Ванна кімната 5 кв.м. — ТОП-50 Найкращих інтер’єрів (95 фото)

Облаштувати ванну кімнату площею 5 квадратних метрів (далі кв.м) так, щоб вона була функціональною і в той же час забезпечувала достатньо простору для пересування, здається дуже складним, якщо не можливим. Сучасні проекти архітекторів захоплюють своєю винахідливістю та доводять, що це не так складно. Розкажемо вам, що потрібно мати на увазі при оформленні такої маленької ванної кімнати та на що робити ставку насамперед.

 

Інтер’єр ванної кімнати 5 кв.м – проблема або дизайнерський виклик

Ванна кімната площею 5 кв.м. здається дуже маленькою. Однак з’ясувалося, що насправді це стандартний розмір ванної квартири в багатоквартирних будинках старої будівлі. Сучасна кімната призначена для прийняття гігієнічних процедур повинна бути обладнана практичними меблями, зручним умивальником і унітазом, а також душовою кабіною або окремою ванною. Найчастіше на цих п’яти квадратах доводиться розміщувати і пральну машину!

З першого погляду може здатись, що облаштувати модний дизайн інтер’єру ванної кімнати 5 кв.м – завдання не з легких і, в принципі, не має права на успіх. На щастя, практика показує, що маленькі приміщення можуть бути не тільки функціональними, а й сучасними та елегантними.

ванная комната 5 кв м фото 2

ванная комната 5 кв м фото 3

ванная комната 5 кв м фото 4

ванная комната 5 кв м фото 5

ванная комната 5 кв м фото 6

ванная комната 5 кв м фото 7

Дизайн маленької ванної кімнати площею 5 кв.м (ідеї, фото)

Про що слід пам’ятати при проектуванні ванної кімнати площею 5 кв.

  • Облаштування місця для ванни. У ванній кімнаті площею 5 м душ краще, ніж ванна, цілком очевидною причиною: він займає набагато менше місця. Однак це не означає, що про наявність ванни не може бути й мови. Багато залежить від форми ванної кімнати і від того, чи буде в ній встановлена ​​пральна машина. Якщо ні, ванна може бути правильним вибором!
  • Кольорова гамма. Чим менша кімната, тим краще для неї підійдуть світлі кольори. Вони додадуть легкість та яскравість;
  • У невеликих приміщеннях освітлення є таким же важливим елементом облаштування, як меблі або аксесуари;
  • Аксесуари У маленькій ванній кімнаті краще зробити ставку на мінімалізм. Чим більше дрібничок, тим більше враження хаосу та безладдя;
  • Санітарна техніка Деякі власники ванн відмовляються від наявності умивальника, використовуючи ванну для миття рук. Однак якщо ви вважаєте за краще мати умивальник, то краще взяти невеликий і класичний.

На замітку! Буде добре, якщо сантехнічні прилади будуть підвісними: це надає їм більш легкого вигляду і створює більше простору у ванній кімнаті. Бачок унітазу має бути вбудований у стіну – ще одна економія місця!

ванная комната 5 кв м фото 8

ванная комната 5 кв м фото 9

ванная комната 5 кв м фото 10

ванная комната 5 кв м фото 11

ванная комната 5 кв м фото 12

ванная комната 5 кв м фото 14

ванная комната 5 кв м фото 15

Якщо пральна машина має бути встановлена у ванній кімнаті площею 5 м, подумайте про модель із верхнім завантаженням. Такі пральні машини менші за габаритами, але місткість їхнього барабана не поступається пральним машинам з фронтальним завантаженням.

Що краще вибрати – ванну чи душ

Меблі для ванної кімнати та сантехніка – обов’язковий елемент ванної кімнати і без цього ніяк не обійтися. Від того, чи виберете ви ванну чи душ, залежать подальші кроки у дизайні, особливо кількість та розмір шаф. Які основні переваги та недоліки кожного з цих рішень?

