Керамічна плитка 2022 — ТОП-20 Найкращих колекцій (75 фото)

Керамічна плитка – один із найпопулярніших облицювальних матеріалів. У будівництві його використовують із давніх-давен! Цей матеріал завжди модний. Незважаючи на те, що на ринку будівельних матеріалів постійно з’являються новинки, вони не можуть скласти гідну конкуренцію класичній керамічній плитці, оскільки цей облицювальний матеріал має чудові характеристики.

керамическая плитка фото 1

 

Переваги та недоліки керамічної плитки 2022

Головна перевага керамічної плитки – її високий рівень міцності. Якщо елементи укладені правильно, межа їхньої міцності при значних механічних навантаженнях приблизно в 15 разів перевищує можливості залізобетону.

Сучасна керамічна плитка 2022 дуже міцна, стійка до зовнішніх впливів, стирання. Вона не гнеться, не піддається деформації, не розривається навіть за впливу значних навантажень. Рівень жорсткості та зносостійкості залежить від товщини виробу.

керамическая плитка фото 3

керамическая плитка фото 4

Керамічна плитка стійка до спалаху, тому її часто застосовують для обробки камінів. Облицювальний матеріал є безпечним з екологічної точки зору. При дії екстремально високих температур не виділяє шкідливих компонентів.

Плитка нездатна проводити електричний струм, вона не руйнується, коли стикається з хімічними засобами, не змінює своє забарвлення при контакті з прямим сонячним промінням.

Керамічна плитка 2022 – гігієнічний облицювальний матеріал. Мікроорганізми що неспроможні довгий час жити її поверхні. Завдяки всім цим особливостям і декоративним якостям цей облицювальний матеріал користується широким попитом. Він незамінний для обробки поверхонь вітальні, кухні, ванни, туалету, вітальні.

керамическая плитка фото 5

керамическая плитка фото 6

керамическая плитка фото 7

керамическая плитка фото 7

керамическая плитка фото 8

Нові колекції керамічної плитки 2022 легко чистяться. Вона гігієнічна, водостійка, тому є незамінною для приміщень, де бувають температурні перепади. Єдиний недолік такого облицювання – воно не дуже добре проводить теплову енергію. Це означає, що за відповідних умов вона охолоджуватиметься. Щоб не відчувати дискомфорт, стоячи на підлозі із плитки, рекомендується обладнати систему «Тепла підлога».

Класифікація сучасної плитки з кераміки

У сучасних колекціях керамічної плитки 2022 багато красивих видів. Одні моделі використовують, щоб прикрашати стіни та підлоги всередині приміщення, інші види застосовують для облицювання стін зовні. Існує безліч варіантів облицювальної кераміки для басейнів.

Якщо ви вирішили виконати облицювання фасаду або прибудованої до будинку тераси, то вибирайте облицювальну плитку, яка має морозостійкість. Зверніть увагу! Якщо вона поглинає велику кількість вологи, значить не є холодостійкою. Коли вода замерзне, плитка просто потріскається.

керамическая плитка фото 9

керамическая плитка фото 62

керамическая плитка фото 10

керамическая плитка фото 11

Щоб правильно вибрати матеріал, треба ґрунтовно вивчити інформацію, що значиться на упаковці керамічного виробу. Код А I або В I означає, що ця кераміка є стійкою до морозу і її можна використовувати для виконання фасадних оздоблювальних робіт. Значення А III або B III говорить про те, що конкретна марка застосовується лише для облицювання усередині приміщення.

Якщо вам потрібно купити плитку для її укладання всередині будинку, необхідно відразу визначитися з тим, куди саме ви її монтуватимете (наприклад, планується облицювання стін або підлоги). Плитка для укладання на підлогу повинна бути дуже стійкою до механічних впливів та стирання.

керамическая плитка фото 12

керамическая плитка фото 14

керамическая плитка фото 15

керамическая плитка фото 63

керамическая плитка фото 64

керамическая плитка фото 65

керамическая плитка фото 66

За загальноприйнятими стандартами розрізняють 5 різновидів керамічної плитки. Їх позначають від абревіатурою PEI-I до PEI-V. До першої групи належать вироби, які є нестійкими до передчасного зношування, до п’ятої, відповідно, найбільш стійкі.

