Як клеїти шпалери. Інструкція з правильної поклейки шпалер

Поклейка шпалер – відповідальна і непроста робота, яка вимагає певних навичок і суворого дотримання технології. Якщо нехтувати основними правилами обробки стін шпалерами, вони швидко втратять зовнішній вигляд або зовсім відклеяться. Особливо часто це трапляється на стиках, тому важливо знати, як правильно підготувати стіни до обробки, як вибрати матеріали і які особливості самого процесу поклейки шпалер.

Як клеїти шпалери

Підготовка стін (демонтаж старих шпалер, грунтовка)
Перше що потрібно зробити – підготувати стіни. Це найважливіша вимога, від дотримання якого залежить якість і довговічність обробки. Підготовка стін відбувається в кілька етапів:

 1. Видалення старого покриття. Щоб знімати старі шпалери було легше, можна використовувати металевий шпатель і мильний розчин. Стіни потрібно гарненько промити, потім видалити повністю весь матеріал. Невеликі шматочки шпалер можна видалити, приклавши до них ганчірку і пропрасувавши її гарячою праскою.
 2. На чисті стіни необхідно нанести грунтовку. Це обов’язковий етап, що впливає на надійність зчеплення шпалер з поверхнею. Більш того, ґрунтовка зміцнює і сам бетон, перешкоджаючи його руйнування, появи грибка і цвілі. Для цих цілей можна використовувати ґрунтувальний клей, але є і більш вдалі склади, наприклад акрилова грунтовка.
 3. Шпатлювання. Ця процедура необхідна тільки в тому випадку, коли на поверхні стін присутні тріщини та інші дефекти. Перед нанесенням шпаклівки висохлий шар грунтовки необхідно зашліфувати дрібнозернистим наждачним папером. Перед поклейкою шпалер необхідний тільки один шар шпаклівки.

Підготовчий етап не несе в собі якихось складнощів, тому впоратися з ним може будь-яка людина. Правильна підготовка стін забезпечить довговічність, естетичність підсумкового покриття.

Як клеїти шпалери

Вибір і приготування клею

Правильно підібраний і якісний клей впливає на результат обробки стін. Завдяки гарному клеящему складу шпалери наклеятся без бульбашок повітря, стики будуть невидимі, а полотна — чистими.

Вибирати шпалерний клей потрібно в залежності від типу підстави полотен. Щоб не помилитися у виборі клею, необхідно враховувати кілька важливих моментів:

 1. Склеювальний склад підбирається в залежності від типу обох.
 2. При виборі клею враховується, в якому приміщенні він буде використовуватися. Так, для кухні або ванної потрібен спеціальний вологостійкий клей з бактерицидними властивостями, в той час як для інших кімнат підійде звичайний склад.
 3. При виборі клею необхідно звертати увагу на показник pH – він повинен бути не нижче 7.
 4. Склад продукту читати обов’язково. Якщо в ньому присутній карбоксиметилцелюлоза, клей буде надійним і довговічним.
 5. Для важких видів шпалер слід вибирати клей, що містить не менше 50% полівінілацетату у своєму складі.

Також слід враховувати кілька рад по замішуванню і використання шпалерного клею:

 1. У процесі розведення складу необхідно сипати клей у воду, але ніяк не навпаки. Це необхідно для того, щоб клей вийшов однорідним і без грудок. Помішувати суміш потрібно безперервно, поки сухий порошок повністю не розчиниться. Якщо грудочки все ж утворилися, їх слід прибрати, процідивши клей.
 2. Консистенція клею повинна залежати від вибраних шпалер: чим вони легше, тим більш рідким може бути склад, і навпаки.
 3. Воду для клею слід брати холодну.
 4. Після того, як склад буде замішаний, йому потрібно дати постояти протягом півгодини.
 5. В процесі нанесення клею важливо стежити за рівномірністю і ретельністю його розподілу.

