Модні кольори в інтер’єрі 2022 — ТОП-5 сучасних трендів

При оформленні інтер’єрів потрібно враховувати сучасні модні тенденції в підборі колірних поєднань і якісних видів оздоблювальних матеріалів. Потрібно відзначити, що виділення трендових відтінків для декорування приміщень більшою мірою є умовним, але основні віяння в цій області діяльності встановити після аналізу різних варіантів все ж вдається.

Тренди 2022 року у виборі кольору для модного інтер’єру (фото)

Загальний напрямок, що визнається провідними дизайнерами, у визначенні найбільш бажаних відтінків і модних кольорів 2022, які повинні створювати спокійну, легку, безтурботну і природну атмосферу в приміщенні. У сучасних інтер’єрах домінують універсальні тони, використовувані в різних поєднаннях.

Теплий беж

Являє собою вдалий нейтральний синтез бежевого і сірого тону з більш затишним звучанням. При грамотному загальному вирішенні простору привносить відчуття елегантності, умиротворення, тепла. Природний Бежевий колір становить вдалі поєднання з каштановими, а також з приглушеними синіми або зеленими відтінками.

модные цвета в интерьере фото 1

модные цвета в интерьере фото 2

модные цвета в интерьере фото 3

Відтінок темного імбиру

Стає популярним ще один заспокійливий модний відтінок темного імбиру з нотками хурми. Він теплий і затишний. Дозволить внести в атмосферу кімнати не тільки комфорт, але і відчуття благородної розкоші в поєднанні з золотими, вишневими акцентами. Добре сусідить з кольором червоного дерева.

модные цвета в интерьере фото 4

модные цвета в интерьере фото 5

модные цвета в интерьере фото 6

Акварельно-блакитний відтінок

Приглушена блакить, що імітує покриту легким туманом тропічну воду, вважається оптимальним рішенням для спальні. Може містичний акварельно-блакитний колір використовуватися і в інших приміщеннях, будучи сусідами з нейтральними тонами. Ідеально поєднується з ніжним кремовим відтінком.

модные цвета в интерьере фото 7

Освіжаючий зелений

Консервативно налаштованим людям приємно усвідомлювати, що як і раніше модним кольором в інтер’єрі 2022 залишається освіжаючий зелений колір, який особливо буде актуальний в інтер’єрах з елементами мінімалізму. Рекомендується для оформлення стін підбирати темно-зелений фон, а для бархатистою обробки м’яких меблів використовувати ультрамаринові або смарагдові кольори.

модные цвета в интерьере фото 8

Мигдальний відтінок

Прохолодний і ніжний багатогранний мигдаль перетворюється в залежності від сусідніх з ним квітів. Оригінальне поєднання становить з насиченою синявою, глибокої зеленню, графітом. Може мигдальний тон домінувати в інтер’єрі або виконувати допоміжну роль кольору-компаньйона.

модные цвета в интерьере фото 9

модные цвета в интерьере фото 10

Бурштиновий колір

Цей життєрадісний колір включає жовті, червоні, помаранчеві нотки. Від ступеня їх концентрації змінюється і бурштинове сяйво. У будь-якому інтер’єрі присутність подібного тону, найчастіше в ролі акценту, забезпечує енергійну, стимулюючу розумовий процес, що піднімає настрій атмосферу. Поєднується вдало Бурштин з темно-коричневими, бежевими, бузковими відтінками.

модные цвета в интерьере фото 11

Самба

Зрілий злегка приглушений дуже виразний вишнево-червоний колір, відомий, як самба, в сезоні 2022 відзначається в переліку лідерів при оформленні інтер’єрів. Цей тон доречний в обробці меблів, на текстильних деталях. Вишуканий і чуттєвий акцент надає інтер’єру риси шику і вишуканості. Самба поєднується з нейтральним фоном, вигідно відтіняючи його.

модные цвета в интерьере фото 12

модные цвета в интерьере фото 12

Золото

Помітне Золоте оздоблення починає звучати в повну силу. Дизайнери закликають не боятися привносити в своє житло елементів розкоші. Навіть невеликі золотисті елементи надають приміщенню риси благополуччя, благородства. По сусідству органічно розташовуються шоколадні, червоні, бірюзові, помаранчеві тони. Аристократичним варіантом вважається поєднання золота з оксамитовим чорним кольором.

модные цвета в интерьере фото 15

Принцип підбору відтінків в інтер’єрі 2022

Домінуючий принцип дизайну базується на наступних співвідношеннях:

 • базовий тон-60 %;
 • додатковий відтінок-30 %;
 • акцентний колір — 10 %.

Пошук колірних рішень покликаний вирішувати не тільки завдання наближення до модних віянь. Кожній людині важливо висловити власні переваги і створити атмосферу комфорту і затишку при дотриманні норм естетики і гармонії.