ванная комната 5 кв м фото 16

ванная комната 5 кв м фото 17

ванная комната 5 кв м фото 18

ванная комната 5 кв м фото 19

ванная комната 5 кв м фото 20

ванная комната 5 кв м фото 21

ванная комната 5 кв м фото 22

Ванна кімната 5 кв м з ванною

Маленька ванна кімната з ванною здається поганою ідеєю. Однак на практиці це рішення може бути дуже функціональним, елегантним та економити простір! Найкраще рішення – глибока, біла настінна ванна, фанерована плиткою.

ванная комната 5 кв м фото 23

ванная комната 5 кв м фото 24

ванная комната 5 кв м фото 25

ванная комната 5 кв м фото 26

ванная комната 5 кв м фото 27

ванная комната 5 кв м фото 28

Дизайн-проект ванної кімнати площею 5 кв м з окремою ванною і пральною машиною може бути трохи складніше, але все залежить від форми приміщення та можливостей облаштування. Завдяки ванні ви можете створити свій SPA-куточок. Вона також підходить для миття рук, прання або замочування різних предметів і навіть для зберігання деяких аксесуарів.

Однак недоліком такого рішення є те, що ванна може зайняти місце, яке можна було б використовувати для чогось іншого, наприклад, для пральної машини чи шафи. Але все залежить від індивідуальної ідеї!

ванная комната 5 кв м фото 29

ванная комната 5 кв м фото 30

ванная комната 5 кв м фото 31

ванная комната 5 кв м фото 32

Ванна кімната 5 кв.м.

Невелика ванна кімната з душем є стандартом, особливо в багатоквартирних будинках. Душ, особливо з лінійним зливом (тобто без піддону), практично не займає місця. Елегантне скло душової кабіни є додатковою прикрасою кімнати.

Недоліком наявності лише душа є його обмежена функціональність порівняно з ванною – складніше створити домашній SPA-салон або розслабитись у гарячій воді.

ванная комната 5 кв м фото 33

ванная комната 5 кв м фото 34

ванная комната 5 кв м фото 35

ванная комната 5 кв м фото 36

ванная комната 5 кв м фото 37

ванная комната 5 кв м фото 38

Альтернативним рішенням може стати ванна кімната площею 5 м, де є і ванна, і душ! Йдеться не так про встановлення того й іншого, як про суміщення функціональності ванни та душового піддону. Рішення – ванна, яка менша за класичну, оснащена верхнім душем і склом, що служить душовою кабіною.

Як візуально збільшити простір у ванній 5 кв.м

Ванна площею 5 м кв у багатоквартирному будинку дещо обмежує свободу планування. Чи можна оптично розширити такий маленький простір? Так це можливо. Якщо в кімнаті є вікно, варто скористатися цією перевагою та повісити дзеркало на стіну навпроти нього. Вона відображатиме денне світло і тим самим зробить кімнату світлішою.

ванная комната 5 кв м фото 39

ванная комната 5 кв м фото 41

ванная комната 5 кв м фото 42

ванная комната 5 кв м фото 43

Для маленького приміщення вибирайте меблі та плитку світлих тонів та з однорідною, гладкою текстурою. Блискучі матеріали – ще одна чудова ідея для зорового збільшення простору. Вони працюють так само, як і дзеркало, відбиваючи світло і тим самим освітлюючи кімнату.

ванная комната 5 кв м фото 44

ванная комната 5 кв м фото 45

ванная комната 5 кв м фото 46

А як щодо керамічної плитки? Її слід вибирати середнього розміру. Маленькі кубики, як це не парадоксально, можуть зробити простір меншим, як і досить великі. У цьому випадку настійно рекомендується дотримуватися золотої середини.

ванная комната 5 кв м фото 47

ванная комната 5 кв м фото 48

ванная комната 5 кв м фото 49

Вибирайте світлі кольори, переважно білий, сірий чи блакитний. Для ванної кімнати площею 5 квадратів варто ввести дерев’яні елементи, наприклад, покриття для підлоги або ліпнину на шафах, що зробить приміщення більш теплим і затишним.