Від того, наскільки правильно вибрано і замішаний клей, буде залежати якість і довговічність самого покриття.
Як клеїти шпалери

Вибір шпалер залежно від приміщення

Сьогодні в магазинах і на будівельних ринках представлена величезна кількість різних видів шпалер, тому можна вибрати найбільш підходяще покриття для кожної кімнати. Так, для бетонних рівних стін чудово підійдуть шпалери з гладким малюнком або зовсім без нього. Якщо ж на поверхні присутні які-небудь вади, краще віддати перевагу рельєфним (об’ємним) шпалерам.

Вибирати колір стін слід залежно від того, з південного або північного боку розташована кімната. У першому випадку підійдуть холодні відтінки: блакитний, зелений,металік. Такі шпалери не тільки додадуть свіжості приміщення, але і візуально збільшать їх площа.

Для обробки стін у кімнатах з північної сторони краще використовувати теплі відтінки шпалер: бежевий, жовтий, коричневий. Коридор і передпокій можна обклеїти шпалерами, що миються насичених кольорів. Спальню слід робити в спокійних півтонах. У вітальні добре виглядають як темні, так і світлі відтінки. Головне — не забувати про загальний стиль інтер’єру і колірному поєднанні.

Технологія поклейки шпалер

Далеко не всі господарі можуть правильно переклеїти шпалери у власній квартирі. Якщо у випадку з паперовими одношаровими шпалерами особливих труднощів у процесі поклейки не виникає, то обклеювання стін важкими шпалерами — не найпростіше завдання.

Для наклеювання практично всіх видів сучасних шпалер підходить наступний алгоритм дій:

 • розрахунок потрібної кількості шпалер і клею;
 • купівля необхідних матеріалів, пристосувань і інструментів;
 • вибір і підготовка місця, де будуть виконуватися роботи;
 • визначення місця нанесення першого полотна;
 • побудова схеми, згідно з якою буде проводитися поклейка;
 • нарізування шпалер на аркуші потрібних розмірів;
 • підготовка клею;
 • приклеювання шпалер до поверхні.

Цей алгоритм підходить для наклеювання будь-яких видів шпалер. Виняток становлять фотошпалери, де необхідно наклеювати велике полотно, а також шпалери, вимагають підбору малюнка.
Як клеїти шпалери

Матеріали та інструменти для шпалер

Щоб роботу можна було виконати безперервно і якісно, необхідно заздалегідь подбати про наявність потрібних матеріалів, інструментів і пристосувань.

Список потрібних товарів:

 • шпалери;
 • шпалерний клей;
 • два пластикові відра або інших ємкостей (для води і клею);
 • два шпателя – один металевий, інший дерев’яний;
 • гумовий валик для розгладження шпалер;
 • малярська кисть і валик для нанесення клею;
 • гострі ножиці або будівельний ніж;
 • лінійка і олівець;
 • рулетка;
 • лазерний рівень;
 • губка або чиста ганчірка для видалення надлишків клею;
 • рушник або серветки для рук;
 • викрутка і ізолента для роботи з розетками та вимикачами;
 • стрем’янка.

Це мінімальний набір матеріалів і інструментів, які можуть знадобитися для обробки стін шпалерами.

Підраховуємо кількість шпалер

Скільки брати? Давайте рахувати рулони. Найчастіше у продажу є рулони шириною 53 і 106 см.їх ще називають «півметровими» і «метровими». Європейські виробники також випускають шпалери шириною 68 см.Довжина полотна в рулоні — 10, 05 м. вона зустрічається найчастіше. Вінілові шпалери шириною 53 см іноді продаються в рулонах по 15 м, а бамбукові шпалери під фарбування метрової ширини поставляються і 25-метровими рулонами.

Згадуємо шкільний курс геометрії, беремо в руки рулетку, вимірюємо кімнату і обчислюємо периметр, підсумовуючи довжину всіх стін. Наприклад, для кімнати розміром 3х4 м периметр буде складати 3+4+3+4=12 м.перемножуємо периметр на висоту стель. Віднімаємо від цього площа вікон і дверей і отримуємо загальну площу стін.

