Ремонт в новобудові з нуля: етапи робіт, розрахунок вартості, терміни

Послідовність ключових дій при організації ремонту обумовлена тим, в якому стані знаходиться придбана квартира. Тому при розгляданні пропонованого алгоритму, що визначає початок ремонту в новобудові, якісь етапи можна пропустити.

Тщательная проработки плана позволит избежать серьезных ошибок в дизайне интерьера

Ретельне опрацювання планудозволить уникнути серйозних помилок в дизайні інтер’єру

Ремонт в новобудові від А до Я-терміни і черговість робіт

Як зробити ремонт в новобудові з нуля, щоб не допустити при цьому поширених помилок? Відповідь проста. Складання докладного плану-графіка ремонту, в якому розписана послідовність всіх будівельних, монтажних та оздоблювальних робіт. Досвідчені будівельники оцінюють матеріал і конструкційне рішення будівлі. Від цього залежить вибір часу для проведення ремонту в новобудові:

  • Монолітний будинок. В цьому випадку показник усадки стін мінімальний. Можна виконувати весь спектр ремонтних робіт відразу, включаючи чистову обробку.
  • Цегляний або панельний будинок. У таких будівель усадка триває кілька років. Рекомендується виконати безпосередньо після здачі будівлі в експлуатацію чорновий ремонт. Капітальну чистову обробку відкласти на 2-3 роки.

На замітку! Якщо очікування неможливо, доцільно використовувати при роботі штукатурку або шпаклівку, що містить пластифікуючі складові. Такі добавки підвищують еластичність і пружність обробки. При мікроколивання поверхонь, викликаних усадкою, на них не утворюється тріщин.

Стоимость ремонта и отделки квартиры в новостройке во многом зависит от материалов, из которого построен жилой дом

Вартість ремонту та оздоблення квартири в новобудові багато в чому залежить від матеріалів, з якого побудований житловий будинок

Можна виконати тимчасову облицювання з недорогих матеріалів, які через 2-4 роки без проблем можна замінити на більш якісні і довговічні різновиди.

Не варто поспішати з облаштуванням. Квартира в новобудові отримає сучасний естетичний вигляд, якщо виконувати роботу поетапно. В цьому випадку вдасться отримати прогнозований позитивний результат без прикрих дорогих і трудовитратних переробок.

Підготовчий етап ремонту в новобудові з нуля

Від правильного планування залежить якість всього ремонту. На етапі підготовки потрібно проведення ряду заходів.

ремонт в новостройке с нуля

Перепланування

Визначитися з необхідністю внесення змін до вже виконану внутрішнє планування приміщень необхідно відразу. Якщо потрібно прибирати або додавати перегородки, потрібно обов’язково попередньо узгодити ці заходи в житловій інспекції.

Самостійно об’єднувати окремі приміщення, або робити їх ізольованими заборонено. Будь-які неграмотні дії здатні привести до серйозних наслідків, включаючи обвалення, якщо в результаті будуть ослаблені несучі конструкції.

Перепланировка квартиры в новостройке требует соответствующего разрешения и согласования с государственными органами

Перепланування квартири в новобудові вимагає відповідного дозволу і узгодження з державними органами

Регулюється будь-яка перепланування Житловим Кодексом РФ. Для уточнення систематично розробляються нормативні документи.

Важливо знати, які дії визнаються незаконними:

  • демонтаж вентиляційних каналів;
  • руйнування несучих стін;
  • знесення загальнобудинкових комунікацій;
  • перенесення на балкон елементів опалювальної системи;
  • об’єднання житлових приміщень з балконом або кухнею з газовою плитою.

Нормативні акти, що регулюють питання перепланування, дозволяють уточнити це питання. Тому першим кроком стає звернення до житлової інспекції.

Проект ремонтних робіт

Провівши попереднє узгодження переробок, варто приступити до розробки плану ремонтних робіт. Це допоможе визначитися, з чого почати роботу.

На схемі, виконаної в масштабі в суворій відповідності з реальними розмірами всієї квартири, необхідно вказати всі перегородки, які залишаються або зводяться додатково. Також відзначають місця розташування вікон і дверей.

Потім потрібно детально вказати схему розташування електропроводки, водопровідних і каналізаційних труб, каналів вентиляції. Наносять розкладку настінної і плитки для підлоги. Це необхідно для розрахунку її кількості. Після цього відзначають, як буде розташовуватися Сантехніка, великогабаритні меблі, побутові прилади.

Сделать современный качественный ремонт поможет грамотно составленный дизайн-проект интерьера квартиры

Зробити сучасний якісний ремонт допоможе грамотно складений дизайн-проект інтер’єру квартири

Закупівля матеріалів

Необхідно продумати, як і де будуть складатися Будматеріали. Їх набувають з запасом, який становить не менше 10 %. Це важливо, тому що матеріали, які купують пізніше з іншої партії, можуть відрізнятися по відтінку. Буде потрібно підшукати місце для зберігання сантехніки. Заздалегідь підраховуються послуги майстрів.