Ванна кімната 5 квадратів – дизайн інтер’єру у різних стилях

Класична біла ванна — найкращий варіант для невеликої площі. Однак ви можете черпати натхнення в деяких конкретних стилях: гламур, скандинавський або модерн, які ідеально підходять для маленьких ванних кімнат!

ванная комната 5 кв м фото 50

ванная комната 5 кв м фото 51

ванная комната 5 кв м фото 52

ванная комната 5 кв м фото 53

Ванна 5 кв. м в стилі мінімалізм (фото)

Стиль мінімалізм віддає перевагу високоякісним оздоблювальним матеріалам, особливо красиво виглядатимуть елементи декору виконані з натурального каменю, металу та скла. Мінімалістичний інтер’єр — оптимальний вибір для маленької ванної кімнати — адже цей стиль, як жодної іншої, ідеально підходить для невеликої міської квартири. Головна його особливість полягає у простоті. Цінні породи деревини, модні люстри та світильники, срібні чи позолочені крани, гламурні ручки дверей та шаф – можуть стати головним акцентом авторського інтер’єру.

ванная комната 5 кв м фото 54

ванная комната 5 кв м фото 55

ванная комната 5 кв м фото 56

 

Ванна 5 кв м у сучасному стилі (фото)

Дерево, мармур чи поєднання того й іншого? Це найкраще рішення для ванної кімнати 5 кв м. Сучасна ванна кімната любить комфорт і послідовність, тому приділіть цьому особливу увагу. Сучасний — не означає монохромний, але напевно краще уникати строкатих схем.

ванная комната 5 кв м фото 57

ванная комната 5 кв м фото 58

ванная комната 5 кв м фото 59

ванная комната 5 кв м фото 60

ванная комната 5 кв м фото 61

ванная комната 5 кв м фото 62

 

Ванна 5 кв м у скандинавському стилі (фото)

Ідея ванної кімнати площею 5 кв м у скандинавському стилі також багатьом припаде до душі. Дизайн інтер’єру у цьому стилі на фото завжди виглядає сучасно, акуратно та елегантно. Поєднайте білу плитку з теплим відтінком дерева або виберіть біле дерево. Ефект буде приголомшливим!

ванная комната 5 кв м фото 63

ванная комната 5 кв м фото 64

ванная комната 5 кв м фото 65

ванная комната 5 кв м фото 66

ванная комната 5 кв м фото 67

ванная комната 5 кв м фото 68

Від чого залежить вартість обробки

Скільки коштує облаштування ванної кімнати площею 5 кв. Вартість залежить в першу чергу від типу, якості та кількості матеріалу.

При розрахунку необхідно врахувати таке:

  • Ціна видалення плитки на стіні (і на підлозі, якщо є);
  • Вирівнювання стін та підлог – на жаль, у багатоквартирних будинках вони часто криві;
  • Укладання нової плитки або панелей;
  • Встановлення освітлення;
  • Вартість меблів, сантехніки та аксесуарів.

На замітку! Якщо дизайн-проект ванної кімнати площею 5 кв м розробляється забудовником, це обійдеться дещо дешевше, оскільки вам не доведеться розраховувати витрати на видалення старих елементів.

ванная комната 5 кв м фото 71

ванная комната 5 кв м фото 72

ванная комната 5 кв м фото 73

ванная комната 5 кв м фото 74

ванная комната 5 кв м фото 75

Оформити красивий і модний інтер’єр ванної 5 кв м — справа непроста, але можлива. Насамперед потрібно пам’ятати, що до ремонту важливо підійти з усією відповідальністю! Гарний дизайн-проект має велике значення. Багато магазинів меблів для ванної кімнати пропонують візуалізацію – безкоштовно або за низькою ціною, якщо ви покупаєте матеріали там.

ванная комната 5 кв м фото 69

ванная комната 5 кв м фото 70

Маленька ванна кімната любить яскраві кольори, мінімум аксесуарів та високоякісні матеріали. Вам не доведеться відмовлятися від ванни, якщо ви ретельно підберете всі обстановки в цій кімнаті! Хороша ідея – вибрати шафу над пральною машиною: тоді ви зможете розмістити два важливі елементи на одній стіні.