в будинку. Інші відповідні тони: бежевий, світло-сірий, сіро-зелений, сіро-блакитний.

Головне — не допустити надлишку кольорових аксесуарів, інакше увага школяра розосередиться. Грамотний вибір колірного оформлення дитячої кімнати в будинку допоможе дитині зосередитися на виконанні домашніх завдань і активізує мозкову діяльність. Такі відтінки можуть стати акцентом в оформленні простору.

Наведемо перелік квітів, не тільки прикрашають інтер’єр, але і активізують мозкову діяльність:

 • жовтий;
 • Зелений (не надто яскравий);
 • оранжевий;
 • синій;
 • коричневий.

Не варто зловживати зазначеними вище квітами при виборі меблів і оформленні будинку, так як тривалий їх вплив також може надати негативний ефект на психологічний стан учня. Наприклад, жовтий і помаранчевий при тривалому впливі починають дратувати, а синій ризикує «заморозити» кімнату.

Достатньо лише розмістити на стіні біля столу календар, карту, розклад занять або інші потрібні матеріали в перерахованих вище тонах. Крім цього, можна поставити на стіл кольоровий органайзер для канцелярського приладдя, а на полиці – коробки для паперів.

Коли вам необхідно оформити в будинку куточок для школяра, перш за все подумайте про практичність і функціональності даного місця. Звичайно, можна використовувати декор, який подобається вашій дитині, наприклад, зображення його улюблених персонажів. Таке оформлення створить затишок і допоможе налаштуватися на навчання без зайвої напруги. Для оформлення інтер’єру також можна використовувати сувеніри та фотографії, що нагадують дитині про будь-яких минулих поїздках.

Організувати спеціальне місце для школяра в будинку слід відразу, як тільки він почав вчитися в школі. Далі буде потрібно тільки його оновлення в міру зростання дитини. Серед меблів для вашого учня обов’язково повинні бути парта, письмовий або комп’ютерний стіл. Найголовнішою характеристикою шкільних меблів в будинку повинен бути необхідний рівень комфорту. Тоді всі заняття будуть доставляти дитині тільки радість, що неодмінно відіб’ється на його навчанні.

Корисні поради про те, як вибрати Меблі для школяра для дому

Молодший шкільний вік є тим часом, коли дитина, будучи вже учнем, все одно потребує ігор. Таким чином, ігрова зона в будинку також необхідна. Тим більше що саме ігри допомагають дітям найкраще засвоювати знання.

Пропонуємо вам кілька ідей для організації ігрового розвиваючого простору в будинку:

 • Дошка / мольберт / стінка для малювання і дуже корисних рольових ігор в вчителя.
 • Магнітна дошка, на якій дитина зможе складати слова з магнітних букв. Коли він підросте, її можна використовувати для виставки малюнків, грамот, фотографій та ін.
 • Стіл для ігор в шахи, складання конструктора, ліплення, малювання, збирання мозаїки, рукоділля.
 • Міні-театр з завісою і сценою.
 • Залізниця.
 • Іграшкове піаніно.

 

Для відпочинку дитини між заняттями бажано організувати в будинку спеціальний дитячий спортивний куточок, що включає в себе:

 • шведська стінка;
 • домашній скеледром;
 • баскетбольне кільце;
 • гімнастичний м’яч.

Корисною прикрасою інтер’єру може стати глобус, географічна карта, інтер’єрні цифри і букви, картинки з ботанічних або етнографічних атласів, модель Сонячної системи і репродукції картин великих художників. Але не варто занадто зациклюватися на розміщенні навчального декору, тому що кімната школяра в будинку – це не тільки місце для занять, а й місце для відпочинку.

Якщо у вашого учня є які-небудь грамоти, медалі та кубки, то не треба їх ховати, а можна красиво оформити кімнату, розмістивши нагороди в рамках і на полицях.

Помістіть куточок досягнень на верхній полиці над столом, на полиці книжкового стелажа або над ліжком.

Прищепити дитині інтерес до читання допоможе читальний куточок і міні-бібліотека, створені у вашому домі.

Для організації такого місця можна придбати спеціальні меблі для школяра для будинку у вигляді вузького стелажа для книг, на якому можна розмістити і різні милі штучки – статуетки, улюблені іграшки, фоторамки та ін.

Не треба забувати про те, що читальний куточок в будинку обов’язково повинен добре висвітлюватися.

Наступні поради допоможуть вам організувати зберігання речей в кімнаті школяра і привчити дитину підтримувати порядок в будинку:

 • Всі дрібні речі школяра (зошити, підручники, канцелярське приладдя, довідники та ін.) розподіліть за принципом «чим потрібніше, тим ближче». Таким чином, зошити та підручники повинні лежати у верхньому ящику тумбочки або на найближчій полиці. Для правші робочі меблі повинні стояти праворуч, для лівші – зліва.
 • Платтяна вузька шафа (глибиною близько 40 см) буде найбільш зручний для дитини. Ці меблі повинні бути обладнані штангою, встановленою на рівні очей, ящиками, які плавно закриваються і не витягуються повністю, і підсвічуванням.
 • Гардероб можна замінити комодом (для дитини він зручніше) і доповнити його симпатичною вішалкою для нарядів, які не можна м’яти, в тому числі для шкільної форми.
 • Облаштовуючи ігрову зону в будинку, позбудьтеся від іграшок, які дитина вже переріс, і організуйте систему зберігання речей, що залишилися: розділіть їх на категорії і зберігайте в підписаних контейнерах/кошиках.
 • Привчайте дитину підтримувати порядок в будинку і своїй кімнаті, складати предмети не стопками, а прямокутниками/рулонами або розставляти вертикально.
 • Якщо дитяча кімната в будинку обмежена по метражу, то потрібно використовувати нестандартні місця зберігання і багатофункціональну меблі. Наприклад, ліжко варто вибрати з висувними ящиками або з узголів’ям з полицями. Замість тумбочки можна повісити на бортик ліжка кишеньку для книги і для пляшечки з водою. Обов’язково знадобляться і полички над ліжком або письмовим столом. При необхідності їх можна розмістити навіть над дверима і вікном.