Порада! Якщо немає окремого приміщення, куди можна поставити коробки, розмістити мішки та інші упаковки з обладнанням, матеріалами, варто купувати їх, орієнтуючись на продуманий графік робіт.

Ремонт в новостройке – это приятное и радостное событие

Ремонт в новобудові – це приємна і радісна подія

Чорнові роботи

Після того як будуть встановлені перегородки і змонтовані короба, якщо є бажання встановити вбудовані меблі, приступають до виконання декількох операцій з розряду чорнових робіт.

черновые работы

Проводка електрики

Відповідно до детально розробленої схемою початок ремонту передбачає штроблення стін. Повинні бути передбачені всі необхідні розетки, щоб потім обходитися при включенні стаціонарних побутових приладів без подовжувачів.

Прокладають кабелі, встановлюють підрозетники. Крім штроб електропроводка може розташовуватися під статевою стяжкою, в прихованих конструкціях натяжної стелі, в спеціальних пустотах плінтусів.

Работы с электричеством должны выполняться квалифицированными специалистами

Роботи з електрикою повинні виконуватися кваліфікованими фахівцями

Монтаж сантехнічних комунікацій

На цьому етапі потрібно облаштувати підстави під сантехнічні пристосування і предмети, якщо вони передбачені проектом. Використовують бетон або цегла.

Заміна опалювальних приладів

Якщо в договорі узгодження передбачена установка інших радіаторів, то на наступному етапі приступають до цієї операції. Важливо відразу підібрати форму і розміри батарей, щоб в кімнату надходила достатня кількість тепла. У розрахунках допоможуть фахівці.

Биметаллические радиаторы лучше всего подходят для квартиры с центральным отоплением

Біметалічні радіатори найкраще підходять для квартири з центральним опаленням

Звукоізоляція

Якщо новобудова характеризується тонкими стінами, рекомендується використовувати спеціальні матеріали. Добрими звукоізолюючими характеристиками володіють різні матеріали. Найчастіше використовують мінвату, яку обшивають ДСП або гірсокартоном. Якщо проблеми з проникненням в квартиру сторонніх шумів не виникає, можна обійтися без цього етапу.

Для творчих людей, що займаються музикою або іншим видом діяльності, в якості ефективного захисту від звуків рекомендується використовувати спеціальні матеріали для шумоізоляції стін. При грамотному підході, подібні звукоізоляційні панелі (мати, мембрани, плити), можна органічно вписати в інтер’єр, не порушуючи його основну концепцію.

Мат для звукоизоляции прекрасно сочетается с стенами, декорированными под кирпич

Мат для звукоізоляції прекрасно поєднується зі стінами, декорованими під цеглу

Оштукатурювання поверхонь

Якщо прийнято рішення для оздоблення стін використовувати пластикові панелі, які будуть монтуватися на обрешітку, вирівнювання не буде потрібно. Під плитку або шпалери необхідно провести оштукатурювання, завдавши попередньо ґрунтовку. Ця операція необхідна і для стелі, який в подальшому буде покриватися шаром побілки або фарби.

Успешность проведения штукатурных работ зависит не только от качества материала, но и от рук мастера

Успішність проведення штукатурних робіт залежить не тільки від якості матеріалу, але і від рук майстра

Шпаклівка стін

Ця процедура відноситься до операцій, що передують фінішній обробці. Підбирають матеріал, орієнтуючись на вид чистової облицювання. Під фарбування рекомендується купувати найбільш якісний і, відповідно, дорогий шпаклювальний матеріал, що дозволяє отримати ідеальну рівність і гладкість площин.

Важливо! Якщо планується обробка стін шпалерами, то можна обійтися недорогий шпаклівкою. Під плитку, обробку панелями досить штукатурення.

От финишной шпаклевки поверхностей стен зависит качество покраски и поклейки

Від фінішної шпаклівки поверхонь стін залежить якість фарбування і поклейки

Стяжка підлоги

Перш ніж починати заливку, важливо визначитися з необхідністю укладання звукоізоляції, стоячи утеплювача. Вирішують необхідність облаштування теплого електричного статі (для водного виду в багатоповерхівках існують заборони).

Для стяжки використовують частіше традиційну цементно-піщану суміш. Під неї розстеляють полотнища гідроізоляції і укладають армуючої решітки. Для полегшення ваги укладають керамзитову подушку. Користуються також популярністю самовирівнюючі заливні підлоги.

Наливной самовыравнивающийся пол

Наливна самовирівнююча підлога

Корисна порада! Для прискорення періоду висихання роблять цементно-піщаний склад з меншою кількістю води і додаванням фіброволокна. У приміщеннях з невисоким показником вологості можна застосовувати суху стяжку з керамзиту.

Оздоблення стелі

Рівні красиві стелі набувають чудовий естетичний вигляд після побілки. Застосовують традиційний вапняний розчин. Можна пофарбувати. Традиційний відтінок-білий, хоча при бажанні підбирають будь-який відтінок.