S=(a*b)-((c*d)+(e*f)). S-шукана площа стін кімнати, a-периметр кімнати, b-висота стелі, c — ширина вікна, d — висота вікна, e — висота дверного отвору, f — ширина дверного отвору.

Кількість смуг розраховуємо так: периметр кімнати ділимо на ширину рулону. Наприклад, наші 12 м периметра ділимо на ширину рулону 0,53 м.отримуємо 22,6. Округляємо в більшу сторону і отримуємо 23 смуги. Для шпалер з великим орнаментом або малюнком, який необхідно поєднувати, дизайнери рекомендують при розрахунку помножити периметр на коефіцієнт 1,18.

Рахуємо далі. Довжина одного рулону найчастіше дорівнює 10 м.Висота нашої кімнати – 2,50 м. Для зручності до висоти стелі потрібно додати ще 10 см. Таким чином, отримуємо висоту смуги 2,65 м. якщо розділити довжину рулону (10 м) на це число (2,65 м), то ми отримаємо 3 повних смуги з одного рулону шпалер. Не переживайте за залишок: їм прекрасно можна буде обклеїти простір над і під вікном або над дверима.

Неодмінно візьміть один або два рулони на запас. Навіть суперпрофесіонал запросто може зіпсувати одне або два полотна шпалер. Так буває. Якщо вони не знадобляться, то цілі НЕРОЗПАКОВАНІ рулони протягом трьох тижнів після покупки можна здати назад в магазин (якщо ви, звичайно, зберегли чек і етикетки).

Кількість клею теж визначається за площею стін. Для різних типів шпалер застосовуються різні види клею. Для паперових підійде будь-який універсальний, для флізелінових або вінілових потрібен клей, призначений тільки для цього типу шпалер. Будь-яка коробка клею забезпечена інструкцією, де написано, як потрібно розводити масу, в якій пропорції, і на яку площу її вистачить.
Як клеїти шпалери

Купівля клею для шпалер – який краще?

На шпалерному клеї краще не економити. Його слід вибирати залежно від типу шпалер і розраховувати кількість відповідно до інструкції, зазначеної на упаковці. Варто вибирати матеріал від перевіреного виробника і не забувати подивитися термін придатності.

Звідки починати клеїти
Деякі майстри стверджують, що не має значення, з якого місця починати поклейку шпалер. Однак це не зовсім вірно. Все ж краще починати клеїти шпалери (особливо паперові) від вікна, причому у різні боки, щоб шви не були помітні.

Визначення схеми поклейки
Схема поклейки шпалер залежить від типу матеріалу. Паперові клеять від вікна в різні сторони. У всіх інших випадках можна клеїти:

 • від вікна;
 • від кута (необхідно провести вертикаль за допомогою схилу, щоб позначити місце, від якого буде відбуватися поклейка);
 • від дверей (орієнтир у цьому випадку – вертикальна лінія коробки);
 • з довільного місця, від нанесеної по вертикалі лінії.

Головне, на що потрібно звернути увагу під час побудови схеми поклейки шпалер – позначення вертикальній лінії. Її потрібно проводити за допомогою соціального рівня, так як будь-які неточності в цьому випадку позначаться на якості обробки стін.

Готуємо стіни

Як клеїти шпалери

Отже, закуплені матеріали, інструмент приготований. Тепер можна приступати до роботи. Починаємо з підготовки стін.

Видаляємо старе покриття

Як клеїти шпалери
Якщо на стінах були наклеєні шпалери — видаляємо їх. Щоб старі шпалери легко знялися, їх потрібно як слід намочити. Беремо в руки ганчірку або губку і рясно мочимо шпалери. Можна використовувати спеціальний розпилювач для води — такий, яким ви опрыскиваете кімнатні рослини або зволожуєте білизну під час прасування. Миються шпалери потрібно трохи надрізати, щоб волога потрапила в нижній шар. Увага: перед тим як знімати старі шпалери за допомогою води, обов’язково відключіть електроенергію, щоб волога не потрапила в працюючі розетки і вимикачі.