Поділ плитки по групам здійснюється після численних досліджень, що дозволяють визначити рівень стирання. Крім міцності та схильності до стирання, плитка для укладання на підлогу повинна бути зручною в експлуатації (неслизькою).

керамическая плитка фото 16

керамическая плитка фото 17

керамическая плитка фото 18

керамическая плитка фото 19

Буває так, що на підлогу укладають красиву і модну плитку 2022 з глянсовою поверхнею, яка створює «ефект катка». не те, що потрібно у цьому випадку!

Підлогові вироби більш товсті, якщо порівнювати їх із настінними. Важливим критерієм вибору керамічного виробу є його зовнішній вигляд. Плитка має бути естетичною, рівною з правильними кутами та симетричною поверхнею. Якщо кераміка глазурована, важливо, щоб покриття було однорідним, рівномірним (без розлучень та світлих країв).

На замітку! Після того, як визначитеся з призначенням виробу, обов’язково дізнайтеся, до якого сорту воно належить. Подивіться на маркування, вказане на упаковці.

керамическая плитка фото 61

керамическая плитка фото 21

керамическая плитка фото 22

керамическая плитка фото 23

Види керамічної плитки 2022 (фото)

Красива керамічна плитка 2022, що використовується при обробці підлоги та стін несе не тільки декоративну функцію. Завдяки їй, поверхні набувають певних експлуатаційних властивостей. Виходячи з видів обробки, виділяють кілька різновидів керамічної плитки.

керамическая плитка фото 24

Глазурована керамічна плитка

Щоб виготовити плитку даного типу, заготовку покривають спеціальним мінеральним складом, потім випалюють. Вплив високої температури призводить до того, що покриття плавиться та утворює скляний шар. Він буває трьох типів:

 • Матовий;
 • Білий;
 • Прозорий.

Для отримання того чи іншого відтінку плитки, малюнка на ній у ході виробництва змінюється вміст мінералів, пігментів у складі.

керамическая плитка фото 67

керамическая плитка фото 38

керамическая плитка фото 39

керамическая плитка фото 41

Глазування керамічної плитки може виконуватися після випалу або після сушіння. Усе залежить від того, скільки випалів передбачено виробничим процесом. Глазуроване покриття забезпечує готовим виробам підвищену міцність, стійкість до проникнення вологи, вбирання бруду.

 

Матова керамічна плитка

Матова поверхня на плитці виходить через відсутність етапу глазурування. Заготівлі просто пресуються та обпалюються. Відрізнити матові вироби легко по відсутності глянсового блиску.

 

Серед професійних дизайнерів особливо цінується матова керамогранітна плитка, виготовлена з використанням сучасної італійської техніки. Від інших виробів її відрізняють такі характеристики:

 • Високий запас міцності;
 • Відсутність ковзного ефекту;
 • Стійкість до стирання;
 • Густина;
 • Простота догляду.

керамическая плитка фото 30

керамическая плитка фото 31

керамическая плитка фото 32

керамическая плитка фото 33

Завдяки поєднанню таких властивостей, нові колекції матової плитки 2022 оптимально підходять для облицювання як внутрішніх, так і зовнішніх поверхонь (тамбурів, сходів). Низький коефіцієнт водопоглинання дозволяє застосовувати її у місцях із підвищеною вологістю.

Полірована керамічна плитка

Полірована поверхня — характерна риса керамогранітної плитки. Її лицьова сторона набуває гладкості за рахунок шліфування за допомогою абразивних дисків. Перш ніж виконати шліфування з виробів зрізають верхній шар, що утворився після випалу. Завершальним етапом керамограніт полірують.керамическая плитка фото 34

керамическая плитка фото 35

керамическая плитка фото 36

керамическая плитка фото 37

Вихідним матеріалом для полірованої плитки є повністю прокращений на всю товщину керамограніт, що називається гомогенним. Щоб продовжити термін служби полірованих виробів, необхідно обов’язково обробити шви між ними спеціальною мастикою. Зробити це слід відразу після укладання.

 

Напівполірована керамічна плитка

Напівполірований різновид плитки ще називається лаппатованим. Технологія її виробництва нагадує виготовлення полірованих виробів. Різниця полягає лише у використанні абразивів більшої величини видалення верхнього шару. В результаті на одній плитці виходять ділянки, поліровані по-різному:

 • Ідеально гладкі;
 • Шорсткі.