Дозволяють з успіхом компенсувати можливі деформації, що виникають при усадки, підвісні стельові конструкції. При достатній висоті монтують надійний каркас з легкого і міцного алюмінієвого профілю, який потім обшивають гіпсокартоном.

У низьких кімнатах уникнути потріскування покриття дозволяють натяжні стелі, які віднімають невелику частину висоти. На укріплений по периметру багет натягують полівінілхлоридне полотно. Воно дозволяє створити ідеально рівну естетичну площину, не протікає, зберігає первинний вигляд при можливих коливаннях, що викликаються усадкою.

Модный потолок с красивой современной подсветкой

Модний стелю з красивою сучасної підсвічуванням

Монтаж сантехніки

Рекомендується з метою збереження цілісності і декору поверхонь купелі, унітазу та ін. предметів встановлювати їх перед початком виконання фінішного покриття. Зверху накривають картоном і плівкою.

Отдельностоящая ванна в интерьере – станет центром притяжения взглядов

Окремостояча ванна в інтер’єрі-стане центром тяжіння поглядів

Чистові роботи

Закінчивши чорнову обробку, можна приступати до не менш відповідального етапу чистових робіт. Він включає кілька операцій.

чистовые работы

Фінішна обробка статевих і стінових площин

Добре вирівняні шпаклівкою стіни частіше покривають фарбою. Відтінок підбирають в залежності від обраного стильового напрямку. Чи не втрачають актуальності шпалери. Різноманітність візерунків, кольору, фактури дозволяє зробити оптимальний вибір. Використовується в залежності від призначення приміщень плитка, панелі.

Серед підлогових покриттів для самостійної укладання рекомендується підбирати матеріали, що монтуються замковим способом. Залишається популярним лінолеум, все частіше зустрічається в облицюванні ламінат. У дитячих кімнатах віддають перевагу еластичною м’якою пробці. Для ванної, кухні незамінна плитка. Аристократичний паркет вимагає володіння спеціальними навичками.

Очень интересный вариант получится, если на полу использовать стыковочную комбинацию плитки и паркета

Дуже цікавий варіант вийде, якщо на підлозі використовувати стикувальну комбінацію плитки і паркету

Монтаж міжкімнатних дверей

Підбирають вид дверного полотна, орієнтуючись на призначення приміщень. Суцільні двері встановлюють в ванну і туалетну кімнату. Решта можуть включати вітражні, тоновані, візерункові вставки. Якщо всі двері виходять в загальний коридор, то намагаються робити їх в єдиному стильовому і колірному рішенні.

Межкомнатные двери и фурнитура должны гармонично сочетаться между собой

Міжкімнатні двері і фурнітура повинні гармонійно поєднуватися між собою

Збірка меблів

Багато власників квартир вважають за краще запрошувати для складання меблів, особливо великогабаритної, фахівців. Це дозволяє заощадити багато часу і уникнути прикрих промахів.

Сборка мебели – кропотливый процесс, требующий особой точности, аккуратности и внимания

Збирання меблів-кропіткий процес, що вимагає особливої точності, акуратності і уваги

Установка вимикачів, розеток

Оскільки електричні системи вже змонтовані, залишається закріпити підібрані під стиль приміщення розетки, вимикачі. При правильно розробленої попередньо схемою їх буде достатньо для зручного підключення всіх електричних приладів і пристосувань.

Схему расположения розеток и выключателей желательно согласовывать с дизайнером, разрабатывающим дизайн-проект

Схему розташування розеток і вимикачів бажано узгоджувати з дизайнером, який розробляє дизайн-проект

Монтаж плінтусів

У новобудовах рекомендується кріпити плінтуси до стін. Використовують з цією метою дюбелі або саморізи. Ця технологія не викликає деформації плінтусів, якщо через усадки будуть незначні коливання. При кріпленні до підлоги подібна небезпека існує.

Плинтуса, купленные под цвет ковролина, будут прекрасно гармонировать между собой

Плінтуса, куплені під колір ковроліну, будуть прекрасно гармоніювати між собою

Розміщення електроприладів

На цьому етапі монтують люстри, вбудовані світильники, бра. Встановлюють настільні лампи, нічники, торшери.

Генеральне прибирання і розстановка меблів

Ретельно протирають всі поверхні від пилу. Миють або пилососять підлогу. Якщо в магазині гарнітури або окремі меблеві модулі підбиралися в суворій відповідності з розмірами, відображеними на заздалегідь розробленою схемою, то проблем з розміщенням не виникає.

Генеральная уборка квартиры поможет внести финальные коррективы будущего интерьера

Генеральне прибирання квартири допоможе внести фінальні корективи майбутнього інтер’єру

Розглянута послідовність робіт коригується в залежності від стану квартири, придбаної в новобудові. Кожен власник самостійно визначає початок ремонту в новобудові з нуля, а також, які етапи потрібно обов’язково виконувати, а які можна пропустити.