Після того як шпалери розмокнуть, акуратно знімаємо старі полотнища. Паперовим шпалерам досить п’яти хвилин, щоб відшаруватися, вінілу і флізелін — трохи більше. Якщо шпалери не піддаються, отскребаем їх шпателем, намагаючись не пошкодити стіну.

Якщо стіна була пофарбована водоемульсійною фарбою чи побілена вапняним розчином — змиваємо все слабким мильним розчином. Олійну фарбу можна зняти за допомогою спеціальних розчинів для зняття старої фарби. Вони продаються в будь-якому будівельному супермаркеті. Можна використовувати велику наждачний папір і просто здирати їй фарбу. Якщо фарба не відходить — здираємо її шпателем.

Вирівнюємо і готуємо стіну

Як клеїти шпалери
Навіть якщо дуже акуратно знімати фарбу або шпалери, стіну доведеться вирівнювати і обробляти. Тому потріскану штукатурку видаляємо шпателем. Після цього обробляємо стіну розчином грунтовки і вирівнюємо її шпаклівкою або спеціальною сумішшю для вирівнювання.

Грунтовка — корисна річ. Вона не тільки сприяє кращому зчепленню вирівнюючої суміші із стіною, але і виконує антибактеріальну функцію: до її складу зазвичай входять речовини, що перешкоджають утворенню цвілі і грибка. Якщо пошкодження стіни значні, є сенс заново її заштукатурити — це дешевше, ніж вирівняти шпаклівкою.

Після того, як шпаклівка чи нова штукатурка висохли, обробляємо ще раз стіну грунтовкою або праймером (спеціальним розчином на основі клею ПВА). Наносимо його на стіну валиком або широким пензлем, не шкодуючи. На такий обробленої стіні шпалери будуть триматися значно міцніше.

Покрокова інструкція – що потрібно зробити?

Щоб поклеїти стіни, зовсім не обов’язково звертатися до професіоналів. Це можна зробити без сторонньої допомоги, дотримуючись відповідну інструкцію:

 1. Накреслити вертикальну лінію за допомогою схилу і олівця.
 2. Виміряти висоту стін і нарізати перше полотно. Можна відрізати більше на 5-10 см про запас.
 3. Нарізати інші смужки з урахуванням малюнка, підбираючи його на підлозі, але ні в якому разі не на стіні. Якщо шпалери не мають малюнку, їх треба просто нарізати.
 4. Підготувати клей відповідно до інструкції.
 5. Наносити клей потрібно безпосередньо на шпалери. Стіни намазувати варто тільки у випадку з флізеліновимі шпалерами. Спочатку змащується одна половина полотна і складається навпіл без фіксації шва. Потім точно так само змащується друга половина.
 6. У складеному стані шпалери потрібно залишити приблизно на 5-10 хвилин в залежності від їх щільності.
 7. Тепер потрібно розкрити верхню половину полотна і наклеїти її на стіну, орієнтуючись по вертикалі, а не по стелі. Шпалери потрібно добре розгладити гумовим валиком від центру до країв, зверху вниз.
 8. Коли одна половина буде прикріплена, можна розпрямити і наклеїти другу.
 9. Надлишки шпалер потрібно видалити будівельним ножем або ножицями. Виступаючий шар потрібно витерти поролоновою губкою або чистою ганчіркою.
 10. За тим же принципом приклеїти інші полотна.

Наведена інструкція підходить для більшості видів шпалер і значно спрощує завдання новачкам, які не мають досвіду в оздобленні стін.
Як клеїти шпалери

Як зробити стики непомітними?

Основна помилка, якої припускаються новачки – помітні стики. Від цього весь зовнішній вид обробки значно страждає. Як правило, шви стають помітними по одній з наступних причин:

 1. Занадто рідкий клей, який провокує відставання шпалер на стиках.
 2. Низькоякісні шпалери, які розтягуються під дією вологи, потім висихають і стискаються, утворюючи зазор між полотнами.
 3. Неправильна технологія наклеювання – внапуск.