Для напівполірованих виробів характерний м’який привабливий блиск. За рахунок високої стійкості до зношування та нековзної лицьової сторони дана плитка ідеально підходить для обробки місць з великою прохідністю (вокзалів, лікарень, громадських установ).

керамическая плитка фото 25

керамическая плитка фото 26

керамическая плитка фото 27

керамическая плитка фото 28

керамическая плитка фото 29

Структурована керамічна плитка

Плитка, лицьовий бік якої нагадує різні матеріали природного походження, отримала назву структурована. На вигляд вона може нагадувати такі фактури:

 • Натуральний камінь;
 • Шкіру;
 • Деревину;
 • Паркет;
 • Листя та ін.

Рифлена поверхня структурованої плитки зводить до нуля ефект ковзання. Тому вона часто знаходить застосування при обробці басейнів, лазень, ванних кімнат. До інших переваг плитки цього виду відносять зносостійкість, стійкість до механічних впливів, тривалий термін служби, що досягає п’яти десятків років.

керамическая плитка фото 42

керамическая плитка фото 43

керамическая плитка фото 44

керамическая плитка фото 45

Керамічна плитка 2022 – модні тенденції, сучасні тренди (фото)

Серед численних оздоблювальних матеріалів нові колекції керамічної плитки 2022 виділяються своїми показниками міцності, високою зносостійкістю і витривалістю до впливів кліматичного, хімічного характеру. Цей матеріал має велику кількість переваг, що дозволяє використовувати його для обробки інтер’єру в житлових приміщеннях.

Унікальні переваги нових колекцій керамічної плитки 2022, що задають модні тренди у дизайні, обумовлені особливостями технології виробництва. Її виготовляють шляхом випалу заготовок із натуральної глини, змішаної з пластифікаторами, різними наповнювачами та барвниками на мінеральній основі. В результаті виходить виріб із правильною геометрією, ідеально плоскими гранями. Точність виконання сучасних зразків плитки настільки висока, що при її монтажі не потрібно додаткової обробки.

керамическая плитка фото 46

керамическая плитка фото 47

керамическая плитка фото 48

керамическая плитка фото 49

керамическая плитка фото 50

Керамічні вироби є екологічно чистими, оскільки у складі відсутні потенційно небезпечні речовини. Плитка не має підвищеного радіаційного фону, не розкладається та не взаємодіє з агресивними хімікатами. Такий матеріал найкраще підходить для створення гігієнічних, гіпоалергенних поверхонь.

З переваг керамічної плитки 2022 можна виділити такі властивості:

 • Високі характеристики міцності, стійкість до температурних перепадів, не потребує фарбування, висока кольоростійкість;
 • Гігієнічність та екологічність, точні розміри, виріб не схильний до усадки та деформацій, висока морозостійкість;
 • Несприйнятливість до впливу грибка, плісняви ​​та комах, гарні грязевідштовхувальні здібності, зручна технологія монтажу, величезний асортимент, невибагливість до догляду.

керамическая плитка фото 51

керамическая плитка фото 52

керамическая плитка фото 53

керамическая плитка фото 54

керамическая плитка фото 55

Використовуючи такий матеріал у домашньому інтер’єрі, можна створити практичні поверхні, які не псуються при екстремально низьких та високих температурах, не вбирають бруд та фарбу, легко відмиваються.

Особливості укладання плитки

Монтаж сучасної керамічної плитки 2022 має здійснюватися за допомогою спеціально підібраного клею. При цьому враховують властивості самої плитки — розміри, щільність, вологопоглинаючі властивості, а також характеристики приміщення та поверхонь, що облицьовуються.

керамическая плитка фото 56

керамическая плитка фото 57

керамическая плитка фото 58

керамическая плитка фото 59

керамическая плитка фото 60

Так, для укладання великогабаритної плитки слід вибирати клей з високою еластичністю, тому що він за рахунок пружності запобігає розтріскуванню облицювання. При укладанні плитки у вологих приміщеннях необхідно попередньо обробити базові поверхні гідроізоляційним складом, щоб запобігти вбиранню вологи в стіновий матеріал.