Сучасний інтер’єр часто передбачає органічне поєднання колористичних елементів, характерних для різних стилів. Від цього залежать наступні операції, що практикуються при благоустрої будь-якого приміщення, наприклад:

 

 • Планування з установкою перегородок, узгодженим перенесенням стін;
 • Зонування навколишнього простору різними методами;
 • Підбір меблів, оздоблення, освітлення, Текстилю.

 

модные цвета в интерьере фото 16

модные цвета в интерьере фото 20

Поступово виходить з моди варіант оформлення кімнати в одному певному стилі. Дизайнери віддають перевагу проектам з органічним об’єднанням елементів з різних стилістичних напрямків.

При грамотному підборі всіх складових інтер’єру вдається отримати комфортний простір, що відображає особистісні переваги домочадців, з продуманим функціоналом.

модные цвета в интерьере фото 17

модные цвета в интерьере фото 18

Тенденції в підборі колірного рішення ексклюзивного інтер’єру 2022

Створення неповторних інтер’єрів базується на внесенні в простір естетики, прагматичної складової, легкості та екологічної безпеки. Орієнтиром стають модні кольори в інтер’єрі 2022 і деякі дизайнерські прийоми:

 • Природовідповідність. Тренд, що передбачає безпосередню близькість до природи, не втрачає передових позицій. Застосування натуральних матеріалів (каменю, деревини, шкіри) з теплою текстурою і спокійними тонами актуально в умовах динамічної сучасності. Природні колірні рішення володіють неповторною індивідуальністю і незмінно привертають увагу.

модные цвета в интерьере фото 19

 • Блиск. Все частіше привертає увагу велика кількість фактур, яскравий колір, органічне включення металевих деталей жовтого тону, помітний текстиль. Подібні рішення будуть актуальні в сезоні 2022 року. Віддаючи перевагу деякій театралізованої естетиці з великою кількістю дзеркал, фактур, складних колірних переходів, важливо витримати баланс, особливо в невеликих приміщеннях.

модные цвета в интерьере фото 21

 • Динаміка. Особливістю динамічних сучасних інтер’єрів служить урбаністична тематика, що передбачає застосування інноваційних матеріалів, чіткої геометрії в лініях, а також додаткові деталі з рисами індустріального стилю: металеві сітки на меблевих фасадах, масивні стельові світильники. У колірному рішенні часто присутній контрастні відтінки.

Урбанізм дозволяє об’єднувати різні стильові напрямки, організовуючи незвичайне, але дуже затишний простір без особливих обмежень. На стінах можуть розміщуватися забавні постери, чавунна основа статичного столу чудово сусідить з елегантним яскравим кріслом.

модные цвета в интерьере фото 22

модные цвета в интерьере фото 23

 • Історичні мотиви. Глибокі по насиченню смарагдово-зелені, сапфірові, винні тони на текстилі, ніби зійшли зі старовинної гравюри витончено вплітаються в класичний декор з позолотою, ліпниною, стриманою кольоровою гамою на стінах, паркетними благородними підлогами.

модные цвета в интерьере фото 24

модные цвета в интерьере фото 25

 • Етнічне звучання. В інтер’єрах 2022 року посилиться вплив колоритних етнічних мотивів. Цінність представляють статуетки, різноманітні предмети ручної роботи, включаючи меблі, незвичайний привертає увагу текстиль. Яскравим акцентом послужить різьблений скриню, бронзова лампа, підлоговий килим з етнічними оригінальними візерунками.

модные цвета в интерьере фото 26

модные цвета в интерьере фото 27

Модні колірні відтінки 2022 в меблів

Сучасні вітальні набувають атмосферу комфорту, завдяки меблів з натуральних матеріалів. Модними в 2022 році будуть елегантні плетені, а також дерев’яні меблеві комплекти. Кольорове рішення при підборі меблів передбачає різноманітні варіації.

Шкіра респектабельного каштанового або розкішного золотистого відтінку буде в наступному сезоні домінувати не тільки в ролі обробки меблів. Все частіше дизайнери застосовують шкіряні панелі при оформленні стін і підлоги.

модные цвета в интерьере фото 28

Продовжують привертати увагу дизайнерів врівноважують елегантні сталеві тони при декоруванні різних площ меблів. Посилюється Популярність полірованого нікелю, затемненої сталі, благородного срібла, латуні. Чи не втрачає лідируючих позицій залізо, все частіше зустрічаються білі Сплави. При використанні в вітальні елементів з бронзи з золотисто-коричневим кольором вдається отримати вишукано-розкішну атмосферу.

Поряд з домінуванням на меблевих поверхнях стриманих тонів користуються популярністю яскраві орнаменти з певними етнічними рисами. Соковиті Жовті, малинові, сині нотки привносять динамічність, святковість. У такому інтер’єрі приємно перебувати після трудового насиченого дня.

модные цвета в интерьере фото 29

Трендова гамма кольорів 2022 для сучасного інтер’єру

Аналізуючи складаються стильові та колірні переваги, можна відзначити, що в 2022 році популярністю користуватимуться наступні варіанти:

 

 • Поєднання в різних концентраціях графітового, світло-сірого, білого тону з акцентними вкрапленнями з переліку яскравих кольорів. Цей варіант в будь-якій ситуації відрізняється безпрограшністю. Спокійна атмосфера, задана базовим фоном, дозволяє зняти напругу і розслабитися.
 • Використання для оформлення приміщень будь-якого функціоналу пастельній палітри від освітленого пісочного кольору до вираженого кремового відтінку. Наприклад: будь-який відтінок універсального пісочного кольору (солом’яний, золотисто-пісочний, бежевий хакі і ін.) легко уживається поруч з усіма, навіть дуже насиченими кольорами, елегантне звучання пісочної палітри виглядає благородно, стримано і затишно.
 • Кремовий тон, перевагу якому віддають люди, що цінують класику, затишок, врівноваженість, може домінувати в просторі, але зажадає більш темних сусідніх акцентів, наприклад бронзи або каштана.
 • Застосування освіжаючих тонів природного зелені. Залишаються актуальними як ніжні салатові, м’ятні, малахітові різновиди, так і темні бірюзові, оливкові тони. При чистому звучанні зелені нотки в яскравих варіаціях відмінно підходять для акцентної точкової викладки. М’ята, благородна фісташка, солідний очерет може в просторі виконувати соло. Світла зелень підходить людям, які прагнуть до оновлення. Консерватори воліють Серйозний, врівноважений темно-зелений колір.
 • Включають в варіації комбінованого колірного рішення інтер’єру спокійний Чистий блакитний відтінок різного ступеня насиченості. При правильному розподілі по поверхнях волошковий, Блакитний, Небесний, бірюзовий колір створює в навколишньому просторі атмосферу творчості, спокою, безпеки, розслаблення, довіри.

 

модные цвета в интерьере фото 30

Пріоритетні напрямки 2022 в колірному оформленні інтер’єру

Колір в приміщенні виконує не тільки функцію оформлення і декорування різноманітних поверхонь. За допомогою раціонального використання різноманіття кольорової палітри дизайнери успішно вирішують і інші завдання.

модные цвета в интерьере фото 31

Зонування

Грамотно вирішене візуальне поділ простору на функціональні зони відноситься до головних трендів сезону 2022. Застосовуючи комбінацію добре поєднуються відтінків, можна виділити в кімнаті робочу, камінну зону, куточок відпочинку, місце для дитячих занять або розміщення квітучих рослин. На кухні нескладно візуально розділити їдальню і робочу зону.

Для зонування використовують різні прийоми. Можна пофарбувати поверхні стін, підібравши різні кольори. Цікавий ефект отримують, якщо оформляють різними по тону матеріалами підлогу або навіть стельову поверхню.

модные цвета в интерьере фото 32

Комплексний інтер’єр

Актуальною тенденцією рішення дизайну інтер’єрів сезону 2022 стає органічне вбудовування робочих функціональних зон в простір житлових приміщень. Інтер’єр стає комплексним, що дозволяє економити площу і створювати впорядкований зовнішній образ кімнати. Базовий фон підбирають з переліку нейтральних відтінків з вкрапленнями насичених кольорів.

модные цвета в интерьере фото 33

Коригування пропорцій кімнати

До сучасних тенденцій відноситься все більш часте використання активних тонів в невеликих приміщеннях. Поступово відходить у минуле постулат про те, що візуально розширити мініатюрний простір дозволяють тільки світлі стіни.

Навпаки, аналіз сучасних проектів дозволяє зробити висновок, що глибокий насичений колір відволікає увагу від невеликих габаритів. Важливо не використовувати його в домінуючому варіанті. Зазвичай яскраво оформляють одну акцентну стіну або якусь певну ділянку, щоб підкреслити його функціональність.

модные цвета в интерьере фото 34

модные цвета в интерьере фото 35

Охолодження або зігрівання приміщення

Модні кольори в інтер’єрі 2022 здатні не тільки надавати простору певний вплив на психологічний стан людини. При правильному підборі вони зігріють холодну кімнату, орієнтовану на північ і практично не отримує благотворного впливу сонячних променів.

У такій ситуації потрібно Вибір фону з арсеналу теплою гами, що включає відтіночну різноманітність від жовтого сяйва до червоно-фіолетового благородства. Відповідно, приміщення з південного боку доцільно вирішувати з переважанням холодних відтінків з іншої частини кольорової палітри.

модные цвета в интерьере фото 36

модные цвета в интерьере фото 37

Підсумовуючи вищесказане, можна помітити, що в сфері дизайну інтер’єру підбір колірних рішень зазвичай ведеться з орієнтиром не тільки на модні тренди і сучасні тенденції. Важливу роль відіграють особистісні переваги і уявлення про комфорт і затишок. У пріоритеті інтер’єри не просто функціональні, а заспокійливі, що дозволяють знімати роздратування, розслаблятися і відпочивати.