Якщо подібна проблема виявлена до висихання шпалер, її можна вирішити шляхом прокатування шва вузьким валиком. Але якщо покриття вже висохло, залишається лише один спосіб вирішити проблему – пофарбувати зазор підходящої під тон фарбою.

Шпалери, поклеєні внапуск, потрібно розрізати посередині шва будівельним ножем через кілька годин після проведення робіт. Не до кінця висохлий клей дозволяє видалити непотрібні шматочки шпалер.
Як клеїти шпалери

Як правильно поклеїти шпалери в кутах?

У зовнішніх кутах потрібно починати клеїти шпалери, завівши першу смугу на 1-2 см за кут. Перше полотно клеїться внапуск прямо від кута. Якщо подвійна смуга виявилася видно, потрібно щільно притиснути шов за допомогою шпателя, провести розріз будівельним ножем і прибрати залишилися надлишки матеріалу, після чого розрівняти шов.

При роботі з зовнішніми кутами техніка майже така ж: першу смугу потрібно завести на кілька см за кут, а другу приклеїти внапуск. Після цього до куті потрібно прикласти лінійку і зробити вертикальний розріз за допомогою канцелярського ножа, обрізавши краю 2 полотен і розрівнявши шов між ними гумовим валиком.

Як бути з розетками та вимикачами?

Перед поклейкою шпалер розетки і вимикачі бажано зняти, але якщо такої можливості немає, необхідно зазначити на шпалерах краю розеток і акуратно вирізати віконця. Робити це треба, звичайно ж, до намазування клею на полотно.

Як клеїти біля вікон і дверей

Найскладніше клеїти шпалери в місцях, де виникають різні перешкоди, наприклад, вікна та двері. Щоб без проблем поклеїти шпалери в зонах дверей, потрібно слідувати певним алгоритмом:

 1. Наклеїти шпалери поверх дверного отвору.
 2. Зробити стиковку цього полотна з попереднім і притиснути шпалери щільно до стіни.
 3. Зробити розріз по діагоналі до верхньому куті дверного отвору.
 4. Закоткувати шпалери до верхнього і бічного наличнику двері за допомогою гумового валика.
 5. Обрізати виступаючі частини матеріалу ножицями або канцелярським ножем.
 6. Залишену смужку завести під лиштву шпателем. Якщо наличник щільно прилягає до стіни, шпалери треба рівно обрізати.

Біля вікна клеїти шпалери нескладно. Тут потрібно використовувати звичайну технологію: коли матеріал повністю висохне, відрізати надлишки шпалер по крайці.

Особливості поклейки фотошпалер

Цікава альтернатива звичним шпалер з простим малюнком або повністю однотонним стінах – шпалери. Це простий і доступний спосіб створити унікальний і незвичайний інтер’єр. За допомогою фотошпалер можна перетворити спальню в справжній сад з водоспадом, а дитячу кімнату – в космічний корабель. Але не варто забувати, що процес поклейки фотошпалер відрізняється від обробки стін звичайними шпалерами.
Як клеїти шпалери

Як поклеїти шпалери?

Безшовні шпалери виготовляються з паперу або флізеліну, верхній шар зазвичай робиться текстильним. Вони мають ширину від 2,5 до 3 м, а довжина може досягати 50 м. Такі шпалери не можна розрізати – вони клеяться на стіну цілком. При цьому необхідно дотримувати особливу технологію наклеювання:

 1. Спочатку необхідно підготувати стіну: видалити старе покриття, при необхідності обштукатурити і зашпаклювати.
 2. Підготувати клейовий склад
 3. Приступити до наклеювання полотна. Починати слід з того ділянки стіни, який буде закритий шторою або меблями.
 4. В процесі наклеювання потрібно закріплювати фотошпалери зверху і знизу за допомогою спеціальних фіксуючих рейок, а розрівнювати полотно гумовим валиком або шпателем.
 5. Через кожні наклеєні 1,5-2 метри необхідно перевіряти вертикальність рівнем
 6. Прорізати отвори для розеток і вимикачів, а також зробити дверні і віконні прорізи.
 7. Надлишки матеріалу можна обрізати тільки після того, як шпалери будуть повністю сухими.

Занадто велике полотно краще клеїти удвох. Одній людині слід поступово розмотувати рулон, тримаючи його під невеликим кутом, а іншому — промащувати і приклеювати шпалери.

Як поклеїти складові фотошпалери?

Якщо шпалери складаються з 4, 8 або 12 частин, їх потрібно попередньо розкласти на підлозі, оглянути на предмет браку, а потім слідувати згідно з алгоритмом, розробленим професіоналами:

 1. Накреслити вертикаль по схилу – тут буде йти край полотна. Якщо картина складається з 4 частин, її треба починати від центру, а якщо з 12 – від краю.
 2. Далі потрібно виміряти висоту і ширину однієї частини картини і зробити на стіні розмітки, щоб все встало на свої місця. Також слід врахувати дверні та віконні прорізи, вимикачі, розетки та інші перешкоди.
 3. Потім скласти всі фрагменти таким чином, щоб зверху перебувало полотно, яке потрібно наклеїти першим. Всі аркуші скласти малюнком вниз.
 4. Намазати один фрагмент клеєм і прикласти до потрібного ділянки стіни, розгладити і розрівняти його.

В процесі наклеювання таких шпалер важливо стежити за точністю поєднання фрагментів в один малюнок. Також слід не допускати появи повітряних бульбашок, плям і інших дефектів.
Як клеїти шпалери

Як правильно клеїти шпалери на будь-яку стіну: основні стадії

 1. Підготовка інструментів і будматеріалів. Перед початком необхідно придбати Шпателі Для легкого видалення старого і монтажу нового матеріалу, кисть або валик для нанесення клею. Для розгладження поверхні знадобиться м’який шпатель із пластику, чиста ганчір’я для видалення бульбашок і рівномірного розгладження полотна. Додатково буде потрібно Ніж канцелярський, рулетка, рівень або ж схил для вирівнювання матеріалу по вертикалі, а також викрутка, якщо потрібно зняти плінтуса і розетки.
 2. Розрахункові операції. Попередньо потрібно буде розрахувати скільки вам буде потрібно матеріалу. Найбільш популярні» метрові » шпалери, з їх допомогою набагато простіше проводити обробку. Довжина стандартного рулону найчастіше становить 10 метрів. Якщо у вас висота стель 2.85, необхідно для запасу додати ще 8-9 см, і ми отримуємо 2.94. Значить одного такого рулону вистачить на 3 повні смуги. Фахівці рекомендують брати на запас додатковий рулон.
 3. Обробка поверхні. Підготуйте підставу перед тим, як почати клеїти шпалери. Для цього потрібно видалити старий матеріал, вирівняти поверхню за допомогою шпаклівки. На заключному етапі підстава грунтується валиком або широким пензлем.
 4. Нанесення клею. Завжди пам’ятайте, що для кожного типу полотна береться свій клейовий склад. Щоб знати, як правильно поклеїти шпалери певного типу необхідно уважно вивчити керівництво до застосування даного будматеріалу. Наприклад, деякі шпалерні матеріали вимагають нанесення клейового складу на саме полотно, інші ж на стіну. Лист повинен добре просочитися клеєм протягом декількох хвилин. Рекомендується піднімати полотно за верх. Роботи повинні проводитися при плюсовому температурному режимі.
 5. Поклейка. Нерідко багато хто запитує, звідки починати клеїти шпалери. Фахівці радять робити це з найближчого від вікна кута. Заздалегідь слід зазначити на стіні вертикальну лінію використовуючи схил, так як кути в будинках найчастіше нерівні. Нарізають матеріал зазвичай з запасом в 7-10 см, в подальшому надлишки обрізаються. Клеїти в кут на всю ширину листа небажано, можуть утворитися складки. Першу частину бажано наклеїти до кута з запасом в 2 см, другий лист внахлест. Потім використовуючи канцелярський ніж відрізати надлишки.
 6. Розгладження. Важливим етапом є розгладження полотна. Потрібно вивести або видавити повітряні бульбашки за край листа. Робити це слід досить акуратно, особливо якщо сам матеріал тонкий. Шпалери на флізеліні і вініловій основі вважаються досить міцними, а ось паперові легко пошкодити. Якщо міхур не видавлюється, проколіть його голкою і розгладьте полотно.

Часті питання про поклейку шпалер

В процесі наклеювання шпалер багато новачків стикаються з низкою запитань. Відповімо на найпопулярніші з них.

При якій температурі клеїти шпалери?

Раніше виробники шпалер і професійні майстри рекомендували клеїти стіни при температурі повітря 23-25°С. Але оскільки досягти таких температурних показників можна тільки в літній період, виробники вдосконалили шпалери з урахуванням цієї особливості.

Сучасні матеріали, що виготовляються за новітніми технологіями, можна клеїти при температурі 10-25°С. Допускати занадто низьких або дуже високих температур не рекомендується.

Коли можна відкривати вікна після обклеювання?

Багато допускають грубу помилку, відкриваючи вікна відразу після обклеювання шпалер. Це призводить до нерівномірного висихання клею, і, як результат – до розходження швів або відклеювання цілих полотен.

Свежепоклеенние шпалери не бояться протягів тільки після того, як вони повністю висохнуть. На це йде, як правило, 1-3 дня. Точний час висихання можна дізнатися з інструкції по застосуванню клею і шпалер. У будь-якому випадку, краще підстрахуватися і почекати ще добу.

Що робити, якщо шпалери пузиряться?

Утворення повітряних бульбашок під нещодавно поклеєні шпалерами – досить часта неприємність. Це трапляється через недотримання технології підклеювання. Такий недолік виглядає неестетично, більш того, повітряні порожнини є потенційним місцем утворення цвілі і грибка. Тому важливо усунути бульбашки як можна раніше.

Якщо бульбашки занадто великі, марно намагатися їх приклеїти, не відриваючи шпалери від стіни. В цьому випадку доведеться переклеювати все полотно.

Якщо шпалери мають досить строкатий малюнок, можна розрізати повітряні кишені канцелярським ножем і усунути повітря. За допомогою тонкого пензлика необхідно доставити клей сухі області і пригладити шпалери. З однотонними шпалерами таку процедуру робити ні в якому разі не варто. Будь-які маніпуляції з ножем будуть відразу ж кидатися в очі.

Розрізаючи шпалери в місцях повітряних кишень, потрібно пам’ятати, що паперовий матеріал усыхается, тому слід зробити невеликий нахлест. З флізеліновимі шпалерами такого не відбувається.

Якщо з’явилися бульбашки з-за того що під шпалерами скупчився клей, їх можна проткнути або злегка надрізати, потім розгладити ганчіркою, видавивши надлишки клею. Але слід розуміти, знову ж таки, це можливо тільки у випадку з шпалерами, мають малюнок.

Якщо маленькі бульбашки, їх можна прибрати за допомогою звичайного шприца. Голка при цьому повинна бути досить товстою, щоб вона могла пропустити клей. Проколювати міхур потрібно під гострим кутом від країв до центру. Якщо залишилися великі складки, їх краще згладити, а дрібні після висихання зникнуть самі.

Що робити, якщо шпалери просвічують?

Найбільша неприємність, з якою може зіткнутися отделочник – скло шпалери. Виправити цю проблему, на жаль, не представляється можливим, тому потрібно вжити всі необхідні заходи ще на підготовчому етапі:

 1. Темні стіни необхідно освітлити. Для цього можна використати спеціальний ґрунтувальний праймер або водоемульсійну фарбу.
 2. Придбати шпалери з щільного матеріалу.
 3. Переконатися, що шпалери не просвічують, приклавши невеликий шматок матеріалу до стіни і оцінивши його щільність.

Скільки сохнуть шпалери?

Час повного висихання обклеєних стін залежить від кількох факторів: вид клею, щільність шпалер, вологість повітря і температура в приміщенні. Інтервал висихання знаходиться в межах 12-72 годин.

Найбільше часу для висихання потрібно флизелиновым шпалер на паперовій основі і паперовим шпалерам дуплекс (близько 3 днів). Вінілові та бамбукові шпалери (не на паперовій основі) висихають всього за 1-2 дні.

Дізнатися, висохли шпалери або немає, можна, притиснувши долоню до стіни. Якщо при цьому відчувається прохолода — шпалери ще не висохли, якщо ж стіна тепла, то стіни вже повністю сухі.

Також варто зазначити, що штучно сушити шпалери за допомогою обігрівальних приладів не можна ні в якому разі. Це неминуче приведе до їх деформації.

Як клеїти метрові шпалери в поодинці?

Не так давно з’явилися метрові шпалери (якщо бути точним, трубка зазвичай має ширину 90 см). Цей вид оздоблювального матеріалу має ряд переваг:

 • виходить невелика кількість стиків, в результаті чого оздоблення виглядає більш акуратною та якісною;
 • істотно економиться час і сили на проведення ремонту;
 • купувати такі шпалери часто вигідніше, ніж стандартні трубки.

Однак у метрових шпалер є і негативні сторони:

 • поверхня для обклеювання повинна бути ідеально рівною і підготовленої;
 • можуть виникнути труднощі в розрахунку необхідної кількості матеріалу;
 • клеїти такі шпалери поодинці досить складно.

Поклеїти такі шпалери поодинці непросто, швидше за все, буде потрібна допомога іншої людини. Але якщо можливості залучити до ремонту кого-то ще, немає, можна обійтися власними силами. При цьому необхідно дотримуватися інструкції, передбачену для поклейки звичайних шпалер. Складності можуть виникнути безпосередньо на етапі приклеювання полотнища до стіни – тут доведеться проявити певну фізичну силу і спритність. В іншому процес обробки стін метровими шпалерами не відрізняється від поклейки класичних шпалер.

Кілька порад від професіоналів

Щоб якісно поклеїти шпалери, слід прислухатися до порад тих, хто вже давно займається виконанням робіт по обробці стін.

 1. Перед тим, як почати клеїти шпалери, приміщення слід добре провітрити. Зробити це бажано за добу до проведення передбачуваних робіт.
 2. Плінтуса в приміщенні потрібно заздалегідь зняти, а по закінченню обробки прикріпити назад. Так поклейка шпалер пройде набагато швидше і простіше.
 3. Підлога в кімнаті бажано застелити газетою або картоном, щоб не забруднити їх клеєм.
 4. Замість столу, стільців та інших меблів краще використовувати драбину. Різна меблі може подряпати підлогу або стіни, більш того, вона заважає клеїти шпалери внизу стіни.
 5. Слід приділяти увагу якості не тільки шпалер, але і клею. Він повинен підходити до типу вибраних шпалер і мати відповідну консистенцію.
 6. У кутах шпалери стикувати не потрібно. Краще поклеїти їх з невеликим нахлестом, після чого розрізати вертикально ножем по шву і видалити надлишки матеріалів.
 7. Стежити за чистотою рук і інструментів. Якщо знехтувати цією вимогою, на шпалерах можуть бути сліди бруду.
 8. По можливості не обрізати полотно зверху і знизу. Бажано приховувати неточності за допомогою плінтуса або багета.
 9. В процесі розрізання шпалер канцелярський ніж необхідно тримати горизонтально, щоб не порвати папір.
 10. Щоб клей не застиг на ножі, перед тим як обрізати шпалери, необхідно обдати його окропом.
 11. Знімати батарею зовсім необов’язково. Можна розрізати шпалери в області кріплення труб, наклеїти їх і розгладити нерівності.

Поклеїти шпалери самостійно згідно наведеної інструкції з урахуванням усіх рекомендацій професіоналів, результат неодмінно порадує як самого майстра, так і інших домочадців.

Вас може зацікавити: Як класти плитку у ванній — покрокова інструкція